Προς το περιεχόμενο

Skroutz Plus


WebDevGr
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Witcher1st,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακύρωσα και εγώ. Είχα αποφασίσει να ανανεώσω, αλλά και ετήσια αύξηση και αύξηση στο ελάχιστο όριο παραγγελίας και μείωση του βάρους είναι το λιγότερο απαράδεκτα. Αυτοί θα χάσουν , εγώ θα τα αγοράζω με καταστήματα box now αυτά που θέλω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 minutes ago, darkmatinee said:

Ότι ακόμα και ένα 20% να το κόψει, περισσότερα θα εισπράξουν από πέρυσι και με λιγότερα έξοδα 😉

Ελπίζω να έχουν υπολογίσει σωστά, γιατί όσοι γραφτήκαμε πέρυσι με το δωρεάν, δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα γραφόμασταν επί πληρωμή. Με άλλα λόγια, περιμένω να φύγουν πολλοί περισσότεροι από 20%. Κάτι θα ξέρουν!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eννοείται δεν θα ανανεώσω και με μεγάλη μου χαρά μάλιστα.Ετήσια αύξηση και αύξηση στο ελάχιστο όριο παραγγελίας και μείωση του βάρους είναι το λιγότερο απαράδεκτα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και όχι μόνο αυτό, αλλά είναι η τρίτη φορά στη σειρά που τα αυξάνουν όλα. Μας έχουν τρελάνει και στις διαφημίσεις λες και είναι tiktok, μας έχουν και τα διαφημιζομενα ΠΡΩΤΑ, ενώ είναι πιο ακριβα. Δεν πειράζει, καλά να είναι, υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.

Επεξ/σία από morfeas-dsl-
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι και όσες γνωρίζω έχουν ήδη ακυρώσει τις συνδρομές τους, δεν έχω βρει ειλικρινά ένα άτομο να ανανεώσει με τέτοια αύξηση τιμής και τέτοια μείωση (μην πω κατάρρευση) υπηρεσιών. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ μάλλον δεν θα ανανεώσω..Περισσότερο με χάλασε ότι θέλει 25 ευρώ παραγγελία για δωρεάν ταχυδρομικά..Σιγά σιγά, θα το πάνε στα 50 ευρώ...Νομίζω χάσιμο έχουν, παρά κέρδος..Ας το κοιτάξουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, morfeas-dsl- said:

Mας έχουν και τα διαφημιζομενα ΠΡΩΤΑ, ενώ είναι πιο ακριβα.

Σε περιπτωση που δεν εχει αναφερθει ακομα, ενα ωραιο extension ειναι το reSkroutzed (firefox, chrome)

  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 minutes ago, morfeas-dsl- said:

Και όχι μόνο αυτό, αλλά είναι η τρίτη φορά στη σειρά που τα αυξάνουν όλα. Μας έχουν τρελάνει και στις διαφημίσεις λες και είναι tiktok, μας έχουν και τα διαφημιζομενα ΠΡΩΤΑ, ενώ είναι πιο ακριβα. Δεν πειράζει, καλά να είναι, υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.

Θεωρώ πως το πρόβλημα δεν είναι μόνο ότι τα αυξάνουν όλα. Είναι ότι στην πράξη χρεώνουν περισσότερο για λιγότερες παροχές και χωρίς να προσφέρουν κάτι νέο. Πιθανώς τους παίρνει να το κάνουν επειδή εξακολουθούν να μην έχουν σοβαρό ανταγωνισμό.

Κάποια στιγμή όμως θα γυρίσει η κατάσταση. Αυτό γίνεται πάντα στο τέλος και με παρόμοιο τρόπο την έχουν πατήσει λίγο έως πολύ εταιρείες μεγαθήρια, πολύ μεγαλύτερες από το Skroutz.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτό εννοώ. Σου μειώνουν ελάχιστη παραγγελία, σου μειώνουν και το βάρος, σου αυξάνουν και τη συνδρομή. Και όταν αυξανόταν η βενζίνη ή το ρεύμα, έλεγες οκ λογικό.. Τώρα τι; Καμία δικαιολογία. Άσε που στα μεταφορικά καταστημάτων δεν υπολογίζουν το box now σε όσα το προσφέρουν, με αποτέλεσμα να σε παραπλανούν νομίζοντας ότι είναι ακριβότερα. Να μην αναφέρω αυτό που είπε ο φίλος για τον τραγικό τρόπο παραλαβής από το skroutz point..

Σε κάθε περίπτωση εφόσον αυτό θεωρούν ότι είναι για καλό της εταιρίας τους, αυτό ας πράξουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειναι πολυ απλο ρε παιδια. Οποιος ειχε συνδρομη παει στις παραγγελειες του τελευταιου χρονου και βλεπει ποσα μεταφορικα θα πληρωνε χωρις την συνδρομη και ποσα πληρωσε με την συνδρομη. Μπορει αυτος ο τροπος να μην μην εχει 100% ακριβεια, γιατι παιζουν και αλλα ρολο, αλλα παιρνεις μια πολυ καλη ιδεα. Αν συνεχιζει να τον συμφερει, ανανεωνει. Εγω πχ θα ανανεωσω σιγουρα γιατι συνεχιζει να με συμφερει.

Παντα ειναι κακο οταν κατι παει προς το χειροτερο αλλα προφανως το Skroutz εχει δει τα στατιστικα και θεωρει οτι οι αλλαγες που εκανε ειναι προς το συμφερον του και πολλοι θα ανανεωσουν εστω και με αυτους τους χειροτερους ορους. Οποτε στο τελος θα εχει περισσοτερα εσοδα.

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ηρθε και εμενα αυτο το χιουμοριστικο email για ανανεωση, ειναι ανανεωση απο εκεινο το 0.01€ που ειχαμε παρει αρκετοι εδω μεσα.
Ετσι οπως παει σε 10 χρονια η ετησια συνδρομη θα εχει 700€ το ετος (προσφορα απο 2150€ μονο 700€) με ελαχιστες αγορες 50€ και βαρους 1 κιλο.
Συνεχιστε ετσι ΑΠΛΗΣΤΟΙ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, MikMike88 said:

Στα 3 χρόνια το σύνολο

hftj.png

Εγώ είμαι στα 502€ αυτή την στιγμή. Μαλακια η αύξηση αλλά με εξυπηρετεί απίστευτα το σκρουτζ πλας. Παίζω αρκετά με αλί βέβαια τελευταία, αλλά σίγουρα είμαι στις 2 παραγγελιες τον μήνα κατά μέσο όρο ακόμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Voodooman said:

Ελπίζω να έχουν υπολογίσει σωστά, γιατί όσοι γραφτήκαμε πέρυσι με το δωρεάν, δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι θα γραφόμασταν επί πληρωμή. Με άλλα λόγια, περιμένω να φύγουν πολλοί περισσότεροι από 20%. Κάτι θα ξέρουν!

Όσοι γραφτήκατε πέρυσι δωρέαν είστε μέρος τους διαφημιστικού μπάτζετ δεν μετράτε σαν συνδρομητές ακριβώς. Το πόσοι από αυτούς που γράφτηκαν δωρέαν θα συνεχίσουν είναι άλλη κουβέντα.

Και παραπάνω αν φύγουν πάλι κερδισμένοι είναι. Ας πούμε ότι είχαν 10000 συνδρομητές με 17€ = 170000€ πες το χρόνο.

αν φύγει το 30%, πάνε στις 7000χ25= 175000€ πάλι κερδισμένοι είναι γιατί εισπράτουν και περισσότερα και με λιγότερα έξοδα. 

Βέβαια παίζει να την έχουν ακούσει λίγο γιατί βγήκε μηναία συνδρομή στα 4€. Θα δείξει, μακάρι να δούμε καμιά εκπτώση στα πλαίσια προώθησης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, darkmatinee είπε

Όσοι γραφτήκατε πέρυσι δωρέαν είστε μέρος τους διαφημιστικού μπάτζετ δεν μετράτε σαν συνδρομητές ακριβώς. Το πόσοι από αυτούς που γράφτηκαν δωρέαν θα συνεχίσουν είναι άλλη κουβέντα.

Και παραπάνω αν φύγουν πάλι κερδισμένοι είναι. Ας πούμε ότι είχαν 10000 συνδρομητές με 17€ = 170000€ πες το χρόνο.

αν φύγει το 30%, πάνε στις 7000χ25= 175000€ πάλι κερδισμένοι είναι γιατί εισπράτουν και περισσότερα και με λιγότερα έξοδα. 

Βέβαια παίζει να την έχουν ακούσει λίγο γιατί βγήκε μηναία συνδρομή στα 4€. Θα δείξει, μακάρι να δούμε καμιά εκπτώση στα πλαίσια προώθησης...

Έχουν ανεβεί βέβαια και τα κόστη τους στο κομμάτι των logistics γενικά, συγκεκριμένα δεν γνωρίζω αλλά στην αύξηση από 17 στο 25 θα πω ότι ένα 25% πάει εκεί. 

Επεξ/σία από georgerov
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ηρθε και εμενα αυτο το εμαιλ και ακυρωσα. τρεις συνεχομενες αυξήσεις σε τρια χρονια νομιζω πλεον ειναι κοροιδία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...