Προς το περιεχόμενο

Αγορά από Jhttps://www.insomnia.gr/forums/topic/771826-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC-%CE%B1%CF%80%CF%8C-jmctech/?do=getNewCommentMCtech


intruder99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 hours ago, Raezino said:

Δεν ισχυει εχω παραλαβει 2 iPhone 15 pro max με αποφορολογηση σε 30 μερες οπως ελεγαν. Μαλλον εχεις αυτην την εντυπωση γιατι παντα γραφουν οι 2-3 που ακυρωθηκαν και οχι οι 500 που παρελαβαν.

Αμα δε βαριεσαι κρυψε προσωπικα στοιχεια και βαλε το τιμολογιο. Ή καποιος αλλος απο τους "500"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανονικα δεν θα εδινα σημασια απλα δεν καταλαβαινω την κακη φημη του μαγαζιου. Οποτε οριστε

 

IMG_2596.jpeg

Επεξ/σία από Raezino
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tarantules είπε

Για να μην ανοίγω νέο topic , από pinguin.gr έχει παραγγείλει κανείς; Είναι αξιόπιστο;

Εχω παραγγείλει αλλά μικρής αξίας πράγματα (όχι smartphone πχ)

Ήταν απο τα πρώτα που βρήκα και με BOXNOW. Όλα πήγαν μια χαρά στη περίπτωση μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω ρε παιδιά δεν έχω καταλάβει. τλκ έχει αγοράσει κάποιος ? κανα iphone ξερω γω. παρέλαβε με αποφορολήση αρθρο 39α? το προιον ηταν αυθεντικό ή ελατωματικό? και αν δε το άρεσε το προιον ή δε παρελαβε πήρε κανονικα πίσω τα χρηματα του? το προιον είχε κανικά επίσημη εγγύηση 2 χρόνων?

Επεξ/σία από nasos96
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/2/2024 στις 10:16 ΠΜ, tarantules είπε

Για να μην ανοίγω νέο topic , από pinguin.gr έχει παραγγείλει κανείς; Είναι αξιόπιστο;

ναι κατι καρτες μνημης/καλωδια κλπ αξεσουαρ μικρης αξιας με boxnow ηρθαν χωρις προβληματα απο pinguin. Για μεγαλυτερης αξιας εχουμε εναλλακτικες αφου τα περισσοτερα δεν τα εχει αμεσα διαθεσιμα.....

Καποια προιοντα τα εχει ΑΜΕΣΑ διαθεσιμα καποια αργουν οποτε δες διαθεσιμοτητα στο συγκεκριμενο προιον που σε ενδιαφερει & επιλεγεις αναλογως. Υποστηριζει boxnow to https://www.pinguin.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, aces said:

ναι κατι καρτες μνημης/καλωδια κλπ αξεσουαρ μικρης αξιας με boxnow ηρθαν χωρις προβληματα απο pinguin. Για μεγαλυτερης αξιας εχουμε εναλλακτικες αφου τα περισσοτερα δεν τα εχει αμεσα διαθεσιμα.....

Καποια προιοντα τα εχει ΑΜΕΣΑ διαθεσιμα καποια αργουν οποτε δες διαθεσιμοτητα στο συγκεκριμενο προιον που σε ενδιαφερει & επιλεγεις αναλογως. Υποστηριζει boxnow to https://www.pinguin.gr/

Έχω παραγγείλει ένα multibay εξωτερικό της Raidsonic που δυστυχώς κανένα ελληνικό eshop δεν το έχει ετοιμοπαράδοτο.Απλά επειδή η τιμή του δεν τη λες και φτηνή , θέλω ένα αξιόπιστο μαγαζί ώστε να είμαι καλυμμένος σε περίπτωση χρήσης της εγγύησης.Διάβασα βέβαια για το συγκεκριμένο αρκετές καλές κριτικές αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης

Ξαναεπιστρέφω το θέμα στις ρίζες του.

Με όλο αυτό τον ντόρο που βλέπω να γίνεται με το perishop τελευταία, υπάρχει λόγος ανησυχίας και για το jmctech; Αναφέρομαι σε κινητά κυρίως, mid-range κατηγορίας (200-350€), με μεγάλη διαθεσιμότητα (15-30 μέρες παράδοση). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, UnusualAthlete92 είπε

Ξαναεπιστρέφω το θέμα στις ρίζες του.

Με όλο αυτό τον ντόρο που βλέπω να γίνεται με το perishop τελευταία, υπάρχει λόγος ανησυχίας και για το jmctech; Αναφέρομαι σε κινητά κυρίως, mid-range κατηγορίας (200-350€), με μεγάλη διαθεσιμότητα (15-30 μέρες παράδοση). 

Πως γίνεται ένα μαγαζάκι στην επαρχία να πουλάει με τεράστια διαφορά από όλους τους άλλους? Δηλαδή νομιζετε οτι έχουν τα κινητά ένα τεράστιο περιθώριο κέρδους και όλοι οι εμποροι δεν κάνουν κανένα σκόντο και μόνο ένας Ρομπεν των Δασών ρίχνει το περιθωριο κερδους του?

Η λογική λέει ότι κάποια κομπίνα παίζει. Αν ας πούμε κλέβει το ΦΠΑ, τότε κινδυνεύει κάνεις να έχει πληρώσει, να τον πιάσουν και να κλείσει. 

Τι άλλο? Να πουλάει παραεισαγωγες χωρίς εγγύηση? 

Δυσκολο να φανταστεί κανείς εκτός κυκλώματος τι ακριβως κανουνε. 

Πάντως ύποπτο δεν είναι? Θυμάσαι με τις νοθευμενες βενζίνες? Είχε βγει τότε και μια υπεύθυνη και είχε πει το σωστο: "ας βάλουν και οι καταναλωτές το μυαλό τους λίγο να δουλέψει. Είναι δυνατόν να πουλάνε όλοι στο 1.90 και κάποιος να πουλάει στο 1.50? Δεν καταλαβαίνετε ότι κάτι τρέχει?"

Υπόψιν ότι αυτά τα "skroutzoμαγαζα" είναι αποκλειστικά ελληνικό φαινόμενο. Στην Ευρώπη δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο. 

Είναι μεγάλη απορία τι ακριβώς κανουνε, αλλά η λογική εξήγηση είναι ότι εκμεταλλευονται την έλλειψη αστυνόμευσης στην Ελλάδα, όπου ο καθένας κάνει ότι γουσταρει και πιανουνε μόνο τη γριά που πουλάει κάστανα χωρίς άδεια.

Επεξ/σία από sattack
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, sattack είπε

Πως γίνεται ένα μαγαζάκι στην επαρχία να πουλάει με τεράστια διαφορά από όλους τους άλλους? Δηλαδή νομιζετε οτι έχουν τα κινητά ένα τεράστιο περιθώριο κέρδους και όλοι οι εμποροι δεν κάνουν κανένα σκόντο και μόνο ένας Ρομπεν των Δασών ρίχνει το περιθωριο κερδους του?

Η λογική λέει ότι κάποια κομπίνα παίζει. Αν ας πούμε κλέβει το ΦΠΑ, τότε κινδυνεύει κάνεις να έχει πληρώσει, να τον πιάσουν και να κλείσει. 

Τι άλλο? Να πουλάει παραεισαγωγες χωρίς εγγύηση? 

Δυσκολο να φανταστεί κανείς εκτός κυκλώματος τι ακριβως κανουνε. 

Πάντως ύποπτο δεν είναι? Θυμάσαι με τις νοθευμενες βενζίνες? Είχε βγει τότε και μια υπεύθυνη και είχε πει το σωστο: "ας βάλουν και οι καταναλωτές το μυαλό τους λίγο να δουλέψει. Είναι δυνατόν να πουλάνε όλοι στο 1.90 και κάποιος να πουλάει στο 1.50? Δεν καταλαβαίνετε ότι κάτι τρέχει?"

Υπόψιν ότι αυτά τα "skroutzoμαγαζα" είναι αποκλειστικά ελληνικό φαινόμενο. Στην Ευρώπη δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο. 

Είναι μεγάλη απορία τι ακριβώς κανουνε, αλλά η λογική εξήγηση είναι ότι εκμεταλλευονται την έλλειψη αστυνόμευσης στην Ελλάδα, όπου ο καθένας κάνει ότι γουσταρει και πιανουνε μόνο τη γριά που πουλάει κάστανα χωρίς άδεια.

Εγώ έκανα την παραγγελία μου στο perishop, μόλις έχω νεότερα, θα σας απαντήσω 

Και ναι πήρα τον ρίσκο γτ ήταν χαμηλή η τιμή 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, nat10 said:

Εγώ έκανα την παραγγελία μου στο perishop, μόλις έχω νεότερα, θα σας απαντήσω 

Και ναι πήρα τον ρίσκο γτ ήταν χαμηλή η τιμή 

Μπραβο να το χαιρεσε φιλε

αν και κακος θα φανω αλλα καλα να παθετε ,Περι γερα παρτους τα λεφτα μπας και ξυπνησουμε σαν λαος αλλα δεν το βλεπω

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SOCRATIS1000 είπε

Μπραβο να το χαιρεσε φιλε

αν και κακος θα φανω αλλα καλα να παθετε ,Περι γερα παρτους τα λεφτα μπας και ξυπνησουμε σαν λαος αλλα δεν το βλεπω

Να δείτε που αυτουνού θα του το στείλει επιτηδες σε χρόνο dt για να βγει μεθαύριο εδώ να κάνει διαφήμιση 🤣🤣🤣

  • Like 2
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Συμφορουμίτες κάπου ώπα όμως γιατί βγαίνουμε εκτός θέματος..! Αν θέλετε να βγάλετε το άχτι σας για το perishop (να τα πείτε) υπάρχει ήδη το ανάλογο thread.

Εγώ ρώτησα για την αξιοπιστία του καταστήματος jmctech, το οποίο έχει και silver πιστοποίηση στο bestprice, επειδή εκεί έκανα παραγγελία για πρώτη φορά ένα realme 11 pro της μητέρας μου.

Προσωπικά πιστεύω, θέλω να πιστεύω και ξέρω ότι υπάρχουν ακόμη άνθρωποι στις μέρες μας που αγαπούν την δουλειά τους, εργάζονται με μεράκι και θέλουν να προσφέρουν το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα στην κοινωνία.

Τώρα αν αλλάξει κάτι και την φάω στον πωπό θα σας ενημερώσω.🤣 Φιλιά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...