Προς το περιεχόμενο

Ανησυχίες


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι και 20Ε ρε παιδιά είπαμε

Εγώ δίνω ένα 10ρικο μία φορά το μήνα και πάω labiko κανα 2 φορές να παίρνω σκόνες / λάσπες με 2-3 ευρώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@mp123 αν θες στείλε ένα πμ (ή γράψε εδώ) σε ποιο αναφέρεσαι.

Δυστυχώς μένει έξω το αμάξι και μετακινείται συνήθως 1 φορά τη βδομάδα και κάποιες φορές δεν βλέπεται. Αν ήταν να το πηγαίνω μια στο τόσο για πλύσιμο, δεν θα με πείραζαν τα 8.5€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, tsofras είπε

Όχι και 20Ε ρε παιδιά είπαμε

Εγώ δίνω ένα 10ρικο μία φορά το μήνα και πάω labiko κανα 2 φορές να παίρνω σκόνες / λάσπες με 2-3 ευρώ

 

33 λεπτά πριν, zanskou είπε

Στα 20 ευρω κερνάνε και φαγητό μήπως ; δεν εξηγείται αλλιώς :P

 

Το φθηνότερο στο χέρι έχει 15 κ είναι μέτριο. Βρίσκουν κ τα κάνουν παιδιά… εφοσον είναι γεμάτοι ;) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, paylidis είπε

Το φθηνότερο στο χέρι έχει 15 κ είναι μέτριο. Βρίσκουν κ τα κάνουν παιδιά… εφοσον είναι γεμάτοι ;) 

Για αυτo τα self service τύπου λαμπικο κάνουν θραύση ακόμα και αν θεωρείται ημίμετρο.

Επεξ/σία από dtk-386
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, mp123 said:

Ρε σεις τι 20 για μέσα έξω.

Εγώ με 12 ( το ακριβύνει φέτος από 10 ) με ένα τηλ έρχονται το παίρνουν το πλένουν και το φέρνουν. Έχει και με 10 ( απο 8 πέρσι) 

Η μηχανή από 4 το πήγε 6.. με 4 έδινα τιπ. Τώρα με 6 όχι. Είμαστε φτωχοί εδώ στα δυτικά προάστια.Ακου 20 μέσα έξω και 8.5 μόνο έξω.

το θεμα ειναι να μην στο κάνει με ava και την σκούπα 🤣

 

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, imr είπε

το θεμα ειναι να μην στο κάνει με ava και την σκούπα 🤣

 

Όχι ρε συ . Ψείρας ειμσι. Σε Έλληνες το πάω  δεν παίζουν πακια στο μαγαζί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις γυρισα απο test drive σε Cupra Leon και Toyota CHR (ξανα για να εχω την αμεση συγκριση). 

Το Leon απολαυστικο. Με αφησε ο τυπος να κανω και 0-100. Κανει μπαμ η διαφορα με το Mazda 3 που εκανα την προηγουμενη εβδομαδα με τα ιδια αλογα. Μικροτερη διαφορα εχει απο το CHR αλλα σιγουρα πιο γρηγορο και απολαυστικο. Ωστοσο σκεφτομαι οτι δεν με πολυνοιαζει γιατι δεν προκειται να κανω ανοιγματα, η εξοικονομηση μου ειναι πιο σημαντικη. 

Παρολαυτα το Leon ειναι πολυ ομορφοτερο μεσα και ειδικα στους πισω επιβατες. Για να φτιαξεις το μπροστα του CHR πρεπει να πας στην εκδοση με τα 36300€ με αλλα καθισματα-υφασματα κτλπ ενω το Leon στα δινει αυτα απο την βασικη. 

Η συντροφος μου ενθουσιαστηκε στο Leon και σε συγκριση με το CHR που πηγαμε αμεσως μετα μου ειπε οτι επεσε πολυ στα ματια μου το Toyota και την καταλαβαινω. Αν το Leon ειχε σοβαρο υβριδικο συστημα δεν θα το συζηταγα ουτε εγω. 

Παυση προς το παρον και αναμενω το facelift του Leon που απο τι μου ειπε ο πωλητης θα ερθει σε 1-1,5 μηνα οπότε και θα το δουμε live για να δουμε τις διαφορες. 

Ο πωλητής με έπρηξε βέβαια με το αυτόματο. Απόψεις; Καλά κάνω και το φοβάμαι ή μην το σκεφτομαι, οι πιθανοτητες ειναι μικρες κτλπ; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Μολις γυρισα απο test drive σε Cupra Leon και Toyota CHR (ξανα για να εχω την αμεση συγκριση). 

Το Leon απολαυστικο. Με αφησε ο τυπος να κανω και 0-100. Κανει μπαμ η διαφορα με το Mazda 3 που εκανα την προηγουμενη εβδομαδα με τα ιδια αλογα. Μικροτερη διαφορα εχει απο το CHR αλλα σιγουρα πιο γρηγορο και απολαυστικο. Ωστοσο σκεφτομαι οτι δεν με πολυνοιαζει γιατι δεν προκειται να κανω ανοιγματα, η εξοικονομηση μου ειναι πιο σημαντικη. 

Παρολαυτα το Leon ειναι πολυ ομορφοτερο μεσα και ειδικα στους πισω επιβατες. Για να φτιαξεις το μπροστα του CHR πρεπει να πας στην εκδοση με τα 36300€ με αλλα καθισματα-υφασματα κτλπ ενω το Leon στα δινει αυτα απο την βασικη. 

Η συντροφος μου ενθουσιαστηκε στο Leon και σε συγκριση με το CHR που πηγαμε αμεσως μετα μου ειπε οτι επεσε πολυ στα ματια μου το Toyota και την καταλαβαινω. Αν το Leon ειχε σοβαρο υβριδικο συστημα δεν θα το συζηταγα ουτε εγω. 

Παυση προς το παρον και αναμενω το facelift του Leon που απο τι μου ειπε ο πωλητης θα ερθει σε 1-1,5 μηνα οπότε και θα το δουμε live για να δουμε τις διαφορες. 

Ο πωλητής με έπρηξε βέβαια με το αυτόματο. Απόψεις; Καλά κάνω και το φοβάμαι ή μην το σκεφτομαι, οι πιθανοτητες ειναι μικρες κτλπ; 

Θεσσαλονίκη είδες το Leon;

Γιατί ο πωλητής εδώ και μένα φαγώθηκε για να πάρω το αυτόματο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Ο πωλητής με έπρηξε βέβαια με το αυτόματο. Απόψεις; Καλά κάνω και το φοβάμαι

Καλά κάνεις, το dsg είναι απολαυστικό αλλά συνεχίζει να είναι (είτε το μηχανικό είτε το ηλεκτρονικό κομμάτι του) ελαττωματικό εκ κατασκευής...

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

ή μην το σκεφτομαι

Μην το σκέφτεσαι

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

οι πιθανοτητες ειναι μικρες κτλπ; 

Δεν είναι μικρές, άσε κάβα 2-2,5k να το επισκευάσεις όταν απαιτηθεί... και η απόλαυση συνεχίζεται.

Επεξ/σία από turbat0s
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Μολις γυρισα απο test drive σε Cupra Leon και Toyota CHR (ξανα για να εχω την αμεση συγκριση). 

Το Leon απολαυστικο. Με αφησε ο τυπος να κανω και 0-100. Κανει μπαμ η διαφορα με το Mazda 3 που εκανα την προηγουμενη εβδομαδα με τα ιδια αλογα. Μικροτερη διαφορα εχει απο το CHR αλλα σιγουρα πιο γρηγορο και απολαυστικο. Ωστοσο σκεφτομαι οτι δεν με πολυνοιαζει γιατι δεν προκειται να κανω ανοιγματα, η εξοικονομηση μου ειναι πιο σημαντικη. 

Παρολαυτα το Leon ειναι πολυ ομορφοτερο μεσα και ειδικα στους πισω επιβατες. Για να φτιαξεις το μπροστα του CHR πρεπει να πας στην εκδοση με τα 36300€ με αλλα καθισματα-υφασματα κτλπ ενω το Leon στα δινει αυτα απο την βασικη. 

Η συντροφος μου ενθουσιαστηκε στο Leon και σε συγκριση με το CHR που πηγαμε αμεσως μετα μου ειπε οτι επεσε πολυ στα ματια μου το Toyota και την καταλαβαινω. Αν το Leon ειχε σοβαρο υβριδικο συστημα δεν θα το συζηταγα ουτε εγω. 

Παυση προς το παρον και αναμενω το facelift του Leon που απο τι μου ειπε ο πωλητης θα ερθει σε 1-1,5 μηνα οπότε και θα το δουμε live για να δουμε τις διαφορες. 

Ο πωλητής με έπρηξε βέβαια με το αυτόματο. Απόψεις; Καλά κάνω και το φοβάμαι ή μην το σκεφτομαι, οι πιθανοτητες ειναι μικρες κτλπ; 

Σίγουρα έχει βελτιωθεί, επειδή διαβάζεις και 4τ φόρουμ είδες που άνοιξε παλικάρι για DQ200 σε troc με δισκάκια στην εγγύηση και που έχει πάλι θέμα μετά την αλλαγή.

Άλλο αμάξι σε σχέση με το χειροκίνητο βέβαια, αλλά αν θες να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο είτε πας σε χειροκίνητο είτε πας σε CHR που είναι eCVT και θεωρητικά ασπαστο

Προσωπικά ενώ λέω θα ξαναγυρναγα σε χειροκίνητο για την χρήση που κάνω, εχθές έκανα 1 ώρα και 15 λεπτά για να φτάσω σταμάτα ξεκίνα στα πρώτα διόδια Αθηνών Λαμίας.

Με το Leon ερχόμουν εξοχικό σε άθλια κατάσταση από το κιβώτιο, εχθές ήρθα κομπλέ και τελικά κατάλαβα μετά από τόσες αλλαγές ότι δεν ήταν το κάθισμα το πρόβλημα αλλά ο συμπλέκτης

Αν δεν είχα την φοβία μην με αφησειυσε κανά κατσαβραχο θα έπαιρνα dq200 και ας το πλήρωνα όταν χαλαγε

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, tsofras said:

χθές ήρθα κομπλέ και τελικά κατάλαβα μετά από τόσες αλλαγές ότι δεν ήταν το κάθισμα το πρόβλημα αλλά ο συμπλέκτης

Και παρόλαυτα ψηφίζεις χειροκίνητο πάλι; Αμετανόητος 😝

  • Like 1
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, and_64 είπε

Και παρόλαυτα ψηφίζεις χειροκίνητο πάλι; Αμετανόητος 😝

Είπα στον Αλεξ αν δεν έχει θέμα να το προτιμήσει.

Εγώ είμαι περίπτωση για τα χιλιόμετρα που κάνω ας ποναγα 3 φορές τον χρόνο, τώρα δεν πονάω στη μέση αλλά πονάω στην τσέπη με +18000€ που θα δώσω για το Formentor 😂

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Αλεξανδρος A.92 αν θες αξιοπιστία σασμάν καλύτερα να πας προς Toyota μεριά. Ειδικά το cvt είναι προσανατολισμένο στην ευκολία στην πόλη, στην οικονομία και στην ομαλή λειτουργία. Το dsg αλλά και κάθε αυτόματο θέλει λίγη προδέρμ. Δεν είναι βάζω D και έφυγα. Για αυτό και πολλοί τα παίρνουν στο χέρι.

Επεξ/σία από dtk-386
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...