Προς το περιεχόμενο

Ανησυχίες


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, tsofras είπε

Εγώ παίδες είμαι Άνδρο

Εχω κάνει σχεδόν 500 χλμ και αισθάνομαι επιτέλους ότι έκανα καλή επιλογή για τον λόγο που το αγόρασα.

Τίγκα φόρτωμα σε πορτ μπαγκαζ και μπαγκαζιερα

Καταπίνει τα χιλιόμετρα αβίαστα, βολεύει όσο δεν πάει το αυτόματο στα στροφιλικια και τις ανηφόρες κατηφόρες του νησιού

Γεμάτο στροφές το νησί, κάνεις δεν έχει ζαλιστεί, μάλλον συνήθισα και το ελάχιστο body roll και πλέον δεν το καταλαβαίνω καν.

Τα θετικά ενός cross over από όταν ανεβαίνεις στο πλοίο, στους χωματόδρομους του νησιού και στις λακούβες τα βιώνεις καθημερινά

Στα αρνητικά είναι ο όγκος του αυτοκινήτου για ένα νησί με μικρούς δρόμους και η κατανάλωση που είναι στο 10.3 με ταχύτητες 30-50 κλιματισμό και στροφές με ανηφόρες κατηφόρες

Εκτός από την ηλιοροφή ( που και να την είχα δεν θα άλλαζε κάτι αφού έχω την μπαγκαζιερα) και την κατανάλωση ( που δεν με νοιάζει) το αμάξι εξυπηρετεί τέλεια τους λόγους για τους οποίους αγοράστηκε.

Αν εξαιρέσω την έλλειψη της ηλιοροφης και την ιδέα του hatchback τελικά έκανα την απόλυτη επιλογή για εμένα

Αυτά καλό καλοκαίρι σε όλους

IMG_20240808_0913001182.jpg.8b59a788e95ed5212d402c50a3adbf9d.jpg

Τέλεια!!!!

Αν τώρα σε νοιάξει και για την κατανάλωση, πούλα το και πήγαινε σε Corolla Cross!!! 😄

  • Like 2
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

29 λεπτά πριν, polyvios είπε

Τέλεια!!!!

Αν τώρα σε νοιάξει και για την κατανάλωση, πούλα το και πήγαινε σε Corolla Cross!!! 😄

Μπα πάντα θα με κερδίζει η σπορ εμφάνιση και οδήγηση

Το cc μου αρέσει πάντως για έναν περίεργο λόγο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα απο Τήνο παιδες! 

έχουμε κ λέμε:
- Μια εβδομάδα Κίμωλο με την Χ1 
- Ενα 3ημερο Ναυπλιο-Επιδαυρο με το 3008 (μας το εφεραν επιτελους) 
- Τρεχουσα εβδομαδα Τήνο με το 3008 

Και τα 2 έχουν τα +/- τους, θα γυρίσω με review, stay tunned! :D 

Meanwhile: 
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/344026933-volkswagen-t-cross 

Να φεύγει απο τον στόλο μας το TCross σιγα σιγα :)  

Καλα μπάνια σε όλους!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/8/2024 στις 7:56 ΜΜ, tsofras είπε

Γιατί να μην υπάρχει πλάκα κάνεις?

Βάλτο και αγγελία στο φόρουμ

Βάλε φωτό από εσωτερικό κιόλας

Μεγάλη σημασία να έχεις ασχοληθεί με τις φωτό στην αγγελία

Προσωπικά αν βλέπω 2-3 μόνο εξωτερικό μου δίνει την αίσθηση ότι κάτι κρύβει κάποιος ή βαριέται να ασχοληθεί

Οι αγγελιες θελουν : μια φωτο ανα πλευρα, 1-2 φωτο εσωτερικο και καντραν,

και μαξ μια φωτο κινητηρας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ntinaras είπε

Οι αγγελιες θελουν : μια φωτο ανα πλευρα, 1-2 φωτο εσωτερικο και καντραν,

και μαξ μια φωτο κινητηρας.

Σωστά. Κ τις βάζεις. Μαζεύονται 8-9 φωτογραφίες που είναι παραπάνω από οκ κ σε παίρνει ο άλλος και λέει δεν έχεις πολλές φωτογραφίες κρύβεις κάτι; (Αληθινό γεγονός από αμάξι που έχω για πούλημα τώρα). Το τι τραχανοπλαγιας κυκλοφορεί δε λέγεται. Έλα ρε φίλε κ δες το ούτως η αλλιώς δε θα το πάρεις με αντικαταβολή… 😂

υγ: στον αντίποδα βλέπω κάτι εμπόρους που βάζουν 50-60-80 φωτό από ένα αμάξι της σειράς όχι καμία παναμερα. Γιατί…;

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάλειμμα από την θερινή ραστώνη για να μοιραστώ αυτό το διαμάντι από την BMW που μου έσκασε στο ΦουΒου. 
 

μακαρι Κινέζοι κ Ηλεκτρικά που θέλετε 10€/μηνα για να έχουμε προβολείς στο auto

 

IMG_4684.jpeg

  • Confused 1
  • Haha 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, JailbrokenDiesel είπε

Διάλειμμα από την θερινή ραστώνη για να μοιραστώ αυτό το διαμάντι από την BMW που μου έσκασε στο ΦουΒου. 
 

μακαρι Κινέζοι κ Ηλεκτρικά που θέλετε 10€/μηνα για να έχουμε προβολείς στο auto

 

IMG_4684.jpeg

Είναι τρελοί ρε παιδια οι άνθρωποι. Δεν είναι δυνατόν. Εκτός αν είναι κάτι άλλο από αυτό που οι περισσότερες εταιρείες προσφέρουν στο βασικό εξοπλισμό εδώ και χρόνια ( που προφανώς δεν είναι, αλλά τι να πω) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, paylidis είπε

Σωστά. Κ τις βάζεις. Μαζεύονται 8-9 φωτογραφίες που είναι παραπάνω από οκ κ σε παίρνει ο άλλος και λέει δεν έχεις πολλές φωτογραφίες κρύβεις κάτι; (Αληθινό γεγονός από αμάξι που έχω για πούλημα τώρα). Το τι τραχανοπλαγιας κυκλοφορεί δε λέγεται. Έλα ρε φίλε κ δες το ούτως η αλλιώς δε θα το πάρεις με αντικαταβολή… 😂

υγ: στον αντίποδα βλέπω κάτι εμπόρους που βάζουν 50-60-80 φωτό από ένα αμάξι της σειράς όχι καμία παναμερα. Γιατί…;

Όταν είχα βάλει το formentor με πήρε ένας και μου είπε ότι θέλει να το πάρει καινούριο αλλά να ερχότανε να κάνει τεστ ντραιβ το δικό μου γιατί δεν το έβρισκε 😂

Επεξ/σία από tsofras
  • Haha 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, tsofras είπε

Όταν είχα βάλει το formentor με πήρε ένας και μου είπε ότι θέλει να το πάρει καινούριο αλλά να ερχότανε να κάνει τεστ ντραιβ το δικό μου γιατί δεν το έβρισκε 😂

Τουλάχιστον ήταν ειλικρινής… 😅

γενικα πολύ τρέλα κ καφρίλα παίζει από τον κόσμο…

14 ώρες πριν, JailbrokenDiesel είπε

Διάλειμμα από την θερινή ραστώνη για να μοιραστώ αυτό το διαμάντι από την BMW που μου έσκασε στο ΦουΒου. 
 

μακαρι Κινέζοι κ Ηλεκτρικά που θέλετε 10€/μηνα για να έχουμε προβολείς στο auto

 

IMG_4684.jpeg

 

14 ώρες πριν, zanskou είπε

Είναι τρελοί ρε παιδια οι άνθρωποι. Δεν είναι δυνατόν. Εκτός αν είναι κάτι άλλο από αυτό που οι περισσότερες εταιρείες προσφέρουν στο βασικό εξοπλισμό εδώ και χρόνια ( που προφανώς δεν είναι, αλλά τι να πω) 

Κάπου στη μέση είναι η αλήθεια. Είναι έξτρα εξοπλισμός τον οποίο παρόλο που δεν τον έβαλες εξαρχής μπορείς να τον ενεργοποιήσεις μεταγενέστερα είτε με το μήνα (εάν θες να το δοκιμάσεις) είτε εφάπαξ. Δεν είναι τα αυτόματα φώτα αλλά η αυτόματη υποβοήθηση (hba). Δεν είναι απαραίτητα κακό. Η Mercedes το κάνει επίσης χρόνια τώρα (τουλάχιστον από το 2020 που έψαχνα αμάξι) με αντίστοιχα έξτρα (πχ ναβι). 

Γλυτωνεις πάντως το αρχικό καπέλο που θα έτρωγες για παραγγελία έξτρα/μεγαλυτερη αξία. 
Επίσης, ως γνωστόν, ότι κλειδώνει ξεκλειδώνει. Με τον ίδιο τρόπο (ξεκλείδωμα) ενεργοποίησα και εγώ το HBA που η Audi πουλάει στο on demand store μέσω της εφαρμογής (νομίζω 400€)

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέμε για καινούργια αμάξια και εμενα με έχει πιάσει η καρδιά μου…

το είχα κρατήσει το 5008 πεντακάθαρο…και μου το έκανε η οικογενεια προέκταση της παραλίας.

 

για πείτε που να το πάω να μου κάνουν σαν καινουργιο; Να πλύνουν μοκέτες δαπέδου απο την άμμο; Βιολογικό ή όπως αλλιώς το λένε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, dstilio είπε

Λέμε για καινούργια αμάξια και εμενα με έχει πιάσει η καρδιά μου…

το είχα κρατήσει το 5008 πεντακάθαρο…και μου το έκανε η οικογενεια προέκταση της παραλίας.

 

για πείτε που να το πάω να μου κάνουν σαν καινουργιο; Να πλύνουν μοκέτες δαπέδου απο την άμμο; Βιολογικό ή όπως αλλιώς το λένε;

Εφοσον υπάρχει παιδομανι αργά η γρήγορα θα ξαναγίνει χάλια. Βρες κ κάνε απλά ένα καλό πλύσιμο κάπου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άστο μερικές να ξεραθεί η άμμος, βγάλε ότι πατάκια έχεις τίναξε τα, κάνε τα με την ηλεκτρική και μετά με πιεστικό και θα γίνουν μια χαρά. 

για τα καθίσματα μια χαρά γίνονται και αυτά μην ανησυχείς. χρόνο να έχεις απλά και όρεξη 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...