Προς το περιεχόμενο

Ανησυχίες


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 minutes ago, oykas2001 said:

Το ίδιο και σε carplay;  αν είναι να ξέρω να μην πάρω καινούριο αμάξι!!!!

Η πάρε με ασύρματη βάση φόρτισης. Win win και καθόλου καλώδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, oykas2001 είπε

Μπράβο ρε συ, είναι θέμα συνήθειας τελικά, χαίρομαι που σε τικάρει πλέον πολλά από τα κουτάκια σου το αμάξι.

Ερώτηση: το Android auto σε ασύρματο, σου τρώει πολύ μπαταρία στο κινητό; 

Ε τρώει μπαταρία όπως είπαν και οι υπόλοιποι.

Εγώ έχω ασύρματη φόρτιση στο αμάξι αλλά όχι στο κινητό :D οπότε σε ταξίδι αν ξεκινήσω φουλ μπαταρία στο κινητό σε 2-3 ώρες να έχει πέσει στο 50 (μαζί με spotify και google maps) , αλλιώς βάζω το καλώδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταξίδι μόνο με καλώδιο. Απλά τώρα το καλοκαίρι βράζει το καημένο το smartphone δυστυχώς και δεν είναι καλό για την μπαταρία του. Αλλά το android auto είναι υπέροχο και δεν κάνω χωρίς αυτό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsofras είπε

Ε τρώει μπαταρία όπως είπαν και οι υπόλοιποι.

Εγώ έχω ασύρματη φόρτιση στο αμάξι αλλά όχι στο κινητό :D οπότε σε ταξίδι αν ξεκινήσω φουλ μπαταρία στο κινητό σε 2-3 ώρες να έχει πέσει στο 50 (μαζί με spotify και google maps) , αλλιώς βάζω το καλώδιο

παντως για να πω κι εγώ τον πόνο μου και η Corolla έχει ασύρματη φόρτιση, αλλά το iphone δεν το φορτίζει για κάποιο λόγο που δνε ξερω. ξεκινάει και μετά από λίγο σταματάει 

ορίστε, λυσσάξατε, και τα γιαπωνέζικα έχουν τα θεματάκια τους :P

Βέβαια σε άλλα μοντέλα που έχω δοκιμάσει (rav & BZ4x πχ) έπαιζε κανονικά. 

 

 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις έβαλα τα πετάλια , μου βγήκε η πίστη ειδικά με του γκαζιού που για έναν περίεργο λόγο σε ότι βίντεο υπάρχει οι περισσότεροι το κάνουν skip πως το έβαλαν :D

Έχει λάστιχο γύρω γύρω και μπαίνει πάνω απο το μαμά οπότε για να πιάσει περιμετρικά προσπάθησα με κατσαβίδι , στο τέλος το κατάφερα με το κλειδί της πόρτα του σπιτιού

Ωραία είναι , απο ποιότητα δεν τρελάθηκα κιόλας , τα noname τα κλασσικά που είχα βάλει στο Leon με 30ε ήταν καλύτερα ποιοτικά .

Το κάλυμα του πορτ μπαγκαζ όμως είναι πολύ ποιοτικό πολύ ανώτερο απο του κοκκινοπλίτη και επειδή με την έκπτωση είχε 10ε διαφορά προτίμησα αυτό .

Ναι είναι βρώμικα δεν την πάλευα να τα καθαρίσω τώρα ζορίστηκα πολύ να τα βάλω

spacer.png

spacer.png

 

 

 

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, zanskou said:

παντως για να πω κι εγώ τον πόνο μου και η Corolla έχει ασύρματη φόρτιση, αλλά το iphone δεν το φορτίζει για κάποιο λόγο που δνε ξερω. ξεκινάει και μετά από λίγο σταματάει 

ορίστε, λυσσάξατε, και τα γιαπωνέζικα έχουν τα θεματάκια τους :P

Βέβαια σε άλλα μοντέλα που έχω δοκιμάσει (rav & BZ4x πχ) έπαιζε κανονικά. 

 

 

Λογικά φταίνε οι κάμερες του iPhone, δεν το αφήνουν να καθίσει «ίσια».

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα στο byd και το s23 φορτίζει μια χαρά ασύρματα  και έχει wireless. 

Βέβαια προτιμώ το καλώδιο γιατι είμαι παραδοσιακός!!!!! 

Επεξ/σία από @pnea1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ola150 είπε

Λογικά φταίνε οι κάμερες του iPhone, δεν το αφήνουν να καθίσει «ίσια».

τι να πω δεν ξέρω. σε άλλα αυτοκίνητα που το δοκίμασα έπαιξε κανονικά πάντως. από την άλλη βάζοντας το και ανάποδα στο δικό μου πάλι έκανε τα ίδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, john1987 είπε

Παρατηρώ ότι με καλώδιο σε Android Auto ενίοτε υπερθερμαινεται το κινητό (s21) και μετά δεν φορτώνει τίποτα. 

Και για το Formentor έχουν γίνει αναφορές, στο Facelift έβαλαν να στέλνει αέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει παιδιά, με πείσατε...δεν θα πάρω καινούριο αμάξι γιατί βλέπω να τα φτύνει το κινητό μου...

Πέρα από την πλάκα, είναι πολύ χρήσιμο και βολικό, απλά είναι περιοριστικο ως προς τις εφαρμογές που έχει, νόμιζα οι θα ήταν πλήρες mirroring του κινητού.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, oykas2001 είπε

Πέρα από την πλάκα, είναι πολύ χρήσιμο και βολικό, απλά είναι περιοριστικο ως προς τις εφαρμογές που έχει, νόμιζα οι θα ήταν πλήρες mirroring του κινητού.

Tι άλλο θες να κάνεις στο αμάξι σου δηλ?? Εχεις μουσική με spotify, ytmusic, έχεις internet radio όλους τους σταθμούς παγκοσμίως μέσω app όπως το vradio (android), έχεις google maps και navigation κτλ κτλ. Οτι επιτρέπεται λόγω ασφαλείας το κάνει. Η οθόνη δεν είναι το pc σου. Στο αυτοκίνητο είσαι όχι στο σπίτι σου. Η ασφάλεια προέχει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, oykas2001 είπε

Εντάξει παιδιά, με πείσατε...δεν θα πάρω καινούριο αμάξι γιατί βλέπω να τα φτύνει το κινητό μου...

Πέρα από την πλάκα, είναι πολύ χρήσιμο και βολικό, απλά είναι περιοριστικο ως προς τις εφαρμογές που έχει, νόμιζα οι θα ήταν πλήρες mirroring του κινητού.

Υπάρχουν εφαρμογές που ξεκλειδώνουν και το youtube , όπως είπε και ο @dtk-386 όμως καλό είναι για λόγους ασφαλείας να το αφήσεις ως έχει. Δεν θα σου λείψει κάτι , εγώ μέχρι και παιχνιδάκια παίζω όταν είμαι σταματημένος και περιμένω τα παιδιά στις δραστηριότητες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παίζεις παιχνίδια γιατί να μην το κανεις απευθείας στο κινητό;

Το πρόβλημα με τα infortainment συστήματα των αυτοκινήτων είναι ότι είναι ξεφτίλα ποιότητα σε σχέση με τα λεφτά που πληρώνεις. Στις περισσότερες περιπτώσεις ένα ταμπλετ του κιμά στο εμπόριο στα 250€ είναι καλύτερο. Τη στιγμή που το ταμπλετ του αυτοκινήτου θα έπρεπε να μοιάζει φρέσκο χρόνια μετά.

πηρα το Peugeot το 2020 και το ποσό χάλια είναι η οθονη δεν περιγράφεται.

Ισως μόνο η Mercedes έχει καλή ποιότητα οθόνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το youtube όμως όταν κατεβάζεις χειροφρενο άρα κινείσαι σταματάει να λειτουργεί.

κάπου είχα πετύχει κάποια hackιά αλλά από android 14 και μετά δεν λειτουργεί.....ευτυχώς αν με ρωτήσεις.

ασφάλεια πάνω από όλα

4 λεπτά πριν, dstilio είπε

Αν παίζεις παιχνίδια γιατί να μην το κανεις απευθείας στο κινητό;

Το πρόβλημα με τα infortainment συστήματα των αυτοκινήτων είναι ότι είναι ξεφτίλα ποιότητα σε σχέση με τα λεφτά που πληρώνεις. Στις περισσότερες περιπτώσεις ένα ταμπλετ του κιμά στο εμπόριο στα 250€ είναι καλύτερο. Τη στιγμή που το ταμπλετ του αυτοκινήτου θα έπρεπε να μοιάζει φρέσκο χρόνια μετά.

πηρα το Peugeot το 2020 και το ποσό χάλια είναι η οθονη δεν περιγράφεται.

Ισως μόνο η Mercedes έχει καλή ποιότητα οθόνης.

για την δουλειά που προορίζεται μια χαρά κάνει την δουλειά της.

δεν θα δούμε ταινίες 4Κ.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...