Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδη δεν το ειδα να αναφερεται πιο πριν, μεσα σε ολα αυτα να πουμε οτι πλεον οι χρονοι παραδοσης ακομα κ οι express δεν τηρουνται σχεδον ποτε.

προσωπικα στις 5 απο τις 6 τελευταιες παραγγελιες το express δεν τηρηθηκε ποτε και προφανως ουτε λογος για απολογιες η κουπονια. αλλα δεν γινεται να συνεχισω να πληρωνω για μια υπηρεσια που δεν παρεχεται.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, manolis940 είπε

Αν στις 162 παραγγελίες βάζεις 5€ πράγματα κατά ΜΟ για να πιάσεις τα δωρεάν μεταφορικά τότε 162*5=810€ άχρηστα πράγματα που 810€ > 486€

τον 1ο χρονο ειχε 15 ευρω ελαχιστο.. τον 2ο χρονο ειχε 20 και τον τριτο 25.

οι παραγγελίες μου ειναι γυρο στα 20-25.. δεν βαζω ποτε αχρηστα, στην χειρότερη να βαλω αντι για 4 τεμαχια 5 σιγα..ο καθενας τα ζυγίζει και πράτει αναλογα

εαν είναι να αγοραζεις μπιχλιμπιδια αγορασετα απο κινα.. χτες παραγγειλα απο κινα με 11 ευρω

2 φορτιστες lighting 

2 φορτιστες type C

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 minutes ago, ritualistic said:

επειδη δεν το ειδα να αναφερεται πιο πριν, μεσα σε ολα αυτα να πουμε οτι πλεον οι χρονοι παραδοσης ακομα κ οι express δεν τηρουνται σχεδον ποτε.

προσωπικα στις 5 απο τις 6 τελευταιες παραγγελιες το express δεν τηρηθηκε ποτε και προφανως ουτε λογος για απολογιες η κουπονια. αλλα δεν γινεται να συνεχισω να πληρωνω για μια υπηρεσια που δεν παρεχεται.

Αυτό. Συν ότι πλέον σε εμένα τουλάχιστον δεν ενημερώνουν καν μέσω email ή SMS για την πορεία της παραγγελίας. Έρχεται απλά το email της επιβεβαίωσης, το οποίο τελευταία ακόμα και αυτό καθυστερεί (1-3 ώρες συνήθως) και fast forward μερικές μέρες μετά μου χτυπάει κατευθείαν το κουδούνι ο courier. Μιλάμε για αισθητό downgrade της υπηρεσίας τους τελεταίους μήνες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ εγώ ως χρήστης του Skroutz με πολλές πολλές παραγγελίες έχω να σας παραθέσω κατωθι το εξής ΠΑΡΑΛΟΓΟ:

- Είχα τη συνδρομή ΑΑ πριν τη προσφορά του 0,01€ η οποία έληγε το Σεπτέμβρη-Οκτώβρη του 23 αν θυμάμαι καλά, ήτοι 3-4 μήνες απο το λανσάρισμα της προσφοράς παραπάνω. Λόγω αυτού, έκανα μια νέα συνδρομη (ας τη πούμε) ΒΒ για να πάρω ακόμη κάποιους μήνες δωρεάν μεταφορικά κ τα "προνόμια" .

- Όλα καλά, μέχρι που αρχές Ιουνίου μου ήρθε στο λογαριασμό ΑΑ ένα κουπόνι 10€ για αγορά ενός αγαθού που ούτως ή άλλως ήθελα ως δέλεαρ να επιστρέψω στο Skroutz Plus (επαναλαμβάνω το 10€ ήταν για την ΑΑ κ είχα ήδη ενεργή την ΒΒ για λίγες μέρες ακόμη). Λέω δε μαμιέται, για 15€ θα ανανεώσω την ΑΑ συνδρομή, χρημοποιώντας το 10ευρω κουπόνι κ θα αφήσω την ΒΒ να λήξει.

- Έγινε ενεργοποίηση κ άρχισα τις αγορές. Πηγα λοιπόν σήμερα να αγοράσω έναν SSD με τιμολόγιο. Μου γράφει το μνμ "έχετε υπερβεί το όριο για 3 αγορές μηνιαίως με τιμολόγιο κ υπάρχει χρέωση μεταφορικών". Παίρνω τη 1η κρυάδα, τον όρο αυτόν το είχα διαβάσει αλλά στη συνδρομή ΒΒ που είχα κ έληξε χθες, έκανα πάρα πολλες αγορές με τιμολόγιο κ δε μου το έβγαλε. Λέω ΟΚ...

- Πόσο είναι η επιβάρυνση γιατί δε θέλω απόδειξη? Μου γράφει 1€ με ACS ή 0€ Skroutz point. Α, λέω, μια χαρά, θα πάρω στο Skroutz Point. Προχωράω κ μου συνεχίζει ότι κ στο Skroutz Point είναι +1€. Είναι κ Τετάρτη σήμερα με μειωμένα μεταφορικα! Λεώ ΟΚ...

- Θα πάω λέω στο ίδιο το μαγαζί, δε μπορεί, με 165€ αντικείμενο δε θα έχει δωρεάν μεταφορικά, ένα τόσο δα κουτάκι είναι ο SSD! Πριν πάω όμως, ας δω κ το σενάριο με τη συνδρομή ΒΒ (τη ληγμένη). Ε λοιπόν, με τη συνδρομή ΒΒ, που θυμίζω δεν είναι ενεργή, έχω δωρεάν μεταφορικά για τον SSD με τιμολόγιο με ACS!

τα συμπεράσματα δικά σας

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιθανότατα να έχει να κάνει με την περιοχή και στον αντίστοιχο φόρτο των μεταφορικών, αλλά σε εμένα τουλάχιστον η Express παράδοση της επόμενης μέρας τηρείται στο 95% των περιπτώσεων, οπουδήποτε και να είναι το κατάστημα στην Ελλάδα. Η τελευταία παραγγελία ήρθε πριν λίγα λεπτά  και έγινε χθες μεσημέρι από αθηναϊκό κατάστημα.

ps: άσχετο με Express, οι πιο πρόσφατες παραγγελίες μου έχουν γίνει σχεδόν όλες εκτός Skroutz για διάφορους λόγους.

  • Αντικουνουπικά που το Skroutz τα χρέωνε ακριβότερα και με μεταφορικά 3,5 ευρώ τα βρήκα από σχετικά κοντινό επαρχιακό e-φαρμακείο σε καλύτερη τιμή και μεταφορικά λιγότερα από 2 ευρώ (μάλλον έχουν καλύτερες άκρες από το Skroutz)
  • Λουράκια για ρολόι Xiaomi που το Skroutz τα χρέωνε ακριβότερα και με μεταφορικά 3 ευρώ, τα πήρα απευθείας από mistore-greece φθηνότερα και με δωρεάν μεταφορικά

Και στις δύο περιπτώσεις ήμουν μακρυά από το όριο των 20 ευρώ, οπότε δεν υπήρχε περίπτωση χρήσης του Plus (που να πάει και 25...) Κάτι δεν πάει καλά εδώ. Πράγματα που κάποτε ήταν η εξαίρεση, κοντεύουν να γίνουν κανόνας.

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, ringboy είπε

Παμε ενα χρονο χωρις plus και βλεπουμε στο τελος αν ειμαστε συν η πλην απο τα 25 της συνδρομης. 

Βρε αυτό που είπα εγώ. Μαζεύεις παραγγελίες που θες και δεν βιάζεσαι. Βάζεις 1 μήνα συνδρομή 4 ευρώ κάνεις 10 παραγγελίες μαζί όσες θες. Μετά από 4 5 μήνες πάλι. 12 ευρώ το χρόνο η 8 ευρώ ανάλογα 3 η 2 μήνες και τέλος. Συνεννοησε και με 1 2 φίλους να παραγγείλουν και αυτοί ότι θέλουν και σας βγαίνει ένας καφές ο χρόνος. Μέχρι 3 διευθύνσεις το μήνα μπορούμε να έχουμε οπότε 3 φίλοι συγγενείς και τέλος. 100 η αλεπού 101 τα αλεπουδάκια θα πω εγώ. 

Όποια εταιρία πήγε να μας αρμέξει την πάτησε στο τέλος. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το τιμολόγιο δεν το ήξερα. Μέχρι τρία το μήνα;;; Εντάξει από την μια σωστό γιατί μπορεί να αγοράζω εμπόρευμα και να παίρνω κάθε μέρα που θεωρητικά είναι κατάχρηση αλλά αν αγοράζω αναλώσιμα; Σήμερα μελάνι, αύριο ένα σετ πληκτρολόγιο, μεθαύριο καθαριστικά δλδ δεν μπορώ μετά να πάρω τα χαρτικά που καίγομαι γιατί μου τελείωσαν; Παλαβό....πάνε να κόψουν όλες τις περιπτώσεις κατάχρησης καίγοντας και τα χλωρά. Δεν πάει έτσι. Όταν κάνεις μια προσφορά δέχεσαι ότι κάποιους θα τους υπέρ συμφέρει και θα την λιώσουν. Εσύ τον μ.ο. πας να πιάσεις και να κόψεις τις ακραίες περιπτώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, pasxaliskar said:

τον 1ο χρονο ειχε 15 ευρω ελαχιστο.. τον 2ο χρονο ειχε 20 και τον τριτο 25.

οι παραγγελίες μου ειναι γυρο στα 20-25.. δεν βαζω ποτε αχρηστα, στην χειρότερη να βαλω αντι για 4 τεμαχια 5 σιγα..ο καθενας τα ζυγίζει και πράτει αναλογα

εαν είναι να αγοραζεις μπιχλιμπιδια αγορασετα απο κινα.. χτες παραγγειλα απο κινα με 11 ευρω

2 φορτιστες lighting 

2 φορτιστες type C

Αν δεν είναι κάποια επώνυμη κινέζικη μάρκα, λογικά αγόρασες ποιότητα, όχι αστεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 minutes ago, for4 said:

Αυτό με το τιμολόγιο δεν το ήξερα. Μέχρι τρία το μήνα;;; Εντάξει από την μια σωστό γιατί μπορεί να αγοράζω εμπόρευμα και να παίρνω κάθε μέρα που θεωρητικά είναι κατάχρηση αλλά αν αγοράζω αναλώσιμα; Σήμερα μελάνι, αύριο ένα σετ πληκτρολόγιο, μεθαύριο καθαριστικά δλδ δεν μπορώ μετά να πάρω τα χαρτικά που καίγομαι γιατί μου τελείωσαν; Παλαβό....πάνε να κόψουν όλες τις περιπτώσεις κατάχρησης καίγοντας και τα χλωρά. Δεν πάει έτσι. Όταν κάνεις μια προσφορά δέχεσαι ότι κάποιους θα τους υπέρ συμφέρει και θα την λιώσουν. Εσύ τον μ.ο. πας να πιάσεις και να κόψεις τις ακραίες περιπτώσεις.

Εγώ αυτό με το τιμολόγιο δε το καταλαβαίνω πάντως. Λεφτά δεν εισπράτονται? Προμήθειες δεν εισπράτονται?Τα τιμολόγια παράνομα λεφτά είναι? Γιατί να μη μπορεί να χρησιμοποιεί μια επιχείρηση το skroutz? Γιατί να μην ανοίξει κάποιος το δίαυλο για περισσότερες συναλλαγές δλδ?

Επίσης αναφέρει ότι δε μπορεί να γίνονται επιστροφές λόγω υπαναχώρησης με τιμολόγιο ((1α περ. 1 του ν. 2251/1994 για την προστασία των καταναλωτών). αυτό το καταπίνω κάπως, άλλωστε συμβαίνει σπάνια. Αγορές γιατί δε θέλει να γίνονται δε καταλαβαίνω.

Παρεπιπτόντως, αν έχεις κουπόνι, στο skroutz μπορείς να κόψεις τιμολόγιο (αυτές τις 3φορές το μήνα), στο shopflix, είχα κουπόνι κ δε σε άφηνε να κόψεις τιμολόγιο, μόνο απόδειξη! 🤪

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/6/2024 στις 11:56 ΠΜ, stefanidisg είπε

Για εμένα η αυτόματη ανανέωση και χρώση πρέπει να γίνετε την τελευταία μέρα , όχι 6 μέρες πριν , λαμογιά . 

Εσυ στο δικό σου μαγαζί να το κάνεις έτσι! 

"Λαμογιά" κάτι που γράφει ξεκάθαρα στους όρους και έχεις 365 ημέρες προθεσμία να πατήσεις ένα κλικ, δεν ειναι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, CHRISpros είπε

Εσυ στο δικό σου μαγαζί να το κάνεις έτσι! 

"Λαμογιά" κάτι που γράφει ξεκάθαρα στους όρους και έχεις 365 ημέρες προθεσμία να πατήσεις ένα κλικ, δεν ειναι! 

Ποιος διαβάζει τους όρους  ? Amazon ,Netflix  Spotify Disney και οποία   άλλη  συνδρομητική γιατί χρεώνουν την τελευταία μέρα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, CHRISpros είπε

Εσυ στο δικό σου μαγαζί να το κάνεις έτσι! 

"Λαμογιά" κάτι που γράφει ξεκάθαρα στους όρους και έχεις 365 ημέρες προθεσμία να πατήσεις ένα κλικ, δεν ειναι! 

το ότι κάποιοι όροι μπορεί να είναι παράνομοι ή καταχρηστικοί  το έχεις ακουστά, έτσι;
Γενικά μιλάω (μην παρεξηγηθει και κανένας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, -netman- said:

το ότι κάποιοι όροι μπορεί να είναι παράνομοι ή καταχρηστικοί  το έχεις ακουστά, έτσι;
Γενικά μιλάω (μην παρεξηγηθει και κανένας)

Ποιό είναι το παράνομο και καταχρηστικό στην προκειμένη περίπτωση;

Όλοι έχουμε την ευχέρεια να πατήσουμε ακύρωση συνδρομής από την πρώτη μέρα χωρίς να επηρεάσει το υπόλοιπο της συνδρομής

Με την ίδια λογική όταν ακυρώνεται μια παραγγελία τα λεφτά θα έπρεπε να επιστρέφονται το ίδιο λεπτό κι όχι μετά από 3-4 εργάσιμες όπως γίνεται σε κάθε μας συναλλαγή σε όλες τις πλατφόρμες παγκοσμίως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ringboy είπε

Παμε ενα χρονο χωρις plus και βλεπουμε στο τελος αν ειμαστε συν η πλην απο τα 25 της συνδρομης. 

Αν δεις ότι θα την χρειαστείς την ενεργοποιεις τότε. 
οποτε κερδίζεις το νεκρό μεσοδιάστημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...