Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, CakeNet said:

Ναι αλλά υπάρχει και κόσμος που δεν γνώριζε την διαδικασία.  Ειδικά όσοι ήταν νέοι συνδρομητές.  Ακόμη και εμείς οι παλιότεροι την πατήσαμε κάποιοι όταν έγινε για πρώτη φορά, δεν ήταν και τόσο σαφές ότι θα γίνει η χρέωση κάποιες ημέρες πριν!

Άρα μου λες ότι όποιος δεν γνωρίζει τη διαδικασία (βαριέται να διαβάσει τους όρους / βαριέται να διαβάσει το νήμα εδώ μέσα και όπου αλλού ειπώθηκε οπου το αναλύσαμε αρκετά και προειδοποιήσαμε τον κόσμο για την έγκαιρη ακύρωση / που αφήνει την ακύρωση για τελευταία στιγμή και τελικά το ξεχνάει και μετά κλαίγεται και γενικά βαριέται να σκεφτεί ποιες μπορεί να είναι οι συνέπειες της πράξης αυτης) έχει το άλλοθι του κάνω ότι θέλω και αν δεν μου βγει όπως το θέλω και έχω συνέπειες, τότε επικαλούμε άγνοια και βγαίνω από πάνω ζητώντας και τα ρέστα (αφού πρώτα ήμουν μάγκας και εκμεταλλεύτηκα την κάθε προσφορά εννοείται).

Εδώ φίλε Μ θα διαφωνήσουμε. Κάποια στιγμή θα πρέπει να πληρώσουμε τα λάθη μας και να αποδεχτούμε τις συνέπειες των πράξεών μας.

Αν ήταν απατεωνια μαζί σας μέχρι την τελευταία στιγμή και πάντα διεκδικώ το δίκαιο Μ και ας είναι για 1 ευρώ. Όταν όμως δέχομαι μια προσφορά και από λάθος δικό μου χρεώνομαι, τότε θα έσκυβα το κεφάλι, θα πλήρωνα και θα προσπαθούσα να δω τι πήγε στραβά ώστε να το διορθώσω την επόμενη φορά.

  • Like 1
  • Sad 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επειδή βλέπω να γίνεται ένας μικρός χαμός με τις χρεώσεις από αυτόματη ανανέωση του skroutz plus, αναφέρεται σαφώς ότι μπορεί να χρεωθείτε μέχρι ως 7 μέρες νωρίτερα από τη λήξη.
Αν σας γίνει η χρέωση λοιπόν , ζητήστε επιστροφή χρημάτων ΠΡΙΝ την έναρξη της παροχής της υπηρεσίας. Θα τα λάβετε άμεσα και χωρίς πολλά πολλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακά τα ψέμματα και με τους νέους όρους και απόσβεση κάνεις, και να μην έκανες αξίζει για τις επιστροφές. Και το ξέρουν και αυτοί και γιαυτό πουλάνε τρέλα. Μακάρι να κάνουν κάποια έκπτωση αν υπάρξουν μαζικές (προσωρινές) ακυρώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά όσοι είστε να ακυρώσετε, κάντε το από πριν. Μέχρι να λήξει η συνδρομή σας θα έχετε όλες τις παροχές του Skroutz Plus. Μην περιμένετε τελευταία μέρα για να πατήσετε ακύρωση. Αυτό που πρακτικά ακυρώνεις είναι η αυτόματη ανανέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/6/2024 στις 9:14 ΠΜ, naruto14 είπε

Και εγώ έπαιρνα κάθε μήνα άμμο για τον γατο μας που έβγαινε 20 με δωρεάν μεταφορικά. Τώρα στα 25 ξεφεύγει πολύ να ανεβαίνω ένα ταληρο κάθε μήνα με άχρηστα πράγματα. Έφαγε και από μένα άκυρο. 

όλα τα pet shop έχουν πλέον δωρεάν μεταφορικά + το skroutz έχει ακριβά μαγαζιά 

Επεξ/σία από feelihipo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Dj_kourampies said:

και να μην έκανες αξίζει για τις επιστροφές

Δεν χρειάζεσαι plus για να έχεις δωρεάν επιστροφές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω λογαριασμό που έληξε πριν 7 μήνες, έκανα μια παραγγελία, μου την έβγαλε μέσω Σκρουτζ με δωρεάν μεταφορικά. Λέτε να ενεργοποίησα κανένα συμβόλαιο με την αγορά χωρίς να το καταλάβω ; 🤣😳 λέτε να μας δίνουν από ένα ποσό και πάνω δωρεάν μεταφορικά; Πολύ large μου φάνηκε από μέρος τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικιά μου λήγει σήμερα. 

Έκανα χθες μια καλή παραγγελία για διάφορα είδη σπιτιού, ίσως κάνω μια τελευταία σήμερα για κάποια πράγματα που στοκάρω. Μετά θα ξανακάνω συνδρομή (ετήσια ή μηνιαία) πριν την επόμενη παραγγελία. 

Έχω παρατηρήσει ότι δεν κάνω παραγγελίες κάθε μήνα από το skroutz. Οπότε για τη νέα σεζόν λέω να δοκιμάσω να κάνω μηνιαία συνδρομή πριν από κάθε αγορά, εφόσον βλέπω ότι με συμφέρει (τα μεταφορικά να βγαίνουν πάνω από 4 ευρώ). 

Αν πετύχει το πείραμα και κάνω παραγγελίες τους μίσους μήνες μόνο, θα έχω κερδίσει τουλάχιστον 1 ευρώ από την ετήσια συνδρομή (μικρό το ποσό), αλλά μάλλον αρκετά περισσότερα από χαζοπαραγγελιες και από "να βάλω άλλα λίγα πράγματα για να πιάσω τα δωρεάν μεταφορικά" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λήγει και 'μενα σήμερα η συνδρομή και φυσικά δε πρόκειται να ανανεώσω.

Έχω 2-3 άτομα που θα κάνουν το ίδιο. Γενικά με όσο κόσμο το έχω συζητήσει, δεν θα ανανεώσουν.

Έριξα χθες μια τελευταία παραγγελία που έβγαινε 20€ και κάτι ψιλά, πήρα τα τελευταία δωρεάν μεταφορικά και γειά σας.

Επειδή οι μόνιμες/βασικές αγορές είναι απο petshop έχω βολευτεί πλέον το BoxNow που δεν έχω και μεταφορικά απο το κατάστημα μιας και ξεπερνάω το ποσό που θέτουν.

Για 'μενα πλέον είναι βασικό κριτήριο σε όλες μου τις αγορές το BoxNow, αν δεν έχουν επιλογή πάω αλλού.

Όπως και πλέον θα στραφώ πιο έντονα σε bestprice ίσως και shopflix.

Αυτή η κοροιδία (το λέω πολύ ευγενικά) απο το Skroutz με έκανε να μην ξανασχοληθώ μαζί του.

Επεξ/σία από nikosgnr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ μία από τα ίδια, κανείς από την παρέα δεν έχει ανανεώσει προς το παρόν.

Και πέρα από το κόστος και τις χαζές αγορές, δύο ακόμη λόγοι που δεν ανανεώσαμε ήταν α) πως η skroutz last mile δεν πάει καθόλου καλά στην περιοχή μου, πολλές φορές ήρθε στο σπίτι και έφυγε γιατί δεν βρήκε να παρκάρει (!) και β) γιατι όσες φορές το κατάστημα δεν δέχτηκε να ολοκληρώσει την παραγγελία δεν είχα καμία ουσιαστική προστασία από το skroutz (πχ να το στείλουν από άλλο κατάστημα) πέρα από ένα "κρίμα, πάρε refund"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, stefanidisg είπε

Για εμένα η αυτόματη ανανέωση και χρώση πρέπει να γίνετε την τελευταία μέρα , όχι 6 μέρες πριν , λαμογιά . 

προφανώς ειναι το τραπεζικό νταβατζιλικι, αυτες τις 6 μερες τα λεφτα δεν είναι σε αυτούς αλλά κάπου στο "τραπεζικό αέρα" βαλερ το λενε στην γλώσσα τους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ζωη skroutz plus (εαν παιζει μπαλα σε αυτα που ειναι τωρα και δεν σου πει κανα 100 ευρω συνδρομη η μεταφορικα απο 40 κ πανω)

σε 3 χρονια που έχω εγω δώσει 17+20+25 για συνδρομες οποτε 62 ευρω

έχω γλιτώσει 739 ευρώ απο μεταφορικα σε 162 παραγγελιες 

εχω τλιωσει 30 ευρω σε points .. 

 

ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ το 20 απο το 25 εχει διαφορα αλλα νταξι οχι ποιος ξερει τι.. απο το να παρεις χ1 κατι παρε χ2 και θα τα συμπληρωσεις.. χαμενο δεν θα παει τωρα εαν θελεις ενα πραγμα που κανει π.χ. 20 ευρω και σου φαινονται πολλα τα αλλα 20 για να το παρεις χ2 και ψαχνεις κανα 5 ευρω να συμπληρωσεις ε τι να πω .. αγορασε το χ2 και δν θα παει χαμενο θα σε παει παραπανο.. πριν φαω χειτ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ο καθενας κανει οτι γουσταρει και κανεις δν εχει δικιο η αδικο

  • Like 2
  • Sad 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν είστε υπό σκέψη, μην ανανεώσετε. Και λεφτά γλιτώνετε από την συνδρομή και από τις μικρομαλακίες που ψωνίζετε και καλό στο περιβάλλον κάνετε. Win-win.

Τόσο απλά.

Όταν κάποιος χρειάζεται κάτι, ζυγίζει αν αξίζει ο χρόνος του να κάνει την διαδικασία, αλλιώς μπαίνει στα πιο γνωστά, συγκρίνει τιμές (αγορά+μεταφορικά), αξιοπιστία καταστημάτων, μεταπωλητική υποστήριξη και αποφασίζει από που να το ψωνίσει. Προτάθηκε παραπάνω η μηνιαία συνδρομή, εφόσον καλύπτει τα μεταφορικά, μαζική παραγγελία όπου είναι εφικτό και τέλος.

Εγώ εξοικονόμησα 3€ την προηγούμενη χρονιά του 0,01€. Φέτος δεν έχει, ΑΛΛΆ, θα το σκεφτώ να παίρνω plus μηνιαία (με την παραπάνω λογική).

Επίσης, πιθανότατα έβαλαν τα νούμερα κάτω και είδαν ότι αν από τους 0,01€ τους μείνουν ΧΧ % την επόμενη χρονιά, θα έχουν το κέρδος που θέλουν.

Και στην τελική, το skroutz πρωτοπορεί στον τομέα του, εμείς το πληρώνουμε αυτό, δεν το κάνουν φιλανθρωπικά.

Edit : Εμένα λήγει σήμερα. Αν η παραγγελία γίνει σήμερα σε προϊόν μη άμεσα διαθέσιμο, θα ισχύσει κανονικά το Plus και θα μπουν οι πόντοι, σωστά;

Επεξ/σία από csontheline
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...