Προς το περιεχόμενο

Ανησυχίες


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, majnun είπε

Eχω την εντύπωση οτι ειναι σταθερή πάντως και όχι ανοιγόμενη. 

Οπότε δεν προσφέρει τίποτα, στα μάτια μου.

Και η σταθερή προσφέρει σε αίσθηση. Και δεν μπλέκεις και με μηχανισμούς, στεγανότητα κτλ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για πανοραμική σκεφτόμουν το σκ που πέρασε...

Πάντα μου άρεσε η πανοραμική ή skyview ή όπως την λένε, αλλά συνειδητοποίησα ότι είχα κατεβασμένο το σκιάδιο... Κι αυτό για παραπάνω από 5 μέρες που κινήθηκα ώρες που συνήθως είμαι στην δουλειά 9:00-18:00. Τρείς μέρες άδεια και ΣΚ.

Οπότε ίσως για εμένα δεν μου κάνει τους 6 μήνες τον χρόνο...
Βέβαια και το cabrio που είχα εγώ το είχα ανοικτό από Νοέμβριο έως και Απρίλιο και μετά το είχα παρκαρισμένο εκτός κάποιας βόλτας μετά τις 23:00... (καλοκαίρι ούτε για πλάκα δεν το έβγαζα, δεν είχε και κλιματισμό έβραζα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, filarhos είπε

Για πανοραμική σκεφτόμουν το σκ που πέρασε...

Πάντα μου άρεσε η πανοραμική ή skyview ή όπως την λένε, αλλά συνειδητοποίησα ότι είχα κατεβασμένο το σκιάδιο... Κι αυτό για παραπάνω από 5 μέρες που κινήθηκα ώρες που συνήθως είμαι στην δουλειά 9:00-18:00. Τρείς μέρες άδεια και ΣΚ.

Οπότε ίσως για εμένα δεν μου κάνει τους 6 μήνες τον χρόνο...
Βέβαια και το cabrio που είχα εγώ το είχα ανοικτό από Νοέμβριο έως και Απρίλιο και μετά το είχα παρκαρισμένο εκτός κάποιας βόλτας μετά τις 23:00... (καλοκαίρι ούτε για πλάκα δεν το έβγαζα, δεν είχε και κλιματισμό έβραζα).

Εγώ πριν μια εβδομάδα παρήγγειλα το Corolla Cross Style Skyview.

Ήθελα μια φορά στην ζωή μου να έχω πανοραμική χωρίς να φοβάμαι μην χαλάσει ο μηχανισμός.

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, polyvios είπε

Εγώ πριν μια εβδομάδα παρήγγειλα το Corolla Cross Style Skyview.

Ήθελα μια φορά στην ζωή μου να έχω πανοραμική χωρίς να φοβάμαι μην χαλάσει ο μηχανισμός.

 

Δεν σκέφτηκες το τι ζέστη θα τρως στο ελληνικό καλοκαίρι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Δεν σκέφτηκες το τι ζέστη θα τρως στο ελληνικό καλοκαίρι?

Έχει σκιάδιο οπότε πάλι θα το περιοριζει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Μιας και είναι σταθερή μη ανοιγόμενη μήπως να του βάλεις μία μεμβράνη?

Εννοειται. Θα βάλω uv προστασία διαφανές στα πίσω παράθυρα, εμπρός το νόμιμο μαύρο, στο πίσω παρμπρίζ και στην ηλιοροφή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, polyvios είπε

Εννοειται. Θα βάλω uv προστασία διαφανές στα πίσω παράθυρα, εμπρός το νόμιμο μαύρο, στο πίσω παρμπρίζ και στην ηλιοροφή.

Καλοτάξιδο λοιπόν. Πόσο σου βγήκε τελική τιμή? Και χρόνο παράδοσης αν μπορείς να μας πεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dtk-386 είπε

Καλοτάξιδο λοιπόν. Πόσο σου βγήκε τελική τιμή? Και χρόνο παράδοσης αν μπορείς να μας πεις.

Ευχαριστώ! Αναμένω για παράδοση σε 6-9 μήνες.

33.500€ με δώρο συναγερμό. Ούτε καν θέλω να του δώσω σημασία.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, polyvios είπε

Ήθελα μια φορά στην ζωή μου να έχω πανοραμική χωρίς να φοβάμαι μην χαλάσει ο μηχανισμός.

 

Αυτο μου το λενε συχνα τελευταια. Θεωρουμε τυχερος με το Corsa D του 2008 με ανοιγομενη οροφη που ακομα την λειτουργω και δεν εχει απολυτως κανενα προβλημα; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, majnun είπε

Eχω την εντύπωση οτι ειναι σταθερή πάντως και όχι ανοιγόμενη. 

Οπότε δεν προσφέρει τίποτα, στα μάτια μου.

Έχει δύο εκδόσεις αν θυμάμαι καλά και σταθερή και ανοιγομενη

Αλλά ναι αν δεν ανοίγει δεν με ενδιαφέρει και εμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στην ομάδα. Μια ερώτηση θέλω να κάνω. Θέλω την απόψη σας για την επιλογή ενός αυτοκινήτου του κουτιού για τους γονείς μου. Είναι ανάμεσα στο Opel Corsa με τους 100hp και το Renault Clio με τους 90hp και το Mg3 το οποιο γενικά το φοβούνται καθώς είναι σχετικά καινούργιο αλλά δελεαστικό με τα 7 χρόνια εγγυήσεις. Ποια η γνώμη σας; Ευχαριστώ 

Επεξ/σία από antonio91tech
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος οδηγησε το Corsa και ειπε πολυ καλα λογια για ποιοτητα, κινητηρα, καθίσματα.
Εμένα δε μου αρέσει αυτή η γενιά σα σχέδιο αλλά έχει καλό VFM για την εποχή μας.

Το κλιό που έχω οδηγήσει ειναι εντελώς αδιάφορο οδηγικά αλλά πολύ ποιοτικό στα μάτια μου.
Θα ήταν επιλογή μου.

Το MG3 φαινεται να εχει όλα τα σπεκ αλλά δε μου γεμίζει το μάτι.
Λίγο σαν το αξεντ της εποχής μας.

Θα σου έλεγα να ρίξεις μια ματιά και σε Βιτάρα, Μάζντα2

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραφω καποιες σκεψεις για αγορα δευτερου αυτοκινητου,
Ατυη τη στιγμη εχουμε ενα cmax για βασικο που γενικα μας καλυπτει 100% (αν εξαιρεσεις οτι ειναι λιγο βαρκα γυαλο). Εκτος απροοπτου η ιδεα ειναι σε  2-3 χρονια να αντικατασταθει με καινουργιο οικογενειακο (πιθανοτατα ηλεκτρικο)  (Τα 2-3 χρονια ειναι για τελειωσουν καποια εξοδα και να εχουμε μετακομισει σε σπιτι με θεση παρκινγκ)

Σαν δευτερο υπαρχει ενα swift του 95 το οποιο ειναι ενα βημα πριν την αποσυρση. Παρα το οτι ειναι καλοσυτηρημενο  περιοριζεται σε ενα σουπερμαρκετ την εβδομαδα απλα για να κινειται

 

Οποτε εχουμε το εξης διλημα:


1) Αγορα καποιο μικρο πολης που μπαινει και δακτυλιο οπως seatmi, vw up, citigo, panda. (Αυτα λογω εργοστασιακου αεριου)
    Στα θετικα οτι θα εχει μηδενικα εξοδα απο καυσιμο, και θα το χρησιμοποιω καθημερινα για την δουλεια. Μαρουσι-Κεντρο. Αυτη τη στιγμη χρησιμοποιω Ηλεκτρικο που βολευει, αλλα ειναι ενα + αν καταφερω να τον κοψω. 
2) Αγορα καποιο αυτοκινητο για γουστα (mx5 nc) Θα ειναι δευτερο και απλα για βολτες.
    Δεν προσφερει τιποτα ουσιαστικο εκτος απο την προσωπικη χαρα. Χανω σε πρακτικοτητα καθως ειναι διθεσιο, αλλα ειναι κατι που γουσταρεις. Θα χρησιμοποιειται καμια φορα για Σπιτι-Δουλεια αλλα σπανια, λογω καυσιμου και πρακτικοτητας. Δεν γλυτωνω τον ηλεκτρικο αλλα αναπληρωνω το σαβατοκυριακο


  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, imr είπε

Γραφω καποιες σκεψεις για αγορα δευτερου αυτοκινητου,
Ατυη τη στιγμη εχουμε ενα cmax για βασικο που γενικα μας καλυπτει 100% (αν εξαιρεσεις οτι ειναι λιγο βαρκα γυαλο). Εκτος απροοπτου η ιδεα ειναι σε  2-3 χρονια να αντικατασταθει με καινουργιο οικογενειακο (πιθανοτατα ηλεκτρικο)  (Τα 2-3 χρονια ειναι για τελειωσουν καποια εξοδα και να εχουμε μετακομισει σε σπιτι με θεση παρκινγκ)

Σαν δευτερο υπαρχει ενα swift του 95 το οποιο ειναι ενα βημα πριν την αποσυρση. Παρα το οτι ειναι καλοσυτηρημενο  περιοριζεται σε ενα σουπερμαρκετ την εβδομαδα απλα για να κινειται

 

Οποτε εχουμε το εξης διλημα:


1) Αγορα καποιο μικρο πολης που μπαινει και δακτυλιο οπως seatmi, vw up, citigo, panda. (Αυτα λογω εργοστασιακου αεριου)
    Στα θετικα οτι θα εχει μηδενικα εξοδα απο καυσιμο, και θα το χρησιμοποιω καθημερινα για την δουλεια. Μαρουσι-Κεντρο. Αυτη τη στιγμη χρησιμοποιω Ηλεκτρικο που βολευει, αλλα ειναι ενα + αν καταφερω να τον κοψω. 
2) Αγορα καποιο αυτοκινητο για γουστα (mx5 nc) Θα ειναι δευτερο και απλα για βολτες.
    Δεν προσφερει τιποτα ουσιαστικο εκτος απο την προσωπικη χαρα. Χανω σε πρακτικοτητα καθως ειναι διθεσιο, αλλα ειναι κατι που γουσταρεις. Θα χρησιμοποιειται καμια φορα για Σπιτι-Δουλεια αλλα σπανια, λογω καυσιμου και πρακτικοτητας. Δεν γλυτωνω τον ηλεκτρικο αλλα αναπληρωνω το σαβατοκυριακο


  

Εαν σκοπευεις να αποσυρεις το παλιο (κ με δεδομενο οτι δεν αποκλειεις το ηλεκτρικο) μηπως να κοιταγες καποιο μικρο ηλεκτρικό καινουργιο. Με αποσυρση δινουν +2Κ επιδότηση οποτε θεωρητικά βγαινει καποιο το spring γυρω στα 15Κ κι μειώνεις ακομα περισσότερο τα εξοδα συντηρησης που θα ειχες με ενα θερμικό.

Προσωπικά αυτο θα εκανα αν εψαχνα για μικρο πολης..ειναι μεγαλη η ανεση που προσφέρει ενα ηλεκτρικο στη πολη...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...