Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 εκατ ευρώ ζημιές έγραψαν φέτος λόγω της επένδυσης στο skroutz plus. Τουλάχιστον αυτό δήλωσε υψηλόβαθμο στέλεχος της εταιρίας. 

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτο που δεν καταλαβα  ποτε, ειναι γιατι εξομοιωσαν τα ταχυδρομικα μεταξυ skroutz point και αποστολης στο σπιτι.
Στο skroutz point γλυτωνουν χιλιαδες εργατωρες και επομενως ενα τεραστιο ταχυδρομικο κοστος. Γιατι λοιπον 3 ευρω και τα δυο?

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ringboy είπε

Αυτο που δεν καταλαβα  ποτε, ειναι γιατι εξομοιωσαν τα ταχυδρομικα μεταξυ skroutz point και αποστολης στο σπιτι.
Στο skroutz point γλυτωνουν χιλιαδες εργατωρες και επομενως ενα τεραστιο ταχυδρομικο κοστος. Γιατι λοιπον 3 ευρω 

Milk Cow GIF by TRT

  • Like 4
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λόγος που δεν προτιμώ τα skroutz points. Προτιμώ να το φέρνουν στην πόρτα μου και σε λιγότερες μέρες, παρά να τρέχω μέχρι το skroutz point, πληρώνοντας μάλιστα τα ίδια μεταφορικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω ακόμη 3+ μήνες συνδρομής, αλλά με εξοργίζει όλο αυτό και θα κρατηθώ με νύχια και με δόντια να μην ανανεώσω όταν έρθει η στιγμή!

Καταρχήν, είναι απαράδεκτη η ελάχιστη παραγγελία των 25 Ευρώ, ειδικά από καταστήματα που δεν βρίσκεις να αγοράσεις προϊόντα αξίας 25 Ευρώ. Αλλά ακόμη και στα καταστήματα που βρίσκαμε να συμπληρώσουμε την παραγγελία των 20 Ευρώ, τις περισσότερες φορές αγοράζαμε ανοησίες απλά για να συμπληρώσουμε το ποσό.

Από την άλλη, είμαι τόσα χρόνια συνδρομητής και βλέπω την υπηρεσία να γίνεται όλο και χειρότερη! Μας περιορίζουν με το έτσι θέλω να αγοράσουμε προϊόντα από το ίδιο κατάστημα, αλλά όταν είναι κάποια αποστολή από τις αποθήκες τους, έχει τύχει να μου έρθουν τα προϊόντα συσκευασμένα ακόμη και σε 10 διαφορετικούς φακέλους με το κόστος που συνεπάγεται αυτό για τους ίδιους, αλλά και με όλη την διαδικασία να πρέπει να ανοίξω 10 διαφορετικούς φακέλους!

Για την δε εξυπηρέτηση, δεν το συζητάω, δεν έχει καμία σχέση με την εξυπηρέτηση που παρείχαν παλιότερα.  Βαρέθηκα να λαμβάνω αυτές τις ηλίθιες τυποποιημένες απαντήσεις που δίνουν ακόμη και σε περιπτώσεις που έχεις εντοπίσει ένα λειτουργικό σφάλμα τους αλλά δεν θέλουν να μπουν στην διαδικασία να το διορθώσουν!

Με κούρασαν οι συνεχείς αλλαγές στον τρόπο αναζήτησης στην σελίδα τους, αφαιρώντας λειτουργικά εργαλεία και αντικαθιστώντας τα με νέα εργαλεία που δεν μας εξυπηρετούν στην αναζήτηση μας.

Πρέπει να αποκτήσουμε επιτέλους καταναλωτική συνείδηση σε αυτή τη χώρα και να μην δίνουμε περισσότερο θάρρος σε επιχειρήσεις που δεν χορταίνουν όλο και περισσότερα κέρδη!  Δεν λέω σε καμία περίπτωση να μην επιδιώκει μια εταιρεία την συνεχή αύξηση των κερδών της, αλλά ας βάλουν επιτέλους ένα μέτρο σε όλο αυτό! 

Κακώς υπάρχουν άνθρωποι που τους υπερασπίζονται τόσο θερμά εδώ μέσα, αφού βλέπουμε ότι κάθε επόμενη αύξηση στην αξία της υπηρεσίας τους (είτε αυξάνοντας την συνδρομή, είτε αλλάζοντας την ελάχιστη παραγγελία και τα έξοδα αποστολής), αναιρεί όλες τις προηγούμενες δικαιολογίες που μας είχαν δώσει εδώ μέσα.  Όλοι θυμόμαστε την δικαιολογία του εξαφανισμένου πλέον bandito ότι αναγκάστηκαν να καταργήσουν το πακέτο με την ελάχιστη παραγγελία των 20 Ευρώ σε 3 διαφορετικές αποστολές επειδή κάποιοι έκαναν κατάχρηση της υπηρεσίας και συμπλήρωναν τα 20 Ευρώ της παραγγελίας με 1 πακέτο τσίχλες από κατάστημα σε ακριτικό νησί, όπως και την αύξηση της ελάχιστης παραγγελίας από τα 15 Ευρώ στα 20 επειδή αυξήθηκαν οι τιμές των καυσίμων... δικαιολογίες για γέλια και για κλάματα!

  • Like 7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, ringboy είπε

Αυτο που δεν καταλαβα  ποτε, ειναι γιατι εξομοιωσαν τα ταχυδρομικα μεταξυ skroutz point και αποστολης στο σπιτι.
Στο skroutz point γλυτωνουν χιλιαδες εργατωρες και επομενως ενα τεραστιο ταχυδρομικο κοστος. Γιατι λοιπον 3 ευρω και τα δυο?

τα πήγαν 3 και τις δύο επιλογές; απλά λολ για την σοφή απόφαση

εδώ πριν λίγο καιρό είχαν 2,50 το skroutz point και 3,00 να το φέρει ο διανομέας, σπίτι

μάντεψε, το έφερνε ο διανομέας σπίτι γιατί δεν υπήρχε περίπτωση να κουβαληθώ στο point για να κερδίσω 0,50 (με όλα τα κουλά που θέλει το κουτί τους για να ανοίξει, gps+internet+bluetooth+app)

 

τεσπά, αυτοί ξέρουν (νοτ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 28/05/2024 at 22:12, dkstopo said:

από την στιγμή που εχουν παράδοση σε θυρίδες και όχι στα σπιτι θα έπρεπε να μειώσουν τη ελάχιστη παραγγελία. 

θέλουν και τη πίπα έτοιμη και τον σκύλο στειρωμένο.

@@ θα πάρουν από μένα. Στο mail μου έστειλα ότι του χρόνου θα γλυτώσω 44 ευρω με βαση τις παραγγελίες που εκανα τον τελευταίο χρόνο? Εγω που τα υπολόγισα γιατί τα έβγαλα 13? οεο? Άσε που έπαιρνα παραπάνω για να πιασω τα δωρεαν μεταφορικά! 

Πίτα. :P
Πάντως και εγώ δεν ανανεώνω. Είναι συνδυασμός  και αύξησης τιμής και συνήθως υπάρχουν πιο φτηνά από αυτά που έχει αλλα επιπλέον προτιμώ να μπάινω στο ίδιο το κατάστημα και να τα αγοράζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, VonLoutsos είπε

Πίτα. :P
Πάντως και εγώ δεν ανανεώνω. Είναι συνδυασμός  και αύξησης τιμής και συνήθως υπάρχουν πιο φτηνά από αυτά που έχει αλλα επιπλέον προτιμώ να μπάινω στο ίδιο το κατάστημα και να τα αγοράζω.

δεν έκανα λάθος....  😅😅

πως γίνεται να ψωνίζουμε εκτός καλαθιου αλλά να μην καταλαβαίνει το skroutz ότι τους βρήκαμε μέσα από αυτούς? Από ότι γνωριζω τους βλέπεουν τις πωλήσεις τους και τους τσεκουρώνουν. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, dkstopo είπε

δεν έκανα λάθος....  😅😅

πως γίνεται να ψωνίζουμε εκτός καλαθιου αλλά να μην καταλαβαίνει το skroutz ότι τους βρήκαμε μέσα από αυτούς? Από ότι γνωριζω τους βλέπεουν τις πωλήσεις τους και τους τσεκουρώνουν. 

 

Αν βλέπεις στο Skroutz ενα κατάστημα μόνο στο Marketplace (πράσινο κουμπί), δεν μπορεί το Skroutz να εντοπίσει την πώληση αν γκουγκλάρεις το όνομα και αγοράσει από αυτούς.

Από την άλλη  αν μιλάς για τα καταστήματα με redirect (μπλε κουμπί) απλά λειτούργησε το Skroutz αποκλειστικά σε ανώνυμη περιήγηση και όταν βρεις αυτό που θες να πάρεις απλά κάνει copy το direct link του καταστήματος στο κανονικό σου browser και συνέχισε με την αγορά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/6/2024 στις 3:43 ΜΜ, nzeppos είπε

Ο λόγος που δεν προτιμώ τα skroutz points. Προτιμώ να το φέρνουν στην πόρτα μου και σε λιγότερες μέρες, παρά να τρέχω μέχρι το skroutz point, πληρώνοντας μάλιστα τα ίδια μεταφορικά. 

Είναι ανάλογα που μένει ο καθενας. Εγω που μένω σε πόλη, έχω μέγιστο στα 5 λεπτά με τα πόδια, 3-4 skroutz points. ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ και ξεκάθαρα ότι παραγγελία κάνω, προτεραιότητα πρώτη ειναι να παραδίδει σε κουτί. Αν στέλνει με Courier αλλάζω μαγαζί. 

Μην πω για δεμα που ειχα παραγγείλει απο καταστημα , το έστειλαν με Γενική Tαχυδρομική που ποτέ κανείς δεν μου το έφερε και πήγα στο κατάστημα να το πάρω και περιμενα 1 ωρα στο δρόμο με 25 άτομα αναμονή εν έτη 2024!!!!

ΠΟΤΕ COURIER. Μόνο κουτιά.

*Για τη συνδρομή του skroutz και τα 25€ δεν ψήνομαι και τρομερά.Θα προτιμούσα να ήταν κάπου στα 10-15 να τα έδινα χωρίς να την χρησιμοποιήσω καν. 

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 ευρώ συνδρομή σημαίνει 8 κάτι αποστολές των 25 ευρώ και πάνω με μεταφορικά των 3 ευρώ.

με boxnow στο παιχνίδι και χωρίς το νταβατζιλίκι των περιορισμών και των όρων νομίζω ότι είναι αν όχι καλύτερο ισάξιο για μένα που δεν κάνω πολλές αγορές μέσα στο έτος.

το κυριότερο δεν θέλω να επιβραβεύσω μία συνδρομή που έγινε ακριβότερη και χειρότερη.

αρκετά κύριοι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 4 ευρω συνδρομη το μηνα ειναι το μονο που βρισκω συμφερον. Και αυτο γιατι βαζεις για 1 μηνα κανεις 10-20 παραγγελιες που θες εκεινο το μηνα και μετα παλι μετα απο 5 6 μηνες αν θες. Ετσι βγαινει αρκετα φθηνα. Βεβαια το 25αρι ποναει παλι γιατι περνεις αχρηστα πραγματα αλλα καπως καλυτερα απο τα 25 του χρονου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...