Προς το περιεχόμενο

Which university? msc finance


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια, εχω offers απο  cranfield university, lancaster , bath για προγραμμα φινανσε..

Δυστυχως δεν ξερω ποιο να επιλεξω και ο χρονος περναει... Θα το εκτιμουσα αν καποιος μου εδινε μια συμβουλη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τσεκαρε rankings στο finance. Γενικα και τα τρια ειναι καλα πανεπιστημια οποτε δεν βλεπω μεγαλες διαφορες. Τσεκαρε ποιοτητα ζωης της πολης και λαβε υπ`οψιν και τυχον διαφορες στο κοστος ζωης και στο κοστος του προγραμματος.

 

Υπ`οψιν το Cranfield δεν εχει προπτυχιακα προγραμματα αρα δυσκολη η συγκριση με τα αλλα ΑΕΙ.

Επεξ/σία από OxiGiannisGiannakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εκανα το MSc μου στο Bath (οχι οικονομικα ομως, εντελως αλλος κλαδος).

Καλό πανεπιστήμιο και οργανωμένο οσο πρέπει, μαζεμένο όλο σε ενα σημείο και ευκολα το μαθαίνεις όλο. Ειχα μερικους γνωστους που εκαναν αυτο που θελεις και εσυ, ολοι ικανοποιημένοι ήταν. 

Από εκεί κ πέρα ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ πολη, ζω Αγγλία πολλα χρόνια κ παραμένει η πιο αγαπημένη μου. Ειναι η μόνη πολη της Αγγλιας που ειναι μνημείο της Ουνεσκο, πραγματικα πανεμορφη. Κ το ποταμι ειναι πολυ ωραιο, καθε εβδομαδα νοικιαζα κανο και εκανα κουπί για ωρες.
Η ιδια η πολη ειναι μικρη κ σχετικα ησυχη, εχει μερικα μπαρακια κ κλαμπακια αλλα οκ, ειναι μικρη πολη, μη περιμενεις τιποτα το φοβερο. Ομως, σε 7 λεπτα με το τρενο εχεις σκασει Bristol για παρτυ και τρελες τρελες εξόδους. Γιατι το Bristol ειναι μαλλον η ιδιαίτερη και underground culture πολη της χωρας, με εξαιρετικη μουσικη και νυχτερινη σκηνη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, OxiGiannisGiannakis είπε

Τσεκαρε rankings στο finance. Γενικα και τα τρια ειναι καλα πανεπιστημια οποτε δεν βλεπω μεγαλες διαφορες. Τσεκαρε ποιοτητα ζωης της πολης και λαβε υπ`οψιν και τυχον διαφορες στο κοστος ζωης και στο κοστος του προγραμματος.

 

Υπ`οψιν το Cranfield δεν εχει προπτυχιακα προγραμματα αρα δυσκολη η συγκριση με τα αλλα ΑΕΙ.

σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου, του cranfield ειναι finance and management= corporate που γενικα μ αρεσει περισσοτερο... απλα οπως ειπε το κρανφιελντ ειναι λιγο αγνωστο αλλα στα ρανκινγσ ειναι αρκετα ψηλα! βεβαια δεν ξερω κατα πσο να δινουμε βαση στ ρανκινγσ γιατι ο καθενας λεει το κοντο και το μακρυ του!

23 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

εγω εκανα το MSc μου στο Bath (οχι οικονομικα ομως, εντελως αλλος κλαδος).

Καλό πανεπιστήμιο και οργανωμένο οσο πρέπει, μαζεμένο όλο σε ενα σημείο και ευκολα το μαθαίνεις όλο. Ειχα μερικους γνωστους που εκαναν αυτο που θελεις και εσυ, ολοι ικανοποιημένοι ήταν. 

Από εκεί κ πέρα ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ πολη, ζω Αγγλία πολλα χρόνια κ παραμένει η πιο αγαπημένη μου. Ειναι η μόνη πολη της Αγγλιας που ειναι μνημείο της Ουνεσκο, πραγματικα πανεμορφη. Κ το ποταμι ειναι πολυ ωραιο, καθε εβδομαδα νοικιαζα κανο και εκανα κουπί για ωρες.
Η ιδια η πολη ειναι μικρη κ σχετικα ησυχη, εχει μερικα μπαρακια κ κλαμπακια αλλα οκ, ειναι μικρη πολη, μη περιμενεις τιποτα το φοβερο. Ομως, σε 7 λεπτα με το τρενο εχεις σκασει Bristol για παρτυ και τρελες τρελες εξόδους. Γιατι το Bristol ειναι μαλλον η ιδιαίτερη και underground culture πολη της χωρας, με εξαιρετικη μουσικη και νυχτερινη σκηνη. 

ναι απο τι γνωριζω ειναι απιστευτο μερο το μπαθ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bath, ειδικά αν σκοπεύεις να μείνεις Αγγλία μετά και να δουλέψεις στον κλάδο. Αν πας απλά για ένα χρόνο καη γυρνασ Ελλάδα δεν έχει και πολλή σημασία ποιο θα διαλέξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...