Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να το και το efood συνδρομή για να μην πληρώνεις μεταφορικά λέει ! Τη στιγμή που τα πιο πολλά δεν έχουν μεταφορικά! Άρα θα διαφημίζει αυτά με τα μεταφορικά για να βάζεις συνδρομή και μετά να μην τα "πληρώνεις". Όπως το skroutz διαφημίζει πρώτα καταστήματα πιο ακριβά, απλά επειδή του πληρώνουν ταρίφα. Θα βγάζει και αυτό μετά "γράφημα" πόσα "γλυτώσαμε" το μήνα και καλά με τη συνδρομή! Ωραίος κόσμος, πλασμένος για εμας

  • Like 2
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, morfeas-dsl- είπε

Να το και το efood συνδρομή για να μην πληρώνεις μεταφορικά λέει ! Τη στιγμή που τα πιο πολλά δεν έχουν μεταφορικά! Άρα θα διαφημίζει αυτά με τα μεταφορικά για να βάζεις συνδρομή και μετά να μην τα "πληρώνεις". Όπως το skroutz διαφημίζει πρώτα καταστήματα πιο ακριβά, απλά επειδή του πληρώνουν ταρίφα. Θα βγάζει και αυτό μετά "γράφημα" πόσα "γλυτώσαμε" το μήνα και καλά με τη συνδρομή! Ωραίος κόσμος, πλασμένος για εμας

Ελληνικες επιχειρησεις ονομα και πραγμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, morfeas-dsl- είπε

Να το και το efood συνδρομή για να μην πληρώνεις μεταφορικά λέει ! 

χαχαχαχαχαχα το 1ο που μου ηρθε στο μυαλο ειναι αυτο το meme, δυστυχως δεν το βρηκα καπου μονο του οποτε το παραθετω εδω https://youtu.be/hHo-lHOeH3g?t=2

Επεξ/σία από Titos301
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/5/2024 στις 9:39 ΜΜ, cinemusic είπε

 

Αυτο θα προϋπέθετε ενέργειες after sale service αλλα στην προκειμένη περίπτωση ειναι εντελως απων.

Ειλικρινα δεν καταλαβαίνω τον ρολο τους.

 Το να ερθουν και να παραλάβουν καινούργιο ελαττωματικό προιον μετα απο τρεις μερες δεν μου λεει τιποτα οταν θεωρει πως ειναι θεμιτο να περιμενω  αλλες 40 για να γινει  ο ελεγχος του.

Πιο ελληνικό δεν γινεται

 

 

Ούτε εγώ θα κάνω αυτόματη ανανέωση. Θα το σκεφτώ και ίσως με κάποια προσφορά. 

Η δική μου εμπειρία όμως σε αυτό που γράφεις είναι εντελώς διαφορετική. 

Παρέλαβα ελαττωματικη καφετιέρα.

Έκανα online τη διαδικασία επιστροφής λόγω βλάβης, με αποστολη φωτογραφιών, και την επόμενη μέρα μου ήρθε μήνυμα πως στέλνουν καινούρια και απλά θα παραλάβουν την παλια. 

Τρομερή εξυπηρέτηση και ταχύτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, CHRISpros είπε

Ούτε εγώ θα κάνω αυτόματη ανανέωση. Θα το σκεφτώ και ίσως με κάποια προσφορά. 

Η δική μου εμπειρία όμως σε αυτό που γράφεις είναι εντελώς διαφορετική. 

Παρέλαβα ελαττωματικη καφετιέρα.

Έκανα online τη διαδικασία επιστροφής λόγω βλάβης, με αποστολη φωτογραφιών, και την επόμενη μέρα μου ήρθε μήνυμα πως στέλνουν καινούρια και απλά θα παραλάβουν την παλια. 

Τρομερή εξυπηρέτηση και ταχύτητα.

Αυτο ομως εχει να κανει με το καταστημα. Δεν ειναι ενεργεια του skroutz.

H skroutz εκανε απλως την μεταφορά του προϊόντος . Οταν το κασταστημα ειναι απο τον περασμένο αιώνα σε οτι εχει να κανει με την πρακτική του ,  και λειτουργει με απαραδεκτο τροπο αφήνοντας τον πελατη να περιμένει εναν μηνα και η skroutz δεν βαζει ( κατα καποιον τροπο ) χερι στο συγκεκριμένο κατάστημα, τοτε δεν δυσφημείται μονο το καταστημα αλλα και η πλατφόρμα που ζητα συνδρομή κάνοντας τα στραβά ματια.

Να δωσω βρε skroutz συνδρομη και να παρω και ακριβότερα τα προιοντα που διαθέτεις μεσω των συνεργατών αλλα οχι να εισαι τυφλή κατα επιλογη .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, morfeas-dsl- said:

Το skroutz έβαλε banner ότι η νέα τιμή είναι 48 ευρώ για το plus , απλά για λίγο "προσφορά" στα 25!!!

48€ είναι αν πληρώνεις με τον μήνα κι όχι το ετήσιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, morfeas-dsl- είπε

Το skroutz έβαλε banner ότι η νέα τιμή είναι 48 ευρώ για το plus , απλά για λίγο "προσφορά" στα 25!!!

Τραγικο δειχνουν απεγνωσμενοι για συνδρομες κατι που ειναι παρα πολυ καλο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/5/2024 στις 5:48 ΜΜ, morfeas-dsl- είπε

Να το και το efood συνδρομή για να μην πληρώνεις μεταφορικά λέει ! Τη στιγμή που τα πιο πολλά δεν έχουν μεταφορικά! Άρα θα διαφημίζει αυτά με τα μεταφορικά για να βάζεις συνδρομή και μετά να μην τα "πληρώνεις". Όπως το skroutz διαφημίζει πρώτα καταστήματα πιο ακριβά, απλά επειδή του πληρώνουν ταρίφα. Θα βγάζει και αυτό μετά "γράφημα" πόσα "γλυτώσαμε" το μήνα και καλά με τη συνδρομή! Ωραίος κόσμος, πλασμένος για εμας

Βρίσκουν και τα κάνουν όμως. Όποιος βαριέται να σηκώσει το ακουστικό και να παραγγείλει φαγητό με τον παλιό καλό τρόπο, είτε επειδή "έτσι συνήθισε" είτε για το hype, αυτά παθαίνει από τους αεριτζήδες. Εγώ πολύ το γουστάρω πάντως, που ήδη σχεδόν όλα τα φαγάδικα χρεώνουν άλλη τιμή για απευθείας τηλεφωνική παραγγελία, και άλλη μέσω των πλατφορμών παρασιτισμού. Είπαμε, τα γουστα και τα hype πληρώνονται. Έτσι, βεντούζα, βεντούζα!

Επεξ/σία από Dead-Poet
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Dead-Poet είπε

Βρίσκουν και τα κάνουν όμως. Όποιος βαριέται να σηκώσει το ακουστικό και να παραγγείλει φαγητό με τον παλιό καλό τρόπο, είτε επειδή "έτσι συνήθισε" είτε για το hype, αυτά παθαίνει από τους αεριτζήδες. Εγώ πολύ το γουστάρω πάντως, που ήδη σχεδόν όλα τα φαγάδικα χρεώνουν άλλη τιμή για απευθείας τηλεφωνική παραγγελία, και άλλη μέσω των πλατφορμών παρασιτισμού. Είπαμε, τα γουστα και τα hype πληρώνονται. Έτσι, βεντούζα, βεντούζα!

Ετσι το χα κανει πριν 2 χρονια που δεν χρησιμοποιουσα ποτε εφαρμογες και οταν ερχεται βλεπω το χαρατσι 1 ευρω διανομη λεω ετσι ειστε, εφαρμογη να βαλετε μυαλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειτε κατι καλο μεγαλο και ογκωδες να παραγγειλω με δωρεαν μεταφορικα της συνδρομης μου του 1 λεπτου που ληγει σε 10 μερες....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Georgebek2 είπε

Πειτε κατι καλο μεγαλο και ογκωδες να παραγγειλω με δωρεαν μεταφορικα της συνδρομης μου του 1 λεπτου που ληγει σε 10 μερες....

Kανε 10 παραγγελιες με αυτα. Πολυ καλες τιμες χαμενα δεν θα πανε και ο ογκος τεραστιος των δεματων. 

Screenshot-5.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/5/2024 στις 5:48 ΜΜ, morfeas-dsl- είπε

Να το και το efood συνδρομή για να μην πληρώνεις μεταφορικά λέει ! Τη στιγμή που τα πιο πολλά δεν έχουν μεταφορικά! Άρα θα διαφημίζει αυτά με τα μεταφορικά για να βάζεις συνδρομή και μετά να μην τα "πληρώνεις". Όπως το skroutz διαφημίζει πρώτα καταστήματα πιο ακριβά, απλά επειδή του πληρώνουν ταρίφα. Θα βγάζει και αυτό μετά "γράφημα" πόσα "γλυτώσαμε" το μήνα και καλά με τη συνδρομή! Ωραίος κόσμος, πλασμένος για εμας

με το efood, το μόνο που σε συμφέρει ως καταναλωτή είναι τις προσφορές που βάζει. αλλιώς εάν βάλει μεταφορικά, θα παραγγέλνω απευθείας από το κατάστημα. τα μεταφορικά μάλλον είναι τρόπος για να περάσουν προμήθεια με πλάγιο τρόπο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, james01gr είπε

με το efood, το μόνο που σε συμφέρει ως καταναλωτή είναι τις προσφορές που βάζει. αλλιώς εάν βάλει μεταφορικά, θα παραγγέλνω απευθείας από το κατάστημα. τα μεταφορικά μάλλον είναι τρόπος για να περάσουν προμήθεια με πλάγιο τρόπο...

Μεταφορικά νομίζω εννοεί μόνο τα μαγαζια που χρησιμοποιούν τους διανομείς του Efood (Delivered by Efood)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανώς το περσινό που έγινε το 0,01€ δεν έγινε τυχαία.

Το έλεγα απο τότε πως θα κάνουν αυξήσεις. Φαινόταν απο χλμ.

Όμως αυτό που έκαναν είναι ξεδιάντροπο. Σε κοροιδεύουν μες στη μούρη σου και λες και ευχαριστώ.

Και όλα αυτά γιατί όπως γράφτηκε και πιο πίσω, δεν υπάρχει ένας σοβαρός ανταγωνιστής. Έχουμε να κάνουμε με καθαρό μονοπώλιο. Και δεν νομίζω να αλλάξει και αυτό.

Αυτό που μου κάνει εντύπωση όμως, είναι τι απόθεμα/μαξιλαράκι ασφαλείας είχαν δημιουργήσει για να κάνουν τέτοιες αυξήσεις.

Γιατί προφανώς (ξανά) και στα νούμερα τους βγαίνουν όλα όπως θέλουν. Το Damage Control είναι απειροελάχιστο και όχι αυτό που περιμένουν οι περισσότεροι να συμβεί.

Επεξ/σία από nikosgnr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...