Προς το περιεχόμενο

Ανησυχίες


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα αισίως το πρώτο σέρβις στα 9.000 χλμ

Περιέργως αρκούντως οικονομικό (120ε).

Παρόλα τούτα συνεχίζει να με τρώει να το δώσω παρότι το αμάξι είναι μπόμπα καθώς από τη μία δεν είναι καμιά ειδική κατασκευή και από την άλλη κοστίζει μια περιουσία.

Αν ήξερα ότι θα το έδιωχνα εύκολα χωρίς να ζημιωθώ (όπως έκανα με το 595), θα το έκανα.

Κατά τα άλλα το αμάξι είναι φοβερό. Μάλλον το καλύτερο που έχω μέχρι σήμερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 λεπτά πριν, majnun είπε

Έκανα αισίως το πρώτο σέρβις στα 9.000 χλμ

Περιέργως αρκούντως οικονομικό (120ε).

Παρόλα τούτα συνεχίζει να με τρώει να το δώσω παρότι το αμάξι είναι μπόμπα καθώς από τη μία δεν είναι καμιά ειδική κατασκευή και από την άλλη κοστίζει μια περιουσία.

Αν ήξερα ότι θα το έδιωχνα εύκολα χωρίς να ζημιωθώ (όπως έκανα με το 595), θα το έκανα.

Κατά τα άλλα το αμάξι είναι φοβερό. Μάλλον το καλύτερο που έχω μέχρι σήμερα.

Και τι θα πάρεις μετά ρε μαν αν το δώσεις και αυτό ?

 

12 λεπτά πριν, zanskou είπε

Ποιο έχεις; κάτι έχω χάσει :P

 

Ford Fiesta

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, tsofras είπε

Και τι θα πάρεις μετά ρε μαν αν το δώσεις και αυτό ?

Η λογική λέει καποιο μπουρδελάκι με 7,8 Κ μαξ γιατι εχω βαρεθεί να εχω εγνοια το αμάξι.
Όποιο αμάξι.

Η καρδιά ψηφίζει νέο 595, μεταχειρο ST ή MX5

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, majnun said:

Έκανα αισίως το πρώτο σέρβις στα 9.000 χλμ

Περιέργως αρκούντως οικονομικό (120ε).

Παρόλα τούτα συνεχίζει να με τρώει να το δώσω παρότι το αμάξι είναι μπόμπα καθώς από τη μία δεν είναι καμιά ειδική κατασκευή και από την άλλη κοστίζει μια περιουσία.

Αν ήξερα ότι θα το έδιωχνα εύκολα χωρίς να ζημιωθώ (όπως έκανα με το 595), θα το έκανα.

Κατά τα άλλα το αμάξι είναι φοβερό. Μάλλον το καλύτερο που έχω μέχρι σήμερα.

Πες μας και εμας που έκανες με 120ε το service γιατί εμάς φεύγουν τα ευρώ λες και είναι στραγάλια:D 

230 το πρωτο στα 17Κ με λάδια φίλτρα και υγρά φρένων

305 το δεύτερο στα 34Κ με λάδια φίλτρα και μπουζί 

Fiesta ST-Line 2020

Η αλήθεια είναι οτι αμα έχεις το μικρόβιο, ο,τι και να πάρεις είτε δε θα είσαι ικανοποιημένος είτε θα έχεις την έγνοια του παρκινγκ κτλ. Αλλάζει αυτό εαν κατοικείς σε μια φυσιολογική πόλη βέβαια 😛 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, papaniki είπε

Πες μας και εμας που έκανες με 120ε το service γιατί εμάς φεύγουν τα ευρώ λες και είναι στραγάλια:D 

230 το πρωτο στα 17Κ με λάδια φίλτρα και υγρά φρένων

305 το δεύτερο στα 34Κ με λάδια φίλτρα και μπουζί 

Fiesta ST-Line 2020

Η αλήθεια είναι οτι αμα έχεις το μικρόβιο, ο,τι και να πάρεις είτε δε θα είσαι ικανοποιημένος είτε θα έχεις την έγνοια του παρκινγκ κτλ. Αλλάζει αυτό εαν κατοικείς σε μια φυσιολογική πόλη βέβαια 😛 

Σκορδαλός στο Ρέθυμνο. Είμαι μέχρι τέλος του μήνα εδώ και σκέφτηκα να το πάω αφού ήταν πολύ πιο απλό από το να τρέχω σε Αθήνα.

Πολύ ικανοποιημένος από τη συμπεριφορά τους γενικά. Ελπίζω να τα έκαναν και σωστά 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω παρει τηλ ολες τις ΠΕΖΩ σε νοτια κ βορεια, γιατι εχει αγχοσ η γυναικα με το αυτοματο 3008. 
θα το παραλαβει αρχες Ιουλιου κ με παρακαλεσε να βρουμε αντιστοιχο για test drive.. 
 
Ομως ερχεται καινουργιο 3008 πλεον με νεο αυτοματο κιβωτιο διπλου συμπλεκτη αν καταλαβα καλα, και δεν υπαρχει δειγμα με το "παλιο" EAT8. 

αν την παω να κανει test drive κανα C5 , θα το καταλαβει οτι μπηκε σε citroen λετε;; :D 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JailbrokenDiesel είπε

εχω παρει τηλ ολες τις ΠΕΖΩ σε νοτια κ βορεια, γιατι εχει αγχοσ η γυναικα με το αυτοματο 3008. 
θα το παραλαβει αρχες Ιουλιου κ με παρακαλεσε να βρουμε αντιστοιχο για test drive.. 
 
Ομως ερχεται καινουργιο 3008 πλεον με νεο αυτοματο κιβωτιο διπλου συμπλεκτη αν καταλαβα καλα, και δεν υπαρχει δειγμα με το "παλιο" EAT8. 

αν την παω να κανει test drive κανα C5 , θα το καταλαβει οτι μπηκε σε citroen λετε;; :D 

Το EAT8 θα είναι σίγουρο καλύτερο απο του διπλού συμπλέκτη , το θέμα είναι να δει το τιμόνι και την θέση οδήγησης , οπότε προτείνω να βρείς 3008

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, JailbrokenDiesel said:

γιατι εχει αγχοσ η γυναικα με το αυτοματο 3008

Εντάξει, η συνήθεια είναι μεγάλο πράγμα, αλλά μετά τα πρώτα 100 μέτρα φεύγει το άγχος.

Προσωπικά, με "αγχώνει" το να μπω σε χειροκίνητο που δεν έχω ξαναμπεί. Σε αυτόματο (μετά την εμπειρία μου σε EAT8), βάζεις απλώς ζώνη και φεύγεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, jimmy213 είπε

Εντάξει, η συνήθεια είναι μεγάλο πράγμα, αλλά μετά τα πρώτα 100 μέτρα φεύγει το άγχος.

Προσωπικά, με "αγχώνει" το να μπω σε χειροκίνητο που δεν έχω ξαναμπεί. Σε αυτόματο (μετά την εμπειρία μου σε EAT8), βάζεις απλώς ζώνη και φεύγεις.

ενώ με τα χειροκίνητα είναι δράμα δηλ? :lol: έλα ρε παιδιά τώρα χαλαρώστε ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, dtk-386 said:

ενώ με τα χειροκίνητα είναι δράμα δηλ? :lol: έλα ρε παιδιά τώρα χαλαρώστε ...

Δεν είπα κάτι τέτοιο, γι' αυτό έβαλα και σε εισαγωγικά το άγχος. Απλά ήθελα να δώσω έμφαση στο ότι δεν είναι τίποτα τα αυτόματα και δεν θα έπρεπε να αγχώνουν. Αυτό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, JailbrokenDiesel said:

εχω παρει τηλ ολες τις ΠΕΖΩ σε νοτια κ βορεια, γιατι εχει αγχοσ η γυναικα με το αυτοματο 3008. 
θα το παραλαβει αρχες Ιουλιου κ με παρακαλεσε να βρουμε αντιστοιχο για test drive.. 
 
Ομως ερχεται καινουργιο 3008 πλεον με νεο αυτοματο κιβωτιο διπλου συμπλεκτη αν καταλαβα καλα, και δεν υπαρχει δειγμα με το "παλιο" EAT8. 

αν την παω να κανει test drive κανα C5 , θα το καταλαβει οτι μπηκε σε citroen λετε;; :D 

Τα πάντα ρυθμίζονται σε αυτό το αμάξι. Το τιμόνι θα το συνηθίσει μετά από 2-3 μέρες.

Το αυτοματο να ξέρεις αν είναι ολοκαίνουργιο το αμάξι θέλει καποια χιλιομετρα για να στρώσει. Στις αρχές μπορεί να έχει μεγαλύτερο κενό στις αλλαγές. Αλλά μετά οι αλλαγες γίνονται πιο άμεσα.

Αφου ερχεται τη αμάξι τι θα αλλάξει με το τεστ drive? Απλά όταν έρθει ας δώσει μια εβδομάδα να το συνηθίσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι το eat8... κ μια χαρα αμαξι εν γενει αν εξαιρεσεις το τιμονι που σε ολα τα πεζο ειναι 🤡

δεν υπαρχει λογος αγχους, πραγαμτικα στη πρωτη μιση ωρα θα το εχει συνηθισει...

αν δε ξαναοδηγησε αυτοματο απλα θα πρεπει να "βιδωσει" το αριστερο ποδι στο footrest, τιποτα αλλο τα υπολοιπα μονα τους

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...