Προς το περιεχόμενο

Το Xiaomi Mi Band 6 περιέχει αισθητήρες GPS και οξυγόνου αίματος με μόλις $35


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, WilDuck είπε

Πολύ καλό!
Ξέρει κάποιος αν συνδέεται με Strava (ποδηλασία), αλλά να περνάει στο Strava τους παλμούς;

Το band 4 το σύνδεσα μέσω zepp και παίζει κανονικά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κέρατο μου, πριν κανα μήνα αγόρασα το Amazfit Band 5! Με ρυθμό πολυβόλου κλασσικά η Xiaomi.

To μοναδικό πλεονέκτημα του 6 είναι η μεγαλύτερη οθόνη. Αξίζει η σντικατάσταση; Εννοείται σε αυτές τις τιμές.

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, whoever81 είπε

Το κέρατο μου, πριν κανα μήνα αγόρασα το Amazfit Band 5! Με ρυθμό πολυβόλου κλασσικά η Xiaomi.

To μοναδικό πλεονέκτημα του 6 είναι η μεγαλύτερη οθόνη. Αξίζει η σντικατάσταση; Εννοείται σε αυτές τις τιμές.

Έχω και εγώ το 5 και για τη δική μου χρήση δε νομίζω να αξίζει αντικατάσταση. Εμένα η μεγαλύτερη οθόνη, πιο πολύ προς μειονέκτημα μου κάνει. Αν ήθελα σοβαρότερη διεπαφή θα πήγαινα σε smartwatch, το πλεονέκτημα του band είναι το μικρό του μέγεθος που δεν σε ενοχλεί στον ύπνο κλπ.

Πάντως αυτά τα bands πάνω κάτω τα κάνουν όλα με τον ίδιο τρόπο. Το μόνο περιθώριο εξέλιξης που θα ΄θελα να δω είναι customization στα menus και όχι μόνο στην αρχική οθόνη (να διαλέγεις δλδ τι θα βλέπεις, shortcuts στο rolling menu κλπ ) και φυσικά NFC.

Για το NFC ειδικά, κάτι είχε παρει το μάτι μου ότι στις εκδόσεις που είχαν κυκλοφορήσει Ρωσία, έπαιζαν οι κάρτες mastercard για πληρωμές, ήδη από το mi band 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Radiatedsoul είπε

Δεν εχει προγραμμα για μπασκετ και εχει για κρικετ... οτι να ναι

Καμια συμβουλη ποιο προγραμμα να χρησιμοποιώ για το μπασκετ;

Λες και το έχουμε φίλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, gus8511q είπε

κανενα μηχανημα παιδια σε τετοιο στυλ για μετρηση ζαχαρου αιματος υπαρχει? η τιμη δεν ειναι θεμα

Ναι υπάρχει παραπλήσιο. Freestyle libre λέγεται αλλά χρειάζεται και έναν αισθητήρα που κολλάει στο μπράτσο. Υπάρχει και Ελλάδα και οι αισθητήρες που χρειάζονται κάθε μήνα, γράφονται στον ΕΟΠΥΥ.

Αν θέλεις να δεις πως λειτουργεί, ψαξε το στο youtube!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιο.Ειχα παρει το πρωτο και αυτο μου φαινεται πολυ δυνατο με μεγαλο προσον για μενα την οθονη που πιανει ολοκληρο το πλαισιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, kosibasakis είπε

Να ρωτήσω κατι επειδη δεν το ειδα καπου γραμμενο; Το λουρακι απο 4 και το 5 θα ταιριαζει με το 6;

Του 4 μπαίνουν στου 5, για του 3 δεν θυμάμαι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kosterop είπε

συγνωμη ρε παιδια εγω εχω το honor band 5...1 χρονο και ολα αυτα τα εχει απο που και ως που γραφουν μεσα ερχεται ο βασιλιαs των band??και οξυμετρο εχει και απιστευτο Gps και απολυτη αποκριση στα βηματα και φοβερη μπαταρια δλδ τι εφερε καινουριο το band της xiaomi?

Κ γω αυτό έχω κ μου κάνει φουλ. Αν εξαιρέσεις το  στυλ του κατά τα άλλα είναι ανώτερο των xiaomi κ αρκετά αξιόπιστο στις μετρήσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ημαρτον. αμα και το ινσομνια δεν ψαχνει τι γραφει... δεν ειδα πουθενα να λεει οτι εχει gps. ειχε βγει μια βρωμα στο xda λογω καποιου κωδικα που βρηκαν στο λογισμικο., δεν επιβεβαιωθηκε. μας μπριζωνετε χωρις λογο. αμα ειχε βγει με gps θα ειχε παρει η μιση ελλαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, osorkon είπε

Έχω και εγώ το 5 και για τη δική μου χρήση δε νομίζω να αξίζει αντικατάσταση. Εμένα η μεγαλύτερη οθόνη, πιο πολύ προς μειονέκτημα μου κάνει. Αν ήθελα σοβαρότερη διεπαφή θα πήγαινα σε smartwatch, το πλεονέκτημα του band είναι το μικρό του μέγεθος που δεν σε ενοχλεί στον ύπνο κλπ.

Πάντως αυτά τα bands πάνω κάτω τα κάνουν όλα με τον ίδιο τρόπο. Το μόνο περιθώριο εξέλιξης που θα ΄θελα να δω είναι customization στα menus και όχι μόνο στην αρχική οθόνη (να διαλέγεις δλδ τι θα βλέπεις, shortcuts στο rolling menu κλπ ) και φυσικά NFC.

Μα μιλάμε για μικρότερα bezels στο ίδιο μέγεθος συσκευής. Είναι ελάχιστα μεγαλύτερο το band 6. 0,2 χιλ. περίπου σε όλες τις διαστάσεις. Επίσης η οθόνη έχει περισσότερα PPI και μεγαλύτερη ανάλυση + anti-fingerprint coating. Κατά τα άλλα συμφωνώ βέβαια για customization και NFC.

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...