Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με εκτυπωση φωτοραφιων


Shadowjump

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν εκτυπωνω φωτογραφιες, ολες εχουν στο ιδιο σημειο σαν θολουρα.

Ο εκτυπωτης, ΗΡ 7740, ειναι καινουριος με γνησια μελανια. Το χαρτι ειναι HP Premium Photo Paper αλλα εχω δοκιμασει και καποια Canon με το ιδιο προβλημα.

Ειναι καποιο προβλημα του εκτυπωτη αυτο;

 

 

error2.jpg

error3.jpg

Επεξ/σία από Shadowjump
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διακρίνω κάποιο θέμα στην εικόνα, ίσως δεν έχω και την τέλεια όραση. Θα έλεγα να μην αγχώνεσαι εκτός αν είναι κάτι που φαίνεται έντονα στο κανονικό χαρτί και ενοχλεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, κατέβασα την φωτογραφία και την έκανα μεγέθυνση για να δω τι είναι αυτές οι διαφορες που λες. Τις είδα, αλλά δεν έχω ιδέα τι μπορεί να φταίει, μήπως δεν έχει τοποθετηθεί το χαρτί σωστά μέσα στην θήκη και όταν το ρουφάει κατευθυνομενο από τον οδηγό προς την κεφαλή να μην υπάρχει καλή επαφή της κεφαλης των μελανιών με το χαρτί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις τρόπο να τυπώσεις από κινητό;  Ώστε να βγει το software του PC απο το κάδρο.

Φαντάζομαι οτι οι φωτογραφίες είναι ελεγμένες. Δοκίμασε όμως και μια καλή φωτογραφία από το internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες με διαφορετικό πρόγραμμα και σε διαφορετικό μέγεθος;;; Κάνει το ίδιο. Κάνε αυτό που είπε και κάποιος φίλος.

Δοκίμασε  μία καθαρή εικόνα από το ιντερνετ. Ενδεχομένως να έχει πρόβλημα η μηχανή που τραβάς η οποία δημιουργεί θολούρα στο ίδιο σημείο. Αν και στη φωτογραφία από το ίντερνετ σου βγάλει θολούρα στο ίδιο σημείο τότε ναι κάτι γίνεται με τον εκτυπωτή και μακάρι να μην είναι από την κεφαλή γιατί όπως είδα ο συγκεκριμένος την έχει πάνω και όχι στα μελάνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δοκιμασω και απο το κινητο και με αλλο προγραμμα. Αλλο μεγεθος φωτογραφικο χαρτι δεν εχω δυστυχως.

Θεμα φωτογραφιας δεν ειναι, καθως ειναι απο διαφορες συσκευες οι φωτογραφιες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, λόγω του τύπου της εικόνας, είναι πολύ δύσκολο να φανεί το πρόβλημα. Ίσως αν εκτύπωνες κάποιο pattern να φαινόταν πιο έντονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δειτε την φωτογραφια παρακατω για να δειτε πιο καλα την διαφορα.

Δοκιμασα και απο το κινητο, αλλα τα ιδια αποτελεσματα.

 

error4.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...