Προς το περιεχόμενο

Ανησυχίες


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τρώει το χέρι μου… οριακά κρατιέμαι αυτές τις μέρες 😬

IMG_3415.jpeg

IMG_3416.jpeg

IMG_3414.jpeg

περιττο να πω οτι εχει τρομερο εξοπλισμο, δεν χρειαζεται καν προσθαφαιρεσεις... εκεινο που με κραταει ειναι η τσιγκουνια μου κ το γεγονος οτι στην αρχη ηταν σημαντικα φθηνότερο (βεβαια η εκδοση με λιγοτερα αλογα κ χωρις Mild hybrid)

μονο οι αεραγωγοι με χαλανε κ το οτι πισω ειναι πιο στενο κ αβολο απο το q3

  • Like 3
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, paylidis είπε

Με τρώει το χέρι μου… οριακά κρατιέμαι αυτές τις μέρες 😬

IMG_3415.jpeg

περιττο να πω οτι εχει τρομερο εξοπλισμο, δεν χρειαζεται καν ποσθαφαιρεσεις... εκεινο που με κραταει ειναι η τσιγκουνια μου κ το γεγονος οτι στην αρχη ηταν σημαντικα φθηνότερο (βεβαια η εκδοση με λιγοτερα αλογα κ χωρις Mild hybrid)

image.png.dbf29df59a4f77935e55fb1c26e89565.png

  • Like 1
  • Haha 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, paylidis είπε

Με τρώει το χέρι μου… οριακά κρατιέμαι αυτές τις μέρες 😬

IMG_3415.jpeg

IMG_3416.jpeg

IMG_3414.jpeg

περιττο να πω οτι εχει τρομερο εξοπλισμο, δεν χρειαζεται καν προσθαφαιρεσεις... εκεινο που με κραταει ειναι η τσιγκουνια μου κ το γεγονος οτι στην αρχη ηταν σημαντικα φθηνότερο (βεβαια η εκδοση με λιγοτερα αλογα κ χωρις Mild hybrid)

μονο οι αεραγωγοι με χαλανε κ το οτι πισω ειναι πιο στενο κ αβολο απο το q3

Κάτσε να έρθει και ο άσσος να τα κλείσουμε παρέα για να μου κάνεις παζάρια :D

  • Like 1
  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Κάτσε να έρθει και ο άσσος να τα κλείσουμε παρέα για να μου κάνεις παζάρια :D

εχω ψυχολογικο οριο στο ποσό, δε το περνάω ακομα κ ο θεος στη γη να κατεβει... οποτε δε το βλεπω...

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσουν οι αεραγωγοί... 😄

Κοντά στην 50άρα ε;
Κρίμα είναι το Q3, πόσα θα βάλεις επιπλέον δίνοντας το για ένα αυτοκίνητο που δεν θα χρησιμοποιείς;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, filarhos είπε

Εμένα μου αρέσουν οι αεραγωγοί... 😄

Κοντά στην 50άρα ε;
Κρίμα είναι το Q3, πόσα θα βάλεις επιπλέον δίνοντας το για ένα αυτοκίνητο που δεν θα χρησιμοποιείς;

Αυτό!

Ρε George το ξέρεις ότι σε καταλαβαίνω :D αλλά κάνει λιγότερα χιλιόμετρα και απο το δικό μου , έχεις και το leasing , τσάμπα λεφτά

Πάρε κανα κάμπριο να το γουστάρεις με την γυναίκα , δεν χρειάζεται 2 μεγάλα , υπερβολή το κόβω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, majnun είπε

Δε διαφωνώ με τα υπόλοιπα που λες αλλά διαφωνώ στο ότι είναι μόνο 20% αύξηση.

Το φόκους που κάποτε το έπαιρνες λοιπόν με 16, τωρα στη φθηνότερη εκδοχή του κάνει 28.
Σχεδόν 80%. Και ναι έχει περισσότερο εξοπλισμό.

Αλλά προσωπικά πέρα από αισθητήρες παρκαρίσματος/καμερα (γιατι τα έχουν κάνει όλα τεράστια), φώτα full led, ESP, εξτρα αερόσακους και πιο δεμένα αμαξόματα τα υπόλοιπα τα θεωρώ χάντρες για τους ιθαγενείς.

Μπαίνεις στις ιστοσελίδες και πρώτο πρώτο είναι το πόσες ίντσες είναι η οθόνη.

Στο μεταξύ κάποτε στο φόκους με τα 16 (και στη giulietta ανίστοιχα) έβρισκες πίσω πολλαπλών συνδέσμων ανάρτηση. Πλέον και η Junior και το Focus φοράνε ημιάκαμπτο. Το ίδιο και τα φθηνά Golf/Leon κτλπ.

Αυτό είναι πραγματική υποβάθμιση, μαζί με την ποιότητα σε εσωτερικό που έχει πάει για βρούβες ανεξαρτήτως κατασκευαστή. Δες απλά Mercedes/BMW/Audi 2014 και μπες και σε 2024.
Κλάσεις κάτω.

Και ταυτόχρονα εκτόξευση τιμής.

Από προσωπικό παράδειγμα: Γνωστός πήρε το Fiesta ST Line 125ps το 2017 με 16.800.
Πήρα το ST Line X 125ps το 2023 με 24.800.
Και υπάρχει εξοπλισμός που έχει αφαιρεθεί από τη δική μου (θεωρητικά πλουσιότερη έκδοση)...

 

Η διαφορα στο μαρκετινγκ εχει να κανει με το οτι πλεον το κοινο ειναι διαφορετικο.

Εχει περασει η εποχη της καγκουριας που μας ενοιαζε με τα ποσα θα μπει στο πεταλο, και πλεον οι προτεραιοτητες ειναι η ανεση μεσα στη καμπινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 minutes ago, Ntinaras said:

 

Η διαφορα στο μαρκετινγκ εχει να κανει με το οτι πλεον το κοινο ειναι διαφορετικο.

Εχει περασει η εποχη της καγκουριας που μας ενοιαζε με τα ποσα θα μπει στο πεταλο, και πλεον οι προτεραιοτητες ειναι η ανεση μεσα στη καμπινα.

Συμφωνούμε πτι το κοινό στο μάρκετινγκ έχει αλλάξει. Αλλά Η εποχή της καγκουριας δεν έχει περάσει.

1) εσυ έχεις μεγαλώσει και έχουν αλλάξει τα γούστα σου

2) η νέα γενιά δεν έχει τα χρήματα που απαιτούνται για να εξωτερικεύσει την καγκουρια της

3) η πίεση για χαμηλές καταναλώσεις έχουν κάνει τα αμάξια πιο «ήρεμα»

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dstilio είπε

Συμφωνούμε πτι το κοινό στο μάρκετινγκ έχει αλλάξει. Αλλά Η εποχή της καγκουριας δεν έχει περάσει.

1) εσυ έχεις μεγαλώσει και έχουν αλλάξει τα γούστα σου

2) η νέα γενιά δεν έχει τα χρήματα που απαιτούνται για να εξωτερικεύσει την καγκουρια της

3) η πίεση για χαμηλές καταναλώσεις έχουν κάνει τα αμάξια πιο «ήρεμα»

Τα γουστα δεν εχουν αλλαξει (τοσο) απλα πλεον ολα τα καινουρια αυτοκινητα και στριβουν και γκαζωνουν και φρεναρουν.

Απο τοτε που εγιναν τα turbo mainstream, δε χρειαζεται να σκασεις 10.000 εξτρα για βελτιωση για να γινει το αυτοκινητο 7% πιο γρηγορο...

Ακομα και μαμα, ειναι αψογα τα περισσοτερα.

Ασε που πανε περασαν οι εποχες του fast and furious. Ο Paul walker πεθανε, ο Vin Diesel παχυνε και η βενζινη εχει 2 ευρω το λιτρο.

Ασε που τα ηλεκτρικα ηρθαν και τα σαρωσαν ολα στον τομεα των επιδοσεων.

  • Like 7
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, paylidis είπε

Με τρώει το χέρι μου… οριακά κρατιέμαι αυτές τις μέρες 😬

IMG_3415.jpeg

IMG_3416.jpeg

IMG_3414.jpeg

περιττο να πω οτι εχει τρομερο εξοπλισμο, δεν χρειαζεται καν προσθαφαιρεσεις... εκεινο που με κραταει ειναι η τσιγκουνια μου κ το γεγονος οτι στην αρχη ηταν σημαντικα φθηνότερο (βεβαια η εκδοση με λιγοτερα αλογα κ χωρις Mild hybrid)

μονο οι αεραγωγοι με χαλανε κ το οτι πισω ειναι πιο στενο κ αβολο απο το q3

τιμη και εκδοση πες μας!

μου αρεσει κ εμενα το συγκεκριμενο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eξωτερικά δεν με τρελλαίνει αλλά το εσωτερικό του ειναι πραγματικά πολύ όμορφο....

Επεξ/σία από prometheas
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 23/08/2024 at 10:58, dtk-386 said:

Άσχετο αλλά γιατί θεωρείται πολύπλοκος ο 1.0 της Φορντ; Έχουν ή είχαν σχεδιαστικό θέμα με αποτέλεσμα να σκάνε σαν πεπόνια.😄

Νομίζω ακόμα και στα πιο καινούργια που είναι με καδένα πάλι υπάρχει ιμάντας για αντλία λαδιού. Οπότε πάλι Ecoboom. :) Αν ακολουθήσεις τα προτεινόμενα διαστήματα για αλλαγή, 10 χρόνια, άντε γειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, mindtrapper said:

Νομίζω ακόμα και στα πιο καινούργια που είναι με καδένα πάλι υπάρχει ιμάντας για αντλία λαδιού. Οπότε πάλι Ecoboom. :) Αν ακολουθήσεις τα προτεινόμενα διαστήματα για αλλαγή, 10 χρόνια, άντε γειά.

Το δικό μου φιέστα 1.0 , 125hp το εχω απο το 2018, τα τελευταια 2 χρονια stage 1 και καθε χρονο τα service στη Βελμαρ, δεν εχει βγάλει τιποτα.Τα παλιά ειχα θεμα οντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, tsofras είπε

Κάτσε να έρθει και ο άσσος να τα κλείσουμε παρέα για να μου κάνεις παζάρια :D

Παίζει έκπτωση σε αυτόν τον άσσο?

Στον προηγούμενο είχα βρει εκπτωση ένα  χιλιάρικο κάτω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, filarhos είπε

Εμένα μου αρέσουν οι αεραγωγοί... 😄

Κοντά στην 50άρα ε;
Κρίμα είναι το Q3, πόσα θα βάλεις επιπλέον δίνοντας το για ένα αυτοκίνητο που δεν θα χρησιμοποιείς;

42.5 ή 44.3 με ηλιοροφη κ κάτι αλλά κουραφέξαλα 

θελω τουλ αλλά 10-12Κ. Δε θα δίνω, εάν ήταν στα 37 όπως είπα θα το είχα ήδη κλείσει 

8 ώρες πριν, tsofras είπε

Αυτό!

Ρε George το ξέρεις ότι σε καταλαβαίνω :D αλλά κάνει λιγότερα χιλιόμετρα και απο το δικό μου , έχεις και το leasing , τσάμπα λεφτά

Πάρε κανα κάμπριο να το γουστάρεις με την γυναίκα , δεν χρειάζεται 2 μεγάλα , υπερβολή το κόβω

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι δεν έχει κανένα απολυτως νόημα. Από την άλλη πάλιωσε για τα δεδομένα μου. Πάτησε και τα 20000 χλμ 😆

7 ώρες πριν, ritualistic είπε

τιμη και εκδοση πες μας!

μου αρεσει κ εμενα το συγκεκριμενο...

Έκδοση δε ξέρω. Πρακτικά έχουν πακέτο. Την xline 20i (1500-156+14 «υβριδικά»). Μαζί με μεταλλικο χονδρικά 42500, με το πακέτο με την ηλιοροφη 44300.

Αυτό που δεν μου άρεσε ήταν η συμπεριφορά του πωλητή όποτε κ ψημένος να ημουν δε θα το έπαιρνα από εκεί

Για κανένα λόγο δε δίνω ξανά τόσα λεφτά για ρόδες. 

31 λεπτά πριν, marios1515 είπε

Παίζει έκπτωση σε αυτόν τον άσσο?

Στον προηγούμενο είχα βρει εκπτωση ένα  χιλιάρικο κάτω 

Γύρω στα 24 παίζει ο τωρινός η βασική. Έχουν αρκετά κομμάτια αλλά πάσχουν σε χρώματα. Πολύ μαύρο έχουν φορτώσει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...