Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 minutes ago, GREG10ARIS said:

Αυτο με το μηνιαιο plus που το ειδατε ρε παιδια; Εμενα μονο χρονο μου βγαζει να αγορασω

Προφανώς το εμφανίζει σε όσους δεν έχουν ενεργή ετήσια συνδρομή https://www.skroutz.gr/plus

image.png.a3ae5c90c2e47f591c6607bf4fa52fb0.png

Επεξ/σία από WebDevGr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, csontheline είπε

Αν δεν είναι κάποια επώνυμη κινέζικη μάρκα, λογικά αγόρασες ποιότητα, όχι αστεία.

αγορινα ενα παλιο iphone se του 2016 θελω να φορτιζω και ενα samsung a12 της μανας μου .. λες να ηθελε να αγορασω καλωδιο για 120 watt? για πες μου λιγο γιατι δεν ξερω... το θεμα ειναι το σκρουτζ πλας οχι η ποιοτητα/τιμη.. ο καθενας εδω μεσα απανταει σε οτι θελει οπως θελει τελικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάξτε , παλιός χρήστης του plus , απο τις εποχές που έλεγα, ''μα καλά δεν μπαίνουν μέσα ;''
τσίμπησα και εγω το 0,1 πέρυσι , έληξε , δεν ανανέωσα ,
αλλα....είμαι πλέον και από μέσα, πουλάω μέσα από το σκρουτζ,
το μεγαλύτερο αγκάθι που δεν έχετε εντοπίσει , είναι τα κιλα ....
εκεί είναι το μεγαλύτερο θέμα ...
ένα θα πω , πουλάω κάτι 2,5κιλα .... το voucher (που βγαίνει αυτόματα)  ξέρετε τι γράφει ;;  10,5

+ ετοιμοπαράδοτα προϊόντα που αγόραζα σαν χρήστης , και τα είχε μια βδομάδα η κουριερ σε ένα υποκατάστημα και δεν το έστελναν  , και μια αγορά 500+ ευρώ ετοιμοπαράδοτο , που πέρασε ένας μηνας και ακόμα η μεταφορική δεν την εχει φερει (προφανώς και ακύρωσα) .

πολλά τα προβλήματα δυστυχώς ,
 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Μπορεί οι όροι της συνδρομής να αλλάζουν μια φορά το χρόνο, ωστόσο ο αλγόριθμος που υπολογίζει τoν αριθμό των αγοραστών το τελευταίο διάστημα, μπορεί να αλλάζει το αποτέλεσμα κάθε ένα δευτερόλεπτο! 😄

Κάντε μου μια χάρη... Πηγαίνετε σε ενα δημοφιλές προϊόν, πχ αυτό

https://www.skroutz.gr/s/40892788/Samsung-Galaxy-A54-5G-Dual-SIM-8GB-128GB-Awesome-Graphite.html

 

Κάντε refresh καμια εικοσιαρια φορές, να δείτε με τα μάτια σας το αποτέλεσμα να παίζει συνεχεια μεταξυ 2 αριθμών... Πχ 146/149 στην περιπτωση μου :D

image.png.4e70ecc8a3cc36c7d6439aafb83689fc.pngimage.png.87133a4b5e55ba98b634938ac3027f42.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όντως το κάνει. Μάλλον κάτι cach-άρει κάπου και ανάλογα από ποια μεριά του loadbalancer θα τραβήξει, φέρνει και το αντίστοιχο νούμερο. Αποκλείεται να κάνει απευθείας request στη βάση δεδομένων τους. Αν το caching refresh ή το replication από τη βάση έχουν καθυστέρηση λίγων λεπτών (έστω ωρών), νομίζω μικρή σημασία έχει ο ακριβής αριθμός. Τι 146, τι 149. Νομίζω επίσης είναι νέα λειτουργία όπως ίσως την στρώνουν ακόμα.

Για να δούμε αύριο πόσο θα γράφει.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1η φορα βλεπω αυτο το feature καλη φαση

αυτο που θα ηθελα να κανουν αλλα δεν το βλεπω να γινεται

ειναι να βγαζουν μια φορα το μηνα/3μηνο/6μηνο ή εστω 1 φορα το χρονο τα 3 πιο αγορασμενα προιοντα απο ολες τις κατηγοριας, πχ το 2023 αγοραστηκε περισσοτερο το iphone 15 στη δευτερη θεση η φριτεζα ταδε στην τριτη θεση τα παμπτερς ταδε κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, WebDevGr είπε

Προφανώς το εμφανίζει σε όσους δεν έχουν ενεργή ετήσια συνδρομή https://www.skroutz.gr/plus

image.png.a3ae5c90c2e47f591c6607bf4fa52fb0.png

Δεν εχω καμια συνδρομη, μου εμφανιζει μονο ετησια απο την εφαρμογη στο κινητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GREG10ARIS είπε

Δεν εχω καμια συνδρομη, μου εμφανιζει μονο ετησια απο την εφαρμογη στο κινητο

Απο υπολογιστη μπαινεις στο λογαριασμο πας skroutz plus και τα εχει φατσα καρτα που λεμε. Καρασυμφερει το 4ευρω για μενα. 

 

Screenshot_1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα ας πουμε, μιας και εληξε η συνδρομη, παρηγειλα απο ανεξαρτητο μαγαζι και βγηκα κερδισμενος σε σχεση με σκρουτζ τοσο σε αναμονη,  οσο και σε ευρω (μειον 1 ευρω ταχυδρομικα λογω box now)
Κατα τα αλλα τα reviews του σκρουτζ εχουν καταντησει κατα μεγαλο ποσοστο για γελια. Γινεται ενας χαμος και τεινει να γινει κανονας.  Διαβαζεις ας πουμε σε review για ξυριστικη μηχανη ρευματος, οτι "δεν κραταει πολυ η μπαταρια". Εχουν μπερδεψει το σωβρακο με την γραβατα.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, WebDevGr είπε

Ποιό είναι το παράνομο και καταχρηστικό στην προκειμένη περίπτωση;

Όλοι έχουμε την ευχέρεια να πατήσουμε ακύρωση συνδρομής από την πρώτη μέρα χωρίς να επηρεάσει το υπόλοιπο της συνδρομής

Με την ίδια λογική όταν ακυρώνεται μια παραγγελία τα λεφτά θα έπρεπε να επιστρέφονται το ίδιο λεπτό κι όχι μετά από 3-4 εργάσιμες όπως γίνεται σε κάθε μας συναλλαγή σε όλες τις πλατφόρμες παγκοσμίως.

απο λεξικό : κατάχρηση - άσκηση ενός δικαιώματος με τρόπο που έρχεται σε αντίθεση με τους νομικούς και ηθικούς κανόνες και που προκαλεί τη βλάβη ενός τρίτου  Ή υπερβολική, πέρα από τα θεμιτά όρια χρήση ενός δικαιώματος ή εκμετάλλευση μιας ευνοϊκής κατάστασης.

Δηλαδή δε βλέπεις ότι η συγκεκριμένη εταιρία ΔΕΣΜΕΥΕΙ χρήματα ΠΡΙΝ τη λήξη της υπηρεσίας;
Επειδή κάπου το γράφει νομίζεις ότι είναι και νόμιμο;
Εγώ για τον Α ή Β λόγο θελω να ανανεώσω Ή ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΩ  2 λεπτα πριν τη λήξη της συνδρομής. Γιατί εσύ μου δεσμεύεις χρήματα μια βδομάδα πριν;

Ετσι μ'αρεσει ρε αδερφέ, λογαριασμό θα δώσω τι θα κάνω με τα λεφτά μου;  
Απαγορεύεται από κάπου; ( για να πάμε και στα νομικά  😛 )

Μη λέτε ότι θέλετε. Όλα υπόκεινται σε κανόνες. Αφήνω το ότι μερικοί απο εσάς το παίρνουν προσωπικά.
 

Επεξ/σία από -netman-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, -netman- said:

απο λεξικό : κατάχρηση - άσκηση ενός δικαιώματος με τρόπο που έρχεται σε αντίθεση με τους νομικούς και ηθικούς κανόνες και που προκαλεί τη βλάβη ενός τρίτου  Ή υπερβολική, πέρα από τα θεμιτά όρια χρήση ενός δικαιώματος ή εκμετάλλευση μιας ευνοϊκής κατάστασης.

Δηλαδή δε βλέπεις ότι η συγκεκριμένη εταιρία ΔΕΣΜΕΥΕΙ χρήματα ΠΡΙΝ τη λήξη της υπηρεσίας;
Επειδή κάπου το γράφει νομίζεις ότι είναι και νόμιμο;
Εγώ για τον Α ή Β λόγο θελω να ανανεώσω Ή ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΩ  2 λεπτα πριν τη λήξη της συνδρομής. Γιατί εσύ μου δεσμεύεις χρήματα μια βδομάδα πριν;

Ετσι μ'αρεσει ρε αδερφέ, λογαριασμό θα δώσω τι θα κάνω με τα λεφτά μου;  
Απαγορεύεται από κάπου; ( για να πάμε και στα νομικά  😛 )

Μη λέτε ότι θέλετε. Όλα υπόκεινται σε κανόνες. Αφήνω το ότι μερικοί απο εσάς το παίρνουν προσωπικά.
 

Αφού λοιπόν για σένα έχει νομική ισχύ το "έτσι θέλω", τότε μάντεψε, έχει νομική ισχύ και το "έτσι γουστάρω" μιας εταιρείας, εφόσον το έχει γράψει στους όρους χρήσης και τους έχεις αποδεχθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, WebDevGr είπε

Αφού λοιπόν για σένα έχει νομική ισχύ το "έτσι θέλω", τότε μάντεψε, έχει νομική ισχύ και το "έτσι γουστάρω" μιας εταιρείας, εφόσον το έχει γράψει στους όρους χρήσης και τους έχεις αποδεχθεί.

κοίτα... νομίζω έχεις μπερδευτεί!
Το "ετσι θέλω" να κάνω ότι κάνω με τα λεφτά μου  είναι ΠΟΛΥ διαφορετικό με το "έτσι γουστάρω"  να κάνω με τα λεφτά ΣΟΥ.
Δεν
μου απάντησες όμως... Εγώ για τον Α ή Β λόγο θελω να ανανεώσω Ή ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΩ  2 λεπτα πριν τη λήξη της συνδρομής. ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ???


Το τι έχεις υπογράψει σε τράπεζες-sites-υπηρεσίες  δεν ξερεις και ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ   δεν πάει να πει οτι είναι σωστά και σου αρέσουν. 

είμαστε offtopic και δεν σκοπεύω να συνεχίσω

Επεξ/σία από -netman-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, -netman- said:

κοίτα... νομίζω έχεις μπερδευτεί!
Το "ετσι θέλω" να κάνω ότι κάνω με τα λεφτά μου  είναι ΠΟΛΥ διαφορετικό με το "έτσι γουστάρω"  να κάνω με τα λεφτά ΣΟΥ.
Το τι έχεις υπογράψει σε τράπεζες-sites-υπηρεσίες  δεν ξερεις και ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ   δεν πάει να πει οτι είναι σωστά και σου αρέσουν. 

είμαστε offtopic και δεν σκοπεύω να συνεχίσω

Αυτό που νομίζετε ότι οι όροι χρήσης, στους οποίους πατάτε συμφωνώ, είναι διακοσμητικοί και υπάρχουν απλά για να έχει κείμενο μια σελίδα. Να το κοιτάξετε!

Επειδή τυχαίνει να φτιάχνω online πλατφόρμες ξέρω και τι πρέπει να έχουν και ξέρω και με τι συμφωνώ όταν τους πατάω.

Βέβαια σε μια χώρα που κανείς δεν σέβεται κανένα κανόνα (ΚΟΚ, φορολογία κλπ) λογικό να μην σέβονται και τους όρους χρήσης που έχουν αποδεχθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...