Προς το περιεχόμενο

Ανησυχίες


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, imr είπε

Γιατί ψάχνεις αγγελίες? 😂

Όσο ζω θα ψάχνω 🤣

Πάντα υπάρχουν παρκαρισμένα και 5 φίλτρα ετοιμοπόλεμα, ποτέ δεν ξέρεις αν παρουσιαστεί ευκαιρία

  • Like 2
  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Jason Sudeikis Shoot GIF by Apple TV+

Η αληθεια ειναι οτι και εγω εχω 2 αναζητησεις που περιμενουν... μπας και πεσει η τιμη σε κανενα Χ1 ή τοναλε καινουργιο

Ηρθε η ωρα για το 4ο σερβις σε εμενα και γελαει ο κοσμος... Ουτε 19000 χλμ, πραγματικα πεταμενα λεφτα ειναι να κραταω αυτο το αμαξι αλλα δε μπορώ να αφησω τη γυναικα χωρις αμαξι...

(θελω κ αλλαγη τρομαρα μου 😅)

  • Like 2
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 hours ago, paylidis said:. μπας και πεσει η τιμη σε κανενα Χ1 ή τοναλε καινουργιο

Ηρθε η ωρα για το 4ο σερβις σε εμενα και γελαει ο κοσμος... Ουτε 19000 χλμ, πραγματικα πεταμενα λεφτα ειναι να κραταω αυτο το αμαξι αλλα δε μπορώ να αφησω τη γυναικα χωρις αμαξι...

(θελω κ αλλαγη τρομαρα μου 😅)

Είμαι ίδια κατηγορία στα χιλιόμετρα ανα σέρβις. Αλλά σκεφτομαι κάποια χρόνια στο μέλλον μπορεί να κάνω χιλιόμετρα.

Ερώτηση: δηλαδή αν παρεις tonale με αυτά τα χιλιόμετρα ανα χρόνο δεν θα είναι πεταμένα λεφτά;

Επεξ/σία από dstilio
  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγαπητοί καλησπέρα σας. 

Νεα ανησυχία για το πολυτάραχο thread μας. 

(τα γράφω τώρα για να ξεσαλώσετε και να τα διαβάσω αύριο στο γραφείο με τον πρωινό καφέ ) 

Εχουμε στην κατοχή μας 2 οχήματα 

- KIA Stonic GtLine 2021 - δικό μου 

- Φαουβε TCross 2019 - συζύγου 

Ήρθαν λοιπόν έτσι τα πράματα και αλλάζει δουλειά η σύζυγος και στη νέα έχει αυτοκίνητο τύπου 3008. (περιμένει το νέο leasing με τις επιλογές που θα έχει) 

Τι κάνουμε τώρα με 3 αυτοκίνητα; 

Εγώ πηγαίνω στην δουλειά μου με εταίρικο shuttle bus (με αποτέλεσμα να κάνω περίπου 7Κ το έτος με το ΚΙΑ) 

το Stonic (δικό μου) θέλει ακόμη 12 μήνες για να ξεχρεωθεί από μικρό δάνειο. είναι σε πολυ καλη κατάσταση με τον πλούσιο εξοπλισμό. 
Το ΤΚρος της γυναίκας, πιο “ταλαιπωρημένο” είναι αμάξι διακοπών μας, με τον βασικό εξοπλισμό. 

παιδιά ακόμη δεν έχουμε κ με την αλλαγή εργασίας, είναι κάτι που θα το παγώσουμε προς το παρόν. 

Σκεφτομαι να πουλήσω το Stonic , καθώς σαν πιο καινούργιο θα πιάσει καλύτερα λεφτά, έχει ακόμη την 7ετη εργοστασιακή εγγύηση αλλά κ τα 5 χρονια δωρεάν service. 
 

Το ΤΚρος ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΕΙ αλλά κλαιν (σιγά το τσουτσούριασμα με το ΚΙΑ, απλώς είναι το πρώτο αμάξι κούτα μου).  

πως προχωράμε;; 
 

(το leasing άμα το αρνηθεί, χάνεται, δεν μπαίνει στον μισθό σαν extra)

Επεξ/σία από JailbrokenDiesel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, JailbrokenDiesel είπε

Αγαπητοί καλησπέρα σας. 

Νεα ανησυχία για το πολυτάραχο thread μας. 

(τα γράφω τώρα για να ξεσαλώσετε και να τα διαβάσω αύριο στο γραφείο με τον πρωινό καφέ ) 

Εχουμε στην κατοχή μας 2 οχήματα 

- KIA Stonic GtLine 2021 - δικό μου 

- Φαουβε TCross 2019 - συζύγου 

Ήρθαν λοιπόν έτσι τα πράματα και αλλάζει δουλειά η σύζυγος και στη νέα έχει αυτοκίνητο τύπου 3008. (περιμένει το νέο leasing με τις επιλογές που θα έχει) 

Τι κάνουμε τώρα με 3 αυτοκίνητα; 

Εγώ πηγαίνω στην δουλειά μου με εταίρικο shuttle bus (με αποτέλεσμα να κάνω περίπου 7Κ το έτος με το ΚΙΑ) 

το Stonic (δικό μου) θέλει ακόμη 12 μήνες για να ξεχρεωθεί από μικρό δάνειο. είναι σε πολυ καλη κατάσταση με τον πλούσιο εξοπλισμό. 
Το ΤΚρος της γυναίκας, πιο “ταλαιπωρημένο” είναι αμάξι διακοπών μας, με τον βασικό εξοπλισμό. 

παιδιά ακόμη δεν έχουμε κ με την αλλαγή εργασίας, είναι κάτι που θα το παγώσουμε προς το παρόν. 

Σκεφτομαι να πουλήσω το Stonic , καθώς σαν πιο καινούργιο θα πιάσει καλύτερα λεφτά, έχει ακόμη την 7ετη εργοστασιακή εγγύηση αλλά κ τα 5 χρονια δωρεάν service. 
 

Το ΤΚρος ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΕΙ αλλά κλαιν (σιγά το τσουτσούριασμα με το ΚΙΑ, απλώς είναι το πρώτο αμάξι κούτα μου).  

πως προχωράμε;; 
 

(το leasing άμα το αρνηθεί, χάνεται, δεν μπαίνει στον μισθό σαν extra)

Πουλάς και τα 2 και παίρνεις ένα mx5

:D

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsofras είπε

Πουλάς και τα 2 και παίρνεις ένα mx5

:D

Το πούλα και τα 2 είναι το μόνο σίγουρο!! Μετά ανοίγει άλλη κουβέντα

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αν καποιος από τους δύο σας είναι στο δημόσιο (άρα έχει εξασφαλισμένη μονιμότητα μέχρι τη σύνταξη) αλλά επειδή καταλαβαίνω ότι μάλλον δεν είστε εγώ θα έλεγα στο VW, αν δεν θέλετε να το πουλήσετε, να καταθέσετε πινακίδες και να το παρκάρεις κουκουλωμένο ώστε να μην πληρώνεις ασφάλειες, σήμα κλπ χωρίς λόγο. 

Αυτό για όσο έχει το leasing (που μακάρι να το έχει για πάντα) η σύζυγος και εφόσον βέβαια δεν έχει συγκεκριμένους χιλιομετρικούς περιορισμούς. 

Αν το πουλήσετε θα φάτε αργά ή γρήγορα τα λεφτά και αν (χτύπα ξύλο) γίνει κάτι και ξαναλλάξει δουλειά η γυναίκα σου ή αλλάξουν οι ανάγκες σας τι θα πάρεις, πότε και με πόσα λεφτά ; 

ΥΓ: φιλική εντελώς συμβουλή: μην βάλετε την οικογένεια στον πάγο για χάρη καμίας δουλειάς. :)

 

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τώρα μετά την καταστροφή του Sportage, τι να πάω να δω; Ήμουν πολύ ευχαριστημένος από αυτό το όχημα! Και σε χώρους και στο κράτημα και στον κινητήρα.

Σκέφτομαι να προσπαθήσω να δω το Sportage κανονικό υβριδικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dstilio είπε

Είμαι ίδια κατηγορία στα χιλιόμετρα ανα σέρβις. Αλλά σκεφτομαι κάποια χρόνια στο μέλλον μπορεί να κάνω χιλιόμετρα.

Ερώτηση: δηλαδή αν παρεις tonale με αυτά τα χιλιόμετρα ανα χρόνο δεν θα είναι πεταμένα λεφτά;

Αυτό λέω κ πάλι πεταμένα λεφτά θα είναι. Δεν αξίζει να έχω δεσμευμένα τόσα χρήματα για 4 χιλιάδες χλμ το χρόνο… 

2 ώρες πριν, JailbrokenDiesel είπε

Αγαπητοί καλησπέρα σας. 

Νεα ανησυχία για το πολυτάραχο thread μας. 

(τα γράφω τώρα για να ξεσαλώσετε και να τα διαβάσω αύριο στο γραφείο με τον πρωινό καφέ ) 

Εχουμε στην κατοχή μας 2 οχήματα 

- KIA Stonic GtLine 2021 - δικό μου 

- Φαουβε TCross 2019 - συζύγου 

Ήρθαν λοιπόν έτσι τα πράματα και αλλάζει δουλειά η σύζυγος και στη νέα έχει αυτοκίνητο τύπου 3008. (περιμένει το νέο leasing με τις επιλογές που θα έχει) 

Τι κάνουμε τώρα με 3 αυτοκίνητα; 

Εγώ πηγαίνω στην δουλειά μου με εταίρικο shuttle bus (με αποτέλεσμα να κάνω περίπου 7Κ το έτος με το ΚΙΑ) 

το Stonic (δικό μου) θέλει ακόμη 12 μήνες για να ξεχρεωθεί από μικρό δάνειο. είναι σε πολυ καλη κατάσταση με τον πλούσιο εξοπλισμό. 
Το ΤΚρος της γυναίκας, πιο “ταλαιπωρημένο” είναι αμάξι διακοπών μας, με τον βασικό εξοπλισμό. 

παιδιά ακόμη δεν έχουμε κ με την αλλαγή εργασίας, είναι κάτι που θα το παγώσουμε προς το παρόν. 

Σκεφτομαι να πουλήσω το Stonic , καθώς σαν πιο καινούργιο θα πιάσει καλύτερα λεφτά, έχει ακόμη την 7ετη εργοστασιακή εγγύηση αλλά κ τα 5 χρονια δωρεάν service. 
 

Το ΤΚρος ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΕΙ αλλά κλαιν (σιγά το τσουτσούριασμα με το ΚΙΑ, απλώς είναι το πρώτο αμάξι κούτα μου).  

πως προχωράμε;; 
 

(το leasing άμα το αρνηθεί, χάνεται, δεν μπαίνει στον μισθό σαν extra)

Επειδή ημουν στην ίδια φάση…  θέλει αρκετη σκέψη. Σε εσένα βέβαια είναι λίγο πιο εύκολο μιας και είναι ίδια κατηγορία και τα δυο αυτοκίνητα και το Εταιρικο θα είναι μεγαλύτερο. Μην εκπλαγείς εάν πιάνουν κ τα ίδια λεφτά στην αγορά σήμερα που μιλαμε μιας και το vw κρατάει ελαφρώς καλύτερα αξία. 
 

εγώ θα έδινα τώρα το vw και θα εξεταζα το ενδεχόμενο να δώσω και το stonic εφοσον καθεται (Ελεω shuttle) και θα εχετε ήδη ένα μεγάλο αμάξι.

Μακάρι να μπορούσα να δώσω κ εγώ το q που κάνει 2-3 χλμ τη μερα…

 

Υγ θα συμφωνήσω με αυτό που ειπώθηκε και θα διαφωνήσω με τη λογική σας (που δυστυχως ήταν κ δικη μας). Παιδί χθες, οι δουλειές να πάνε να χε****…

υγ2 αν είναι να δώσεις το κρος στείλε ένα μήνυμα μήπως ενδιαφέρει κάποιον δικό μου 

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, polyvios είπε

Εγώ τώρα μετά την καταστροφή του Sportage, τι να πάω να δω; Ήμουν πολύ ευχαριστημένος από αυτό το όχημα! Και σε χώρους και στο κράτημα και στον κινητήρα.

Σκέφτομαι να προσπαθήσω να δω το Sportage κανονικό υβριδικό.

Αν σου άρεσε ρε μαν πάρε το ίδιο, δεν έχει κυκλοφορήσει και τίποτα από όταν το αγόρασες σε αυτά τα λεφτά

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tsofras είπε

Αν σου άρεσε ρε μαν πάρε το ίδιο, δεν έχει κυκλοφορήσει και τίποτα από όταν το αγόρασες σε αυτά τα λεφτά

Ναι ισχύει... Ακόμα καλά κρατάει τις τιμές του! Θα το δω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, paylidis είπε

Τι παίχτηκε κάτι έχασα, σε τράκαραν;

Ναι με τράκαραν. Ήμουν μαζί με την έγκυο γυναίκα μου και την κόρη μου. Ολική ζημιά. 24-25000 ζημιά 

Στραβωσει όλη η μούρη

Παραβίασε κόκκινο φαναρι

  • Sad 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...