Προς το περιεχόμενο

Αγορά από Jhttps://www.insomnia.gr/forums/topic/771826-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC-%CE%B1%CF%80%CF%8C-jmctech/?do=getNewCommentMCtech


intruder99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα αυτό που κατά κάποιο τρόπο με κάνει να αισθάνομαι μια ασφάλεια από το συγκεκριμένο κατάστημα είναι ότι βρίσκεται στα πιστοποιημενα μαγαζιά στο best price.

Κάνεις  δωρεάν εγγραφή στο πρόγραμμα ασφάλισης αγορών και αν δε βγει ακρη με το κατάστημα μετά από 4 εβδομάδες από την ημερομηνία παράδοσης, τότε χάνεις 50 ευρώ αλλά τα υπόλοιπα σου τα επιστρέφουν. 

Δηλαδή δίνεις ένα ατοκο δάνειο 2 μήνες και αν δεν παραλάβεις χανεις 50 ευρώ. Αν παραλάβεις όμως θα έχεις κερδίσει σε σχέση με τις τιμές που κυκλοφορουν. 

Δεν έχω κάνει παραγγελία από το συγκεκριμένο κατάστημα με ασφάλεια αγορών αλλά αν έκανα θα είχα υπόψιν μου αυτά τα πράγματα. 

Διαβάστε τους όρους στο best price και ο καθένας ζυγίζει και αποφασίζει 

 

Επεξ/σία από alan boy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 30/3/2024 στις 2:54 ΜΜ, dtk-386 είπε

τι 40 ημέρες.....

από την Κίνα να το παράγγελνες που λέει ο λόγος με απλό ταχυδρομείο σε 20 μέρες είναι Ελλάδα.

τι μ@λ@κίες συστήματα έχουν βρει για να εκμεταλλεύονται χρήματα...

 

Στις 2/4/2024 στις 9:59 ΠΜ, vagmouk είπε

Εγώ ακύρωσα παραγγελία στις 13/3 και ακόμα περιμένω το refund.Χτες έκανα αμφισβήτηση συναλλαγής στην Alpha.Με τον ένα η με τον άλλο τρόπο θα βγάλω άκρη πιστέυω γιατί πλήρωσα με πιστωτική κάρτα Visa.Αλλά δε συστηνω σε κανένα να μπλέξει με τέτοιου τύπου καταστήματα όσο δελεαστικές τιμές και αν δίνουν.Διαβάζω και το topic για παρόμοιο κατάστημα στη Λάρισα που έχει στήσει παρόμοια μπίζνα. Μυρίζει από μακρία Φπα καρουζέλ η φάση και αργά η γρήγορα όλοι αυτοί θα βρεθούν δεμένοι...

Συμφωνώ και επαυξάνω με τους προλαλήσαντες.

Από μακριά και αγαπημένοι με τέτοιου τύπου καταστήματα, ποτέ ξανά..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως έχω να πω ότι 2 φορές που αγόρασα κάτι το οποίο ήταν άμεσα διαθέσιμο στο site ( ένα redmi pad και ένα realme 11 Pro) και τα 2 ήρθαν μέσα σε 2 ημέρες με ACS και χωρίς κανένα θέμα.

Η τακτική μου ήταν να μπαίνω καθημερινά και να βλέπω τι υπάρχει με ένδειξη άμεσα διαθέσιμο και έκανα παραγγελία.

Όσον αφορά το κομμάτι με το παράδοση σε 30 μέρες δεν έχω άποψη και δεν ξέρω αν θα έκανα κίνηση γενικά αν δεν είχα backup συσκευή ώστε να μην με καίει ποτέ θα παραλάβω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, MarioGr είπε

Εγώ πάντως έχω να πω ότι 2 φορές που αγόρασα κάτι το οποίο ήταν άμεσα διαθέσιμο στο site ( ένα redmi pad και ένα realme 11 Pro) και τα 2 ήρθαν μέσα σε 2 ημέρες με ACS και χωρίς κανένα θέμα.

Η τακτική μου ήταν να μπαίνω καθημερινά και να βλέπω τι υπάρχει με ένδειξη άμεσα διαθέσιμο και έκανα παραγγελία.

Όσον αφορά το κομμάτι με το παράδοση σε 30 μέρες δεν έχω άποψη και δεν ξέρω αν θα έκανα κίνηση γενικά αν δεν είχα backup συσκευή ώστε να μην με καίει ποτέ θα παραλάβω..

Έμπαινες στο site τους ή μέσω skroutz;Γιατί στο Skroutz έχουν πράγματα τα οποία είναι διαθέσιμα και τα ίδια στο bestprice τα γράφει 15-30 μέρες (με αρκετά χαμηλότερη τιμή από ότι στο skroutz) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, George6633 είπε

Έμπαινες στο site τους ή μέσω skroutz;Γιατί στο Skroutz έχουν πράγματα τα οποία είναι διαθέσιμα και τα ίδια στο bestprice τα γράφει 15-30 μέρες (με αρκετά χαμηλότερη τιμή από ότι στο skroutz) 

Έμπαινα στο site καθημερινά και πατώντας στη κατηγορία κινητά / tablet σου βγάζει πρώτα στη σειρα ποια είναι άμεσα διαθέσιμα.

Το tablet το πήρα -60€ από το αμέσως επόμενο μαγαζί και το κινητό -80€ (best price) καθώς στο σκρουτζ έχει παραπάνω τιμή,οπότε και στις 2 περιπτώσεις βγήκα πολύ κερδισμένος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Αγορά από Jhttps://www.insomnia.gr/forums/topic/771826-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC-%CE%B1%CF%80%CF%8C-jmctech/?do=getNewCommentMCtech

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...