Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχουν δεκάδες έμποροι εντός κι εκτός skroutz που δουλεύουν με drop shipping, αλλά σας πείραξε που κάποιοι θα χρησιμοποιούν τις αποθήκες του skroutz; 🤷

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είμαι μέχρι τα μέσα Ιουλίου ενεργό plus με 20€ από ένα κατάστημα και μέχρι 8 κιλά.

Δευτέρα 3/6 έκανα 2 παραγγελίες 20€ + και είχα δωρεάν μεταφορικά κανονικά. Τρίτη 4/6 πήγα να κάνω άλλη μια με 20+ και μου έβγαλε μεταφορικά. Ρώτησα και μου απάντησαν μετά από ώρα ώστε να δουν τι γίνεται.... ότι έχω μεταφορικά 3,5€ διότι το πακέτο μου είναι 1 κιλό και το ελάχιστο βάρος για δωρεάν μεταφορικά είναι τα 2 κιλά.

Πλάκα κάνουμε;;;;

Βλέπω λοιπόν ότι τα έχουν κάνει σαλάτα στην περίπτωσή μου. Καμία σχέση κιλά με μεταφορικά, έκανα πολλές δοκιμές και χρεώνουν ότι νάνε. Τα δωρεάν τα έχω πια σε ελάχιστες περιπτώσεις.

Έστειλα και 2 μηνύματα και απάντηση δεν έχω λάβει. Πάμε για καταγγελία κανονικά. Κρίμα....Τα έχουν παίξει κι αυτοί....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λεει Δωρεάν παράδοση σε όροφο για αγορές μέσω Skroutz! για κατι βαρυ οπως ψυγειο 

το φερνουν απο σκαλες ή φερνουν αναβατοριο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, achilles_g_ said:

Είχα κάνει το δωρεάν πέρυσι, με ισχύ εώς 11/06/2024. Χθες χρεώθηκαν 25 ευρώ της συνδρομής....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μετα απο ενα χρονο δωρεαν χρησης θα αναφερω τα εξης :

Το οτι παει το ελαχιστο απο 20 στα 25 για δωρεαν μεταφορικα ειναι ξενερα 

Το οτι παει 25 απο 17  η ετησια συνδρομη δεν με πειραζει ιδιαιτερα.

Τα skroutz coins ειναι της πλακας,κινητρο και καλα για εξτρα αγορες να μαζευεις μπονους,  αλλα μια φορα τα χρησιμοποιησα για εκπτωση 2€ πριν ληξουν και παλι κλαιν μαιν

Κατι προσφορες skroutz plus και κατι κουπονια ειναι τιμια κατα καιρους. 

Επισης οι δωρεαν επιστροφες ειναι καλο πλεονεκτημα.

Γενικα θα ανανεωσω φετος και θα δω πως θα τσουλησει το πραμα μεχρι του χρονου

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Alastor192 said:

Εγω μετα απο ενα χρονο δωρεαν χρησης θα αναφερω τα εξης :

Το οτι παει το ελαχιστο απο 20 στα 25 για δωρεαν μεταφορικα ειναι ξενερα 

Το οτι παει 25 απο 17  0  η ετησια συνδρομη δεν με πειραζει ιδιαιτερα.

Τα skroutz coins ειναι της πλακας,κινητρο και καλα για εξτρα αγορες να μαζευεις μπονους,  αλλα μια φορα τα χρησιμοποιησα για εκπτωση 2€ πριν ληξουν και παλι κλαιν μαιν

Κατι προσφορες skroutz plus και κατι κουπονια ειναι τιμια κατα καιρους. 

Επισης οι δωρεαν επιστροφες ειναι καλο πλεονεκτημα.

Γενικα θα ανανεωσω φετος και θα δω πως θα τσουλησει το πραμα μεχρι του χρονου

 

 

 

 

Fixed

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα Παιδιά. Ακούω και διαβάζω κατά καιρούς να λένε διάφοροι σχετικά με τις αυθαίρετες αυξήσεις, ότι ''δικαίωμα τους'' είναι να ζητάνε ότι θέλουν και ελεύθερη αγορά έχουμε.

Σύμφωνοι να ζητάνε ότι θέλουν αλλά θα πρέπει και εμείς επί τέλους σε αυτή τη χώρα ως καταναλωτές να αποκτήσουμε κάποτε καταναλωτική συνείδηση και να μην επιβραβεύουμε την αισχροκέρδεια δεχόμενοι συνέχεια όλο και λιγότερα για περισσότερα ως κάτι το νορμάλ.

Δεν είναι νορμάλ! Μου αυξάνεις κύριε τη συνδρομή, ''οκ'' , τι παραπάνω μου προσφέρεις ώστε να έχω κίνητρο να ανανεώσω; Τι αναβάθμισες στις υπηρεσίες σου και με χρεώνεις τόσο παραπάνω; Και εδώ μιλάμε για τραγική μείωση των προσφερόμενων υπηρεσιών με ταυτόχρονα σημαντική αύξηση της συνδρομής.

Με τη νοοτροπία του μέσου Νεοέλληνα έχουμε φτάσει συνέχεια να λέμε κάθε πέρυσι και καλύτερα σε όλα τα επίπεδα. Και θα μου πείτε τα ίδια γίνονται σε όλες τι χώρες. ''Ναι'', αλλά στις ανεπτυγμένες χώρες με τις οποίες θέλουμε να συγκρινόμαστε, οι μισθοί είναι από διπλάσιοι εως πενταπλάσιοι, ενώ το κόστος της ζωής και των υπηρεσιών είναι στα ίδια ή και σε καλύτερα επίπεδα από εδώ και παρόλα αυτά υπάρχει πολύ πιο διαδεδομένη η νοοτροπία του μποϊκοτάζ αν νοιώσουν οι καταναλωτές ότι τους κοροϊδεύουν.

Εγώ προσωπικά ενώ με βολεύει πολύ και το χρησιμοποιώ αρκετά, ακύρωσα την ανανέωση της συνδρομής για τον Αύγουστο που λήγει, και δεν πρόκειται να ξανακάνω συνδρομή αν δε διορθώσουν τη κοροϊδία.   

Επεξ/σία από GusGiv
  • Like 17
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φεύγει πολύς κόσμος μακάρι να μην είμαστε μόνο εμείς εδώ μέσα. Εγώ 2 φορές το χρόνο θα βάζω το μηνιαίο με 8 ευρώ σύνολο θα κάνω ότι παραγγελία θέλω χαρτικά κορν φλειξ κρέμες κτλ και τέλος. Θα μου βγαίνει φθηνότερα ακομα και από τα 17 που πλήρωσα πέρσι για το χρονο. Και οι περισσότεροι κάπως έτσι θα συνεχίσουν. Δεν είμαστε σε περίοδο που πετάει ο κόσμος χρήματα πάνε αυτά να τα ξεχάσουν. Οι εποχές ειναι δύσκολες και ο κόσμος τα μετράει όλα. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Arkin είπε

Φεύγει πολύς κόσμος μακάρι να μην είμαστε μόνο εμείς εδώ μέσα. Εγώ 2 φορές το χρόνο θα βάζω το μηνιαίο με 8 ευρώ σύνολο θα κάνω ότι παραγγελία θέλω χαρτικά κορν φλειξ κρέμες κτλ και τέλος. Θα μου βγαίνει φθηνότερα ακομα και από τα 17 που πλήρωσα πέρσι για το χρονο. Και οι περισσότεροι κάπως έτσι θα συνεχίσουν. Δεν είμαστε σε περίοδο που πετάει ο κόσμος χρήματα πάνε αυτά να τα ξεχάσουν. Οι εποχές ειναι δύσκολες και ο κόσμος τα μετράει όλα. 

Τώρα είπες το καλύτερο, δυστυχώς όμως, αρκετός κόσμος έχει επίσης κουραστεί να πολεμά τα πολλά μέτωπα της ακρίβειας και πολλοί απλά θα πουν τι 17 τι 25 και θα ανανεώσουν. 

Επεξ/σία από georgerov
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, georgerov είπε

Τώρα είπες το καλύτερο, δυστυχώς όμως, αρκετός κόσμος έχει επίσης κουραστεί να πολεμά τα πολλά μέτωπα της ακρίβειας και πολλοί απλά θα πουν τι 17 τι 25 και θα ανανεώσουν. 

Η πλειοψηφια ειναι καπως ετσι 

δεν βαριεσαι 1 ευρω πανω ο καφες δεν εγινε κατι

δεν βαριεσαι μισο ευρω πανω το λιτρο η βενζινη δεν εγινε κατι

δεν βαριεσαι 10 ευρω πανω η συνδρομη το χρονο δεν εγινε κατι

δεν βαριεσαι 20 ευρω η ξαπλωστρα απο 10 περσι δεν εγινε κατι

Καπως ετσι φτασαμε να χρωσταει το 90% των ελληνων και να συνεχισει να λεει δεν βαριεσαι. 

Προφανως εχει βαλει το χερακι του και το κρατος για ολα τα παραπανω και το δεν βαριεσαι του ελληνα αλλα ο καθενας οπως στρωνει κοιματε. 

Τα πολλα δεν βαριεσαι στο τελος θα σε φερουν σε ενα τελμα οπου θα αναγκαστεις να τα κοψεις ολα για να συνεχισεις. 

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τα κουπονακια 5 ευρώ για ακυρωμενες παραγγελίες σταμάτησαν? Τα πρώτα χρόνια μου δίναν 5 ευρώ για κάθε παραγγελία που δε μπορούσε να εκτελεστεί και ακυρώνοταν. Τώρα στις 2 τελευταίες που μου ακύρωσαν δε μου δώσανε τίποτα πέρα από το ποσό που μου επέστρεψαν λόγω της ακύρωσης...

Ήταν πολύ καλά να ξέρεις πως πέρα από το πόσο σου που δεσμευόταν, έπαιρνες και ένα κουπόνι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, therock said:

Παιδιά τα κουπονακια 5 ευρώ για ακυρωμενες παραγγελίες σταμάτησαν? Τα πρώτα χρόνια μου δίναν 5 ευρώ για κάθε παραγγελία που δε μπορούσε να εκτελεστεί και ακυρώνοταν. Τώρα στις 2 τελευταίες που μου ακύρωσαν δε μου δώσανε τίποτα πέρα από το ποσό που μου επέστρεψαν λόγω της ακύρωσης...

Ήταν πολύ καλά να ξέρεις πως πέρα από το πόσο σου που δεσμευόταν, έπαιρνες και ένα κουπόνι

Σταματησαν γενικα αλλα οχι εντελως, δινουν ακομη, σε σπανιες/λιγοτερες περιπτωσεις αλλα και πιο σωστα πλεον, αφου πριν, σε καθε λαθος τιμη, εριχναν ολοι παραγγελια για πλακα, ξεροντας πως δεν υπαρχει περιπτωση να εκτελεστει, ισα για τα κουπονια. Στα οφθαλμοφανη λαθη λοιπον, σταματησαν, στις πιο "λογικες" ακυρωσεις, δινουν ακομη. Αγνωστα τα νεα κριτηρια αλλα ετσι και αλλιως, δωρο ηταν.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου βγήκε πχ χθες μια προσφορά coupon deal για μεταξωτή μαξιλαροθήκη 49,5 ευρώ από 55. Την ίδια μέρα ήρθε μήνυμα ότι το κατάστημα δε μπορεί να την εκπληρώσει και γίνεται αναζήτηση εναλλακτικού προμηθευτη. Και σήμερα το πρωί μου ήρθε μέιλ ότι η παραγγελία ακυρώθηκε και μου επιστρέφονται τα χρήματα. Εν τω μεταξύ στα 55 και με άμεση παράδοση υπάρχουν αρκετά καταστήματα αλλά από ότι φαίνεται όχι κουπόνι, αλλά ούτε καν να μπει στον κόπο να μου στείλει τη παραγγελία από ένα από το επόμενο καταστήματα δεν μπήκε το Σκρουτζ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...