Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ίδιο και εγώ, τελικά δεν ανανέωσα μέχρι που έφτασε ο καιρός να παραγγείλω λάδια για το αμάξι και ψαχνόμουν, χωρίς την συνδρομή τα μεταφορικά έβγαιναν 8€, αν τα έπαιρνα κατευθείαν από το μαγαζί με κούριερ ήταν 15€ και box now 2,5€,μου έβγαινε το καλύτερο σενάριο 32€ τα λάδια+2.5€ τα μεταφορικά 34.5€

Έκανα τον μήνα της συνδρομής -4€, πήρα το κουπόνι 5€, άρα 32€ που είχαν τα λάδια -5€ το κουπόνι +4€ συνδρομή βγήκε σύνολο 31€ και 0 μεταφορικά, έμεινε και ο μήνας της συνδρομής, καλά μας έκατσε!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

29 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Πολύ αντέξατε....:lol:

ε! ναι τελικά έχεις δίκαιο, πως μας την έφερε πάλι έτσι το Σκρούτζ μετά τον 1 χρόνο συνδρομής με 0,01€! μέσα μπήκαμε πάλι! 

 

theodoros.gif.7256a364847f64917b1e8f824792b3aa.gif

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Saloufas είπε

ε! ναι τελικά έχεις δίκαιο, πως μας την έφερε πάλι έτσι το Σκρούτζ μετά τον 1 χρόνο συνδρομής με 0,01€! μέσα μπήκαμε πάλι! 

 

theodoros.gif.7256a364847f64917b1e8f824792b3aa.gif

Έλληνας καταναλωτής 2024. Well done.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Saloufas είπε

 Έλληνας σχολιαστής του καναπέ 2024, well done.

Σχολιάζω από τον καναπέ μου τους επαναστάτες του καναπέ. Τι να πεις. 

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Σχολιάζω από τον καναπέ μου τους επαναστάτες του καναπέ. Τι να πεις. 

Για δείξε μου σε πιο πίσω μηνύματα που ακριβώς έκανα "επανάσταση", περιμένω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες, εγώ ξέρω ότι όταν δε γουστάρω μια υπηρεσία για τον οποιοδήποτε λόγο, την κόβω και τέλος. Ούτε σε threads θα μπω, ούτε για νέα marketplaces θα μιλάω (ενταξει για γέλια αυτό, ευτυχώς σταμάτησε πριν καμία εβδομάδα), ούτε θα χτυπιέμαι για 2-3€ παραπάνω μεταφορικά.

Τώρα εσείς οι ίδιοι και οι ίδιοι κράζετε Σκρουτζ, λέτε το μακρύ σας και το κοντό σας που στην τελική who the fuck cares, και στο πρώτο promo τσουυπ, ξαναγυρνάτε. 

ΚΟΦΤΕ το αν σας χαλάει και πηγαίντε παρακάτω. Στο thread τί κάψες έχετε να γράφετε δεν καταλαβαίνω.. 

  • Like 4
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, polaki είπε

Μάγκες, εγώ ξέρω ότι όταν δε γουστάρω μια υπηρεσία για τον οποιοδήποτε λόγο, την κόβω και τέλος. Ούτε σε threads θα μπω, ούτε για νέα marketplaces θα μιλάω (ενταξει για γέλια αυτό, ευτυχώς σταμάτησε πριν καμία εβδομάδα), ούτε θα χτυπιέμαι για 2-3€ παραπάνω μεταφορικά.

Τώρα εσείς οι ίδιοι και οι ίδιοι κράζετε Σκρουτζ, λέτε το μακρύ σας και το κοντό σας που στην τελική who the fuck cares, και στο πρώτο promo τσουυπ, ξαναγυρνάτε. 

ΚΟΦΤΕ το αν σας χαλάει και πηγαίντε παρακάτω. Στο thread τί κάψες έχετε να γράφετε δεν καταλαβαίνω.. 

Εσύ κάνεις κάτι...... Οι άλλοι γιατί πρέπει να σας ακολουθήσουν κ. Πολάκη επειδή εσείς το κάνετε; Οι περισσότεροι δεν σταματήσαμε να παραγγέλνουμε απ' το Skroutz επειδή είμαστε κατά κάποιο τρόπο κομπλεξικοί αλλά επειδή σταμάτησε να είναι πιο φθηνή επιλογή. Αν για κάποιον με τον οποιοδήποτε τρόπο παραμένει ο skroutz η φθηνότερη επιλογή γιατί να μην το επιλέξει και φυσικά γιατί να μην μοιραστεί μαζί μας την εμπειρία του;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως έκοψα τις αγορές από σκρουτζ μαχαίρι, όχι επειδή αύξησε την συνδρομή, ούτε επειδή άλλαξαν τα όρια για τις τσάμπα αποστολές. Ακόμα και με τα νέα όρια, θα έβγαινα πολύ κερδισμένος από τις αγορές μου. Απλά δε μ'αρεσει που πάει η δουλειά.

Το μονοπώλιο δεν είναι καλό σε καμιά πτυχή του, και εδώ δημιουργείται μονοπώλιο. Μπορεί να δημιουργείται επειδή το Skroutz είναι απλά τόσο καλύτερο από τον ανταγωνισμό, αλλά εγώ το λιθαράκι μου δεν το βάζω για να χειροτερέψει η κατάσταση.

Κάθε κίνηση του είτε σε ότι αφορά τη συνεργασία του με τα μαγαζιά, είτε σε ότι έχει να κάνει με την αντιμετώπιση των πελατών του, στα μάτια μου είναι στα όρια της απληστίας.

Πάνω κάτω ίδια αντιμετώπιση έχω και στις πλατφόρμες για την παραγγελία φαγητού βέβαια, δεν έχω αποκλειστικό beef με το skroutz.

Επιχείρηση είναι, το συμφέρον της κοιτάει, αλλά και εγώ καταναλωτής και κοιτάω το δικό μου.

Επεξ/σία από papp0us
  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου έχει τύχει αυτό. Πρώτη φορά το βλέπω. Είναι καιρό τώρα να μπορείς από κατάστημα να στείλεις σε skroutz locker με χρέωση?

Screenshot 2024-07-26 101607.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, IcemanGr71 είπε

Δεν μου έχει τύχει αυτό. Πρώτη φορά το βλέπω. Είναι καιρό τώρα να μπορείς από κατάστημα να στείλεις σε skroutz locker με χρέωση?

Screenshot 2024-07-26 101607.jpg

2 χρόνια τώρα αν και το αναφέρει  skroutz point σε εμένα και έχει χρέωση 3 €.... Αν έγινε και το skroutz plus "σε όποια τιμή πιάσεις τον πελάτη" με βλέπω να μην ανανεώνω. 

Screenshot 2024-07-26 104311.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έλα μάγκες πάρτε να γουστάρετε μιας και νομίζετε ότι ανεβάσαν μόνο τις τιμές.

Ουσιαστικά τώρα κυνηγάνε και τα τιμολόγια και δεν δίνουν Skroutz points αν κάνεις πάνω απο 3 αγορές μηνιαίως, και επίσης σε χρεώνουν +1 ευρώ μεταφορικά σε κάθε παραγγελία με τιμολόγιο.

Πως σας φάνηκε?

skroutz plus.jpg

Επεξ/σία από doflamingo13
  • Like 2
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, doflamingo13 είπε

Έλα μάγκες πάρτε να γουστάρετε μιας και νομίζετε ότι ανεβάσαν μόνο τις τιμές.

Ουσιαστικά τώρα κυνηγάνε και τα τιμολόγια και δεν δίνουν Skroutz points αν κάνεις πάνω απο 3 αγορές μηνιαίως, και επίσης σε χρεώνουν +1 ευρώ μεταφορικά σε κάθε παραγγελία με τιμολόγιο.

Πως σας φάνηκε?

skroutz plus.jpg

 

 

Αυτό είναι θράσσος, όχι αστεία. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...