Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, teoqq said:

για τις αποστολές και μου ανέφεραν ΜΙΑ και μόνο εταιρεία Courier

Χρησιμοποιούν μια μόνο εταιρεία courier (την CC) γιατί ανήκει στον ίδιο επιχειρηματία. Μάλιστα την αγόρασε πριν ανοίξει το Shopflix για ακριβώς αυτό το σκοπό. Οπότε λογικό (για αυτούς) να μην χρησιμοποιούν άλλη εταιρεία.

Προσωπικά στο Shopflix δεν έχω κάνει ούτε δοκιμαστική παραγγελία. Ούτε καν όταν έχει δωρεάν μεταφορικά και έξτρα κουπόνι έκπτωσης. Δεν έχει καταφέρει να με πείσει και δεν πιστεύω ότι θα τα καταφέρει

Επεξ/σία από WebDevGr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, WebDevGr είπε

Χρησιμοποιούν μια μόνο εταιρεία courier (την CC) γιατί ανήκει στον ίδιο επιχειρηματία. Μάλιστα την αγόρασε πριν ανοίξει το Shopflix για ακριβώς αυτό το σκοπό. Οπότε λογικό (για αυτούς) να μην χρησιμοποιούν άλλη εταιρεία.

Προσωπικά στο Shopflix δεν έχω κάνει ούτε δοκιμαστική παραγγελία. Ούτε καν όταν έχει δωρεάν μεταφορικά και έξτρα κουπόνι έκπτωσης. Δεν έχει καταφέρει να με πείσει και δεν πιστεύω ότι θα τα καταφέρει

Σε βλέπω που υπερασπίζεσαι το Skroutz με τον τρόπο που το υπερασπίζεσαι και συγχρόνως παρατηρώ και το μένος σου με το Shopflix και πραγματικά αναρωτιέμαι για ποιον λόγο το κάνεις με τόσο σθένος εάν δεν είσαι τουλάχιστον μέτοχος στην εταιρεία;

Φυσικά, είναι δύσκολο να φτάσει κανείς στο επίπεδο του Skroutz και θέλει τεράστια προσπάθεια, είναι πρώτο με τεράστια διαφορά από οτιδήποτε άλλο στον τομέα του στην χώρα μας, ΑΛΛΑ δεν μπορούμε να παραβλέπουμε ότι γίνεται κάθε χρόνο και χειρότερο; Τι πρέπει να κάνουμε λοιπόν, να βγάζουμε απλά τον σκασμό και να δεχόμαστε ότι χειρότερο έρχεται χωρίς καμία αντίδραση, απλά επειδή είναι οι υπόλοιποι στην αγορά χειρότεροι;

Μα αυτή η κακή καταναλωτική συνείδηση είναι αυτή που τους κάνει ακόμη χειρότερους, αυτή που σου λέει, μην αντιδράς, που αλλού θα πας; Θα κάτσεις εδώ και θα το πληρώσεις επειδή...δεν βαριέσαι μωρέ; Όλα εσείς θα τα πληρώσετε (καταναλωτές και συνεργάτες) για να είμαστε εμείς μάγκες και να το παίζουμε τιτανοτεράστια στελέχη!

Εμένα προσωπικά με πονάει πολύ το γεγονός ότι γίνεται όλο και χειρότερη η υπηρεσία και από την άλλη είμαι σε μεγάλο δίλημμα αν θα πρέπει να ανανεώσω όταν λήξει η συνδρομή μου (γνωρίζοντας ότι θα ψωνίζω όλο και λιγότερο και παράλληλα όλο και περισσότερα άχρηστα αντικείμενα), ή εάν θα πρέπει να κρατηθώ έστω για κάποιο διάστημα ώστε να δείξω την διαφωνία μου (άσχετα εάν δεν θα πιάσει καθόλου τόπο).  Σε κάθε περίπτωση όμως, πρέπει να έχουμε καταναλωτική συνείδηση, δεν μας προβληματίζει καθόλου το γεγονός ότι επειδή ακριβώς δε την έχουμε πληρώνουμε τις υψηλότερες τιμές σχεδόν στα πάντα;

Επίσης, θα ήθελα να επισημάνω την αντίδρασή σου στο να δημιουργηθεί από τον οποιονδήποτε μια νέα πλατφόρμα ώστε να υπάρξει στο μέλλον κάποιος ανταγωνισμός, κανένας δεν είπε ότι είναι εύκολο, όλοι το γνωρίζουμε ότι το όλο εγχείρημα θα χρειαστεί αρκετά χρόνια για να στηθεί και να εξελιχθεί, φυσικά και δεν θα γίνει από την μία ημέρα στην άλλη, αλλά σίγουρα μπορεί να γίνει με πολλές επιφυλάξεις και πολλές προϋποθέσεις (σύντομα και με λιγότερες αν συνεχίσει να γίνεται όλο και χειρότερο το Skroutz).

Τέλος, θα ήθελα να αναφέρω την ημιμάθεια σου σε περιγραφές περί διαφήμισης στην Google που δεν πληρώνει το Skroutz (και πως εμφανίζεται σε όλες τις αναζητήσεις σε περίοπτη θέση;) αλλά και στην δωρεάν διαφήμιση που θεωρείς ότι έχει το Shopflix στο κανάλι του ιδιοκτήτη...πραγματικά θεωρείς ότι 2 διαφορετικές εταιρείες του ομίλου έχουν τη δυνατότητα να ανταλλάσσουν δωρεάν υπηρεσίες απλά και μόνο επειδή αγαπιούνται;  Αρκετά φθηνότερα ναι, αλλά δωρεάν σε καμία περίπτωση, θεωρείς δηλαδή ότι δεν υπάρχουν άλλοι μέτοχοι να αντιδράσουν, είτε ότι εάν καταρρεύσει μία επιχείρηση θα καταρρεύσει αναγκαστικά ολόκληρος ο όμιλος; Χωρίς να είμαι σχετικός και μη γνωρίζοντας τίποτα, παραθέτω την απλή λογική!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, CakeNet said:

Σε βλέπω που υπερασπίζεσαι το Skroutz με τον τρόπο που το υπερασπίζεσαι και συγχρόνως παρατηρώ και το μένος σου με το Shopflix και πραγματικά αναρωτιέμαι για ποιον λόγο το κάνεις με τόσο σθένος εάν δεν είσαι τουλάχιστον μέτοχος στην εταιρεία;

Μέσα έπεσες όπως κι όλοι όσοι το έχουν ξαναπεί σε αυτό το νήμα.
1ον Το νήμα αφορά αφορά το Skroutz Plus κι όχι γενικά τα Marketplaces κατά συνέπεια λογικό είναι να μιλάμε για το Skroutz Plus
2ον Σε αρκετά μηνύματα μου έχω αναφερθεί κατά του Skroutz και επισημάνει τα αρνητικά του.
3ον Δεν υπερασπίζομαι το Skroutz αλλά το δικαίωμα του καθενός που είναι ηγέτης στο χώρο του και παράγει υπεραξία στους πελάτες του να την χρεώνει όσο γουστάρει. Αν δεν συμφέρει τους πελάτες μπορούν να αποχωρήσουν. Έτσι λειτουργεί η αγορά.
4ον και για να το κλείνουμε αυτό το αστείο, θα ήθελα πάρα πολύ να πάρει τα πάνω του το BestPrice και κυρίως να το στηρίξουν όλοι αυτοί που κλαίγονται (καταναλωτές και μαγαζάτορες). Αν θέλει κάποιος να μου προσάψει προσωπικό συμφέρον, τότε ναι έχω "προσωπικό" συμφέρον να πάει καλά το BestPrice γιατί είναι από τους βασικούς χορηγούς της κοινότητας προγραμματιστών που συμμετέχω.

1 hour ago, CakeNet said:

Επίσης, θα ήθελα να επισημάνω την αντίδρασή σου στο να δημιουργηθεί από τον οποιονδήποτε μια νέα πλατφόρμα ώστε να υπάρξει στο μέλλον κάποιος ανταγωνισμός, κανένας δεν είπε ότι είναι εύκολο, όλοι το γνωρίζουμε ότι το όλο εγχείρημα θα χρειαστεί αρκετά χρόνια για να στηθεί και να εξελιχθεί, φυσικά και δεν θα γίνει από την μία ημέρα στην άλλη, αλλά σίγουρα μπορεί να γίνει με πολλές επιφυλάξεις και πολλές προϋποθέσεις (σύντομα και με λιγότερες αν συνεχίσει να γίνεται όλο και χειρότερο το Skroutz).

Δεν ήμουν αρνητικός στο να γίνει κάτι τέτοιο, αλλά επισύμανα τις δυσκολίες που έχει ένα τέτοιο εγχείρημα και ανέφερα τις προσπάθειες που έχουν γίνει και είτε έχουν αποτύχει, είτε απλά κοιτάνε με το κυάλι το Skroutz παρά τις πλάτες που είχαν. Ο καθένας έχει το δικαίωμα να φαντασιώνεται ότι θέλει, αλλά κι εγώ έχω το δικαίωμα να αποδομώ αυτές τις φαντασιώσεις.

1 hour ago, CakeNet said:

Τέλος, θα ήθελα να αναφέρω την ημιμάθεια σου σε περιγραφές περί διαφήμισης στην Google που δεν πληρώνει το Skroutz (και πως εμφανίζεται σε όλες τις αναζητήσεις σε περίοπτη θέση;) αλλά και στην δωρεάν διαφήμιση που θεωρείς ότι έχει το Shopflix στο κανάλι του ιδιοκτήτη...πραγματικά θεωρείς ότι 2 διαφορετικές εταιρείες του ομίλου έχουν τη δυνατότητα να ανταλλάσσουν δωρεάν υπηρεσίες απλά και μόνο επειδή αγαπιούνται;  Αρκετά φθηνότερα ναι, αλλά δωρεάν σε καμία περίπτωση, θεωρείς δηλαδή ότι δεν υπάρχουν άλλοι μέτοχοι να αντιδράσουν, είτε ότι εάν καταρρεύσει μία επιχείρηση θα καταρρεύσει αναγκαστικά ολόκληρος ο όμιλος; Χωρίς να είμαι σχετικός και μη γνωρίζοντας τίποτα, παραθέτω την απλή λογική!

Ναι προφανώς σε κάποιες κατηγορίες παίζει και το Skroutz, αναλογικά όμως με τον ανταγωνισμό του είναι ελάχιστη η  διαφήμιση. Σε πόσες αναζητήσεις σου θα δεις Shopflix, Kotsovolo, Plaisio, Germano και σε πόσες Skroutz;

Αν το δούμε ακόμη πιο αναλογικά σε σχέση με το ποσοστό στην πίτα των πωλήσεων τότε μάλλον είναι αστείο το κόστος διαφήμισης στη Google σε σχέση με τον ανταγωνισμό του.

Τέλος όσον αφορά τα ΜΜΕ του ομίλου κι αν πληρώνει διαφήμιση το Shopflix, λυπάμαι αλλά σε μια χώρα που τα ΜΜΕ κάνουν μπουγάδα και κατά καιρούς χρεωκοπούν το θεωρώ δεδομένο ότι απλά ανταλλάσσουν εικονικά τιμολόγια. Κάτι σαν τις ένδοξες εποχές Alter - Altec 😂

Επεξ/σία από WebDevGr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, WebDevGr είπε

"προσωπικό" συμφέρον να πάει καλά το BestPrice γιατί είναι από τους βασικούς χορηγούς της κοινότητας προγραμματιστών που συμμετέχω.

Κάνε κάτι τότε!!!!!!!!🙂 Σπρώξε το ρε παιδί μου κάπως!! Πες τους ότι κάτι πρέπει να κάνουν!!

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, WebDevGr said:

... Κάτι σαν τις ένδοξες εποχές Alter - Altec 😂

Πωπω, τι μου θυμισες τωρα!
Δουλευα τοτε σε εταιρεια του ομιλου, χοντρο παρτυ με την φουσκα του χρηματιστηριου...
(Προδιδεις και την ηλικια σου βεβαια, χαχα 🤪)

Επεξ/σία από nek4d
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, WebDevGr είπε

Μέσα έπεσες όπως κι όλοι όσοι το έχουν ξαναπεί σε αυτό το νήμα.
1ον Το νήμα αφορά αφορά το Skroutz Plus κι όχι γενικά τα Marketplaces κατά συνέπεια λογικό είναι να μιλάμε για το Skroutz Plus
2ον Σε αρκετά μηνύματα μου έχω αναφερθεί κατά του Skroutz και επισημάνει τα αρνητικά του.
3ον Δεν υπερασπίζομαι το Skroutz αλλά το δικαίωμα του καθενός που είναι ηγέτης στο χώρο του και παράγει υπεραξία στους πελάτες του να την χρεώνει όσο γουστάρει. Αν δεν συμφέρει τους πελάτες μπορούν να αποχωρήσουν. Έτσι λειτουργεί η αγορά.
4ον και για να το κλείνουμε αυτό το αστείο, θα ήθελα πάρα πολύ να πάρει τα πάνω του το BestPrice και κυρίως να το στηρίξουν όλοι αυτοί που κλαίγονται (καταναλωτές και μαγαζάτορες). Αν θέλει κάποιος να μου προσάψει προσωπικό συμφέρον, τότε ναι έχω "προσωπικό" συμφέρον να πάει καλά το BestPrice γιατί είναι από τους βασικούς χορηγούς της κοινότητας προγραμματιστών που συμμετέχω.

Δεν ήμουν αρνητικός στο να γίνει κάτι τέτοιο, αλλά επισύμανα τις δυσκολίες που έχει ένα τέτοιο εγχείρημα και ανέφερα τις προσπάθειες που έχουν γίνει και είτε έχουν αποτύχει, είτε απλά κοιτάνε με το κυάλι το Skroutz παρά τις πλάτες που είχαν. Ο καθένας έχει το δικαίωμα να φαντασιώνεται ότι θέλει, αλλά κι εγώ έχω το δικαίωμα να αποδομώ αυτές τις φαντασιώσεις.

Ναι προφανώς σε κάποιες κατηγορίες παίζει και το Skroutz, αναλογικά όμως με τον ανταγωνισμό του είναι ελάχιστη η  διαφήμιση. Σε πόσες αναζητήσεις σου θα δεις Shopflix, Kotsovolo, Plaisio, Germano και σε πόσες Skroutz;

Αν το δούμε ακόμη πιο αναλογικά σε σχέση με το ποσοστό στην πίτα των πωλήσεων τότε μάλλον είναι αστείο το κόστος διαφήμισης στη Google σε σχέση με τον ανταγωνισμό του.

Τέλος όσον αφορά τα ΜΜΕ του ομίλου κι αν πληρώνει διαφήμιση το Shopflix, λυπάμαι αλλά σε μια χώρα που τα ΜΜΕ κάνουν μπουγάδα και κατά καιρούς χρεωκοπούν το θεωρώ δεδομένο ότι απλά ανταλλάσσουν εικονικά τιμολόγια. Κάτι σαν τις ένδοξες εποχές Alter - Altec 😂

1) Δεν με πείθεις, σε βλέπω να υπερασπίζεσαι θερμά τις πολιτικές τους ενώ είμαστε σε ένα γκρουπ όπου πρέπει να αναφέρουμε τα θετικά και τα αρνητικά και να πιέζουμε κατά κάποιον τρόπο να γίνονται βελτιώσεις (το ξέρουμε ότι μας διαβάζουν και επίσημα κάποια από τα στελέχη, άσχετα αν εκτέθηκε και εξαφανίστηκε από τον σχολιασμό ένας που μίλησα αρχικά ανοιχτά).  Κι όχι, δεν υπερασπίζεσαι το δικαίωμα κάποιου να είναι ηγέτης στον χώρο του, ένας ηγέτης δεν γίνεται κάθε χρόνο και χειρότερος, ηγέτης είναι αυτός που σε κερδίζει κάθε μέρα και δεν προσπαθεί απλά και μόνο να σε εκμεταλλευτεί.  Λανθασμένη εντύπωση έχεις για τους ηγέτες...

2) Με το κιάλι βλέπουν οι υπόλοιποι την πορεία του Skroutz, αλλά αν συνεχίσει έτσι παίζει κάπου να συναντηθούνε...κάπου στον κατήφορο (δυστυχώς και με λύπη το λέω, αλλά έχω δει πολλούς ηγέτες να καταρρέουν επειδή το καβάλησαν το καλάμι).

3) Εγώ θεωρώ ότι πληρώνει αρκετά στην Google για διαφήμιση και δεν το βλέπω αναλογικά με τον τρέχοντα τζίρο! Δεν διαφωνώ ότι τα έχει καταφέρει περίφημα, αλλά και πάλι έχει ανάγκη από την διαφήμιση για πολλούς και διαφορετικούς λόγους απ' ότι την έχουν οι υπόλοιποι!  Δεν θα το αναλύσω εδώ...

4) Εδώ κι αν βγάζει μάτι η ασχετοσύνη σου.  Ποια εικονικά τιμολόγια; Είναι διαφορετικό το να κόβονται εκπτωτικά τιμολόγια από αυτό που αναφέρεις εσύ.  Δεν έχουν ανάγκη να κόψουν εικονικά τιμολόγια, δύσκολα θα ρίσκαραν κάτι τέτοιο αφού υπάρχουν άλλοι τρόποι να δικαιολογήσουν τα έξοδα χωρίς να προκαλούν αποφεύγοντας τα τέλη διαφήμισης της τηλεόρασης που εντοπίζονται εύκολα με έναν απλό έλεγχο.  Μην τρώτε κουτόχορτο, να μην έχετε αυταπάτες και να μην βλέπετε παντού δράκους!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/7/2024 στις 9:10 ΠΜ, WebDevGr είπε

Θα σου εξηγούσα πόσο αναποτελεσματικό αλλά κυρίως πόσο παράνομο είναι να χρησιμοποιείς λίστα πελατών, κι όχι newsletter γιατί περί αυτού πρόκειται, αλλά δεν θέλω να σου χαλάσω τη φαντασίωση.

Τη μια λες  σε έβγαλε ασπροπρόσωπο το newsletter. Την άλλη λες δεν έχεις eshop. Την παράλλη ψάχνεις ανθρώπους με eshop να επικοινωνήσουν μαζί σου.

Ούτε εσύ ξέρεις τι είσαι και τι θέλεις, αλλά κυρίως γιατί τα γράφεις όλα αυτά σε ένα θέμα που αφορά το Skroutz Plus.

Θα μου πεις έχει καύσωνα και δεν παλεύεται η ζέστη, αλλά τα κρύα ντουζ παιδιά βοηθάνε 😂

Αρχικά απ' την στιγμή που έχεις συλλέξει τα στοιχεία βάση των κανόνων των προσωπικών δεδομένων δεν υπάρχει τίποτα παράνομο. Οπότε όνειρο παραμένει κάποια νομοθεσία η οποία σκέφτηκες.

Ως guru εδώ μέσα φαντάζομαι θα έπρεπε να ξέρεις ότι το newsletter δεν το χρησιμοποιούμε μόνο σε eshops. Ένα εστιατόριο, ένα λογιστικό γραφείο για παράδειγμα μπορούν να το χρησιμοποιήσουν επίσης ως εργαλείο προώθησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, manolis940 said:

Αρχικά απ' την στιγμή που έχεις συλλέξει τα στοιχεία βάση των κανόνων των προσωπικών δεδομένων δεν υπάρχει τίποτα παράνομο. Οπότε όνειρο παραμένει κάποια νομοθεσία η οποία σκέφτηκες.

Ως guru εδώ μέσα φαντάζομαι θα έπρεπε να ξέρεις ότι το newsletter δεν το χρησιμοποιούμε μόνο σε eshops. Ένα εστιατόριο, ένα λογιστικό γραφείο για παράδειγμα μπορούν να το χρησιμοποιήσουν επίσης ως εργαλείο προώθησης.

Ακόμη κι αν έχεις χρησιμοποιήσει Double Opt-in για να μαζέψεις αυτά τα emails, μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις μόνο εσύ για τον σκοπό που τα έχεις συλλέξει. Δεν μπορείς να τα δώσεις σε κάποιον τρίτο. Εσύ υπονόησες ότι ο σύλλογος - σωματείο θα χρησιμοποιήσει τα emails που έχουν μαζέψει τα μέλη του για την προώθηση του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, WebDevGr είπε

Ακόμη κι αν έχεις χρησιμοποιήσει Double Opt-in για να μαζέψεις αυτά τα emails, μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις μόνο εσύ για τον σκοπό που τα έχεις συλλέξει. Δεν μπορείς να τα δώσεις σε κάποιον τρίτο. Εσύ υπονόησες ότι ο σύλλογος - σωματείο θα χρησιμοποιήσει τα emails που έχουν μαζέψει τα μέλη του για την προώθηση του.

Όχι εσύ το επινόησες ότι θα τα δώσει το κάθε μέλος στον σύλλογο. Εγώ δεν είπα κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, manolis940 said:

Όχι εσύ το επινόησες ότι θα τα δώσει το κάθε μέλος στον σύλλογο. Εγώ δεν είπα κάτι τέτοιο.

Για τον σύλλογο kαι τα μέλη του συζητούσαμε 🤷‍♂️

Τέσπα ανακάτεψε όσες φορές θέλεις την τράπουλα, εγώ σήμερα ξεκινάω τις διακοπές μου και δεν θα ασχοληθώ άλλο 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, WebDevGr είπε

Για τον σύλλογο kαι τα μέλη του συζητούσαμε 🤷‍♂️

Τέσπα ανακάτεψε όσες φορές θέλεις την τράπουλα, εγώ σήμερα ξεκινάω τις διακοπές μου και δεν θα ασχοληθώ άλλο 😎

Να στο κάνω πενηνταράκια να το καταλάβεις πιο καλά γιατί και εγώ κουράστηκα. Ωστόσο όταν δεν καταλαβαίνεις δεν χρειάζεται να ειρωνεύεσαι ούτε να βγάζεις αυθαίρετα συμπεράσματα. Μπορείς απλά να ρωτάς, δεν είσαι chatGPT

Τα μέλη του συλλόγου ο Άλκης ο Βασίλης και ο Άρης, φτιάχνουν το marketplace Παπακαλιάτης. Τα μέλη αυτά έχουν μία λίστα δική του ο καθένας την οποία την χρησιμοποιούν συχνά πυκνά για προωθητικές ενέργειες.
Τα στοιχεία τα έχουν συλλέξει νόμιμα και ωραία. Όχι σαν την Άννα Μισέλ.

Ο καθένας χωριστά κάνει μία καμπάνια με τίτλο "Μπήκαμε το marketplace που γ@@@@ @@@@ς 20% έκπτωση στην πρώτη σου αγορά!".

Σε όλο αυτό δεν υπάρχει τίποτα παράνομο.

Σου εύχομαι να περάσεις καλά στις διακοπές σου !

Επεξ/σία από manolis940
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς ίχνος υπερβολής, η υλοποίηση είναι πανεύκολη και εννοώ ότι για την τεχνογνοσία που χρειάζεται. Και για να προλάβω τα εξυπνα σχολια, αυτοι οι 5-10-15 που θα κανουν την αρχη δεν θα ειναι αυτοι που τους πεταξε ο Skroutz απο εξω επειδη ξεχασαν οτι τα προϊοντα τους σταματησαν να εμφανιζονται από το Redirection.

Η όλη μη υλοιποίηση αυτής της ιδέας και της κάθε ιδέας που θέλει μεριοδο απο την οποιαδήποτε πίτα σε οποιοδήποτε τομέα ή να σταματησει κάτι "κακό", έχει να κάνει δυστυχώς με τον άνθρωπο και το πως σκέφτεται ή καλύτερα με το πόσο εύκολα συμβιβάζεται που φοβάται να κανει την οποιαδήποτε κίνηση. Είναι πολύ γενικό αυτό που λέω αλλα για να μην γραφω σεναρια, πιστευω οτι γινομαι κατανοητός.

Επισης, γι αυτους που διαβαζουν το θεμα και εχει ξεφυγει απο τον τίτλο του, να πω το εξης στατιστικο που ειδα πριν λιγο. Αν πατησει καποιος στις προσφορες θα δει στην αρχη κατι νουμερα "251.000 προσφορες / 79.000 πτωσεις τιμών (εδω ο σκρουτζ εμφανιζει οτιδηποτε ειναι -20%)  και μόλις 530 !!! plus deals. Αν αυτο δεν ειναι αστειο σχετικα με το Plus τοτε τι ειναι...Ο Skroutz απο το μονο που παιρνει εξτρα προμηθεια για τα Plus απο τα καταστηματα ειναι τα Plus deals και τα μαγαζια τον εχουν χεσμενο... Οποτε μην βιαστειτε να κανετε συνδρομη, βλεπω να το ξανα δινουν 1€ και απλα ψανουν τον λογο που θα το παρουσιασουν ομορφα 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...