Προς το περιεχόμενο

Αγορά από Jhttps://www.insomnia.gr/forums/topic/771826-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC-%CE%B1%CF%80%CF%8C-jmctech/?do=getNewCommentMCtech


intruder99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίταζα κινητά στο bestprice και είδα αυτό το κατάστημα. Τόσο καλές τιμές δεν υπάρχουν πουθενά αλλού. Για παράδειγμα, το Realme 8 4/64 στα 151.20€. Πώς γίνεται αυτό; Είναι αξιόπιστα; Βλέπω 1 χρόνο εγγύηση κατασκευαστή και μου φαίνεται περίεργο, γιατί 1 χρόνο εγγύηση μέχρι τώρα έχω δει μόνο σε κινητά από Κίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από εκεί παρήγγειλα και εγώ το Realme 7 για τον πατέρα μου και το παρέλαβα χτες, στις 2 βδομάδες ήρθε. Είχε κανονικά θήκη, τζαμάκι, φορτιστή και ακουστικά. Όσο το έψαξα δεν είδα θέμα. Όσον αφορά την εγγύηση, νομίζω ισχύει αυτό που αναφέρεται συχνά στο φόρουμ, ότι 1 χρόνο εγγύηση έχει ο κατασκευαστής και 2 χρόνια ο πωλητής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο συγκεκριμένο ρώτησα για εγγύηση σε Poco F3 και OnePlus 8  

Στο Poco ένα έτος καταστήματος

Στο OnePlus ένα έτος κατασκευαστή

Πιστεύω για τόσα λεφτά κάτω σε αρκετά κινητά και αφού δίνει και σχετική εγγύηση αξίζει, 

απλά αν τύχει να χρησιμοποιηθεί η εγγύηση θα παιδευτεις λίγο παραπάνω..  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, intruder99 είπε

Κοίταζα κινητά στο bestprice και είδα αυτό το κατάστημα. Τόσο καλές τιμές δεν υπάρχουν πουθενά αλλού. Για παράδειγμα, το Realme 8 4/64 στα 151.20€. Πώς γίνεται αυτό; Είναι αξιόπιστα; Βλέπω 1 χρόνο εγγύηση κατασκευαστή και μου φαίνεται περίεργο, γιατί 1 χρόνο εγγύηση μέχρι τώρα έχω δει μόνο σε κινητά από Κίνα.

Προσωπικά δεν θα το προτιμούσα. Καλύτερα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Ήταν να πάρω το poco f3 8/256 από εκεί. Έκανα κάτι ερωτήσεις και μου φάνηκαν περίεργες οι απαντήσεις από το κατάστημα περί εγγύησης οπότε το πήρα με απαλλαγή ΦΠΑ από θεωρητικά ακριβότερο κατάστημα και μου βγήκε ίδια τιμή και φθηνότερο από ότι να το έπαιρνα από jmctech (+2 χρόνια εγγύηση). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Ψάχνοντας να αγοράσω διάφορα αυτές τις μέρες, έπεσα πάνω του. Πραγματικά έχει τις πιο χαμηλές τιμές της αγοράς. Σε κάτι κινητά που κοιτούσα πχ.

Το μαγαζί αυτό όμως έχει κάτι σε στοκ?Μόνο με παραγγελίες λειτουργεί και η αναμονή στο θεό? 14 εργάσιμες είναι 3 εβδομάδες τουλάχιστον αναμονή! Μιας και τα βιάζομαι, προτίμησα να πληρώσω 6-7€ παραπάνω από άλλο μαγαζί και να τα έχω σε 2-3 μέρες σπίτι.

Δεν το γράφω επιθετικά, από απορία και μόνο ρωτάω.

Επίσης πως γίνεται να γράφει ότι εξαντλήθηκε κάτι ενώ εξ αρχής δεν το έχει σε στοκ μέσα στο μαγαζί του και θα έπρεπε να κάνει παραγγελία? Από τον προμηθευτή εξαντλήθηκε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει παραγγειλει ο πατερα μου απο εκει, ναι μεν γραφει 14 εργασιμες, αλλα του το εστειλαν στις 7... λογικα βαζουν το χειροτερο σεναριο για να ειναι καλυμμενοι! Εκτος αν το ειχαν ηδη στο μαγαζι το κινητο διαθεσιμο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Καλημέρα, 

Έχει αγοράσει κάποιος απο το κατάστημα?
το έχουν κατεβάσει απο το Skroutz και παρότι έχει μόνο αρνητικές κρητικές (και κάποιες θετικές που φαίνονται ψέυτικες) δυσκολεύομαι να πιστέψω πως συμφέρει κάποιον να έχει διατηρεί κατάστημα με αυτή την εξυπηρέτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, panosr54 said:

Καλημέρα, 

Έχει αγοράσει κάποιος απο το κατάστημα?
το έχουν κατεβάσει απο το Skroutz και παρότι έχει μόνο αρνητικές κρητικές (και κάποιες θετικές που φαίνονται ψέυτικες) δυσκολεύομαι να πιστέψω πως συμφέρει κάποιον να έχει διατηρεί κατάστημα με αυτή την εξυπηρέτηση.

Tο έχουν κατεβάσει από το Skroutz;

https://www.skroutz.gr/shop/9172/JMCtech/products.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω σε παραγγελια ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΥ προιοντος ειχα αμεση αποστολη παντως 

*στο Skroutz υπαρχει ακομα αλλα για αγορες μεσω Skroutz .

** Οσα λεει σε χχ μερες λογια τα παραγγελνουν στον εξω προμηθευτη και μολις παραλαβουν τα στελνουν -=joker=-

image.png.9ab2e16209717c08e1fb24f3b70a5217.png

Επεξ/σία από villasg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, villasg said:

*στο Skroutz υπαρχει ακομα αλλα για αγορες μεσω Skroutz 

Το οποίο μάλλον μόνο θετικό είναι, διότι έχεις την εγγύηση που δίνει το skroutz και μένεις ήσυχος, σωστά;

Επεξ/σία από stark
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stark είπε

Το οποίο μάλλον μόνο θετικό είναι, διότι έχεις την εγγύηση που δίνει το skroutz και μένεις ήσυχος, σωστά;

Με οσα εχω διαβασει για αυτο , μαλλον το ειπες για να γελασουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, villasg said:

Με οσα εχω διαβασει για αυτο , μαλλον το ειπες για να γελασουμε 

Μάλλον δεν διάβασες προσεκτικά τι έγραψα. Δεν λέω ότι τώρα είναι 100% αξιόπιστο κατάστημα.

Απλά κάποτε στο συγκεκριμένο μαγαζάκι μπορούσες να ψωνίσεις (και / ή μόνο) χωρίς το "καλάθι του skroutz", δηλαδή κατευθείαν από το κατάστημα. Και εκεί ήταν που πολλοί το έκραζαν, για τους λόγους που αναφέρουν. Με ενδιάμεσο το skroutz (κι εννοώ με το καλάθι του skroutz), μπορεί να μη λύνονται όλα τα θέματα που έχει το κατάστημα (π.χ. καθυστερήσεις παράδοσης), αλλά είσαι περισσότερο εξασφαλισμένος και ήσυχος σε ορισμένα πράγματα, όπως αυτά που αναφέρονται εδώ:

https://www.skroutz.gr/ecommerce/buyers_protection_program 

και εδώ

https://help.skroutz.gr/hc/el-gr/articles/6214472647057

Υπό αυτή την έννοια, αυτό που ανέφερες πιο πάνω

Quote

*στο Skroutz υπαρχει ακομα αλλα για αγορες μεσω Skroutz 

στην πραγματικότητα σημαίνει μια κατάσταση αρκετά καλύτερη σε σχέση με το παρελθόν, και πάντα σε ό,τι αφορά την εξασφάλιση του πελάτη.

Προσωπικά ακόμα κι έτσι μια επιφύλαξη θα την είχα στην επιλογή του συγκεκριμένου μαγαζιού, δηλαδή δεν θα ήταν πρώτη επιλογή μου, αλλά με το καλάθι του skroutz θα ήμουν πιο ήσυχος σε σχέση με πριν αν το επέλεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, panosr54 είπε

παρότι έχει μόνο αρνητικές κρητικές (και κάποιες θετικές που φαίνονται ψέυτικες) δυσκολεύομαι να πιστέψω πως συμφέρει κάποιον να έχει διατηρεί κατάστημα με αυτή την εξυπηρέτηση.

Γιατί πολύ απλά ψαρώνει κόσμος από τις χαμηλότερες τιμές σε bestprice και άρα πέφτουν βροχή οι παραγγελίες.

Ο Ελληνας μόνο την χαμηλότερη τιμή κοιτάζει και τίποτα άλλο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...