Προς το περιεχόμενο

Εκτυπωτής που να δέχεται μη αυθεντικά μελάνια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, έχω έναν εκτυπωτη-σκάνερ  ΗΡ, από το σκαναρισμα είμαι ικανοποιημένη δεν έχει κανένα πρόβλημα. Στο θέμα της εκτύπωσης όμως τα μελάνια είναι πανάκριβα και όταν κάνω αναγομωση ή δε βάζω αυθεντικά -που επίσης δεν τα λες και φτηνά-  μετά τρομάζω να το επαναφέρω σε λειτουργία. Επίσης όταν εκτυπώνω εγγραφο απευθείας και όχι από υπολογιστή "κοβει" κάποια σημεία από τις άκρες. Εχω κι ενα Canon πολύ παλιό,  αλλά πλέον δε βρίσκω ευκολα μελάνια συμβατα. Γνωριζετε κάποιο μοντέλο, μόνο για εκτύπωση που να προσφέρει καλή ποιότητα και να βρισκω οικονομικά μελάνια? για απλή οικιακή χρήση. **Εγχρωμη και ασπρόμαυρη εκτύπωση

Επεξ/σία από velociraptoras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι παλιοί εκτυπωτές είναι οι καλύτεροι γι αυτή τη δουλειά. οι νεότεροι έχουν γίνει.... Μακάρι να δούλευε ο δικός μου Hp 930c και δε τον άλλαζα με κανένα καινούργιο.

Ποιος είναι ο canon που έχεις διότι κι εγώ canon 10ετίας και βάλε χρησιμοποιώ. αγοραζω μαϊμού. το γεμίζω μόνος 3-4 φορές (δεν αντέχουν παραπάνω) και μετά πάλι μαϊμού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Bitbit είπε

οι παλιοί εκτυπωτές είναι οι καλύτεροι γι αυτή τη δουλειά. οι νεότεροι έχουν γίνει.... Μακάρι να δούλευε ο δικός μου Hp 930c και δε τον άλλαζα με κανένα καινούργιο.

Ποιος είναι ο canon που έχεις διότι κι εγώ canon 10ετίας και βάλε χρησιμοποιώ. αγοραζω μαϊμού. το γεμίζω μόνος 3-4 φορές (δεν αντέχουν παραπάνω) και μετά πάλι μαϊμού

δε θυμαμαι μοντελο ακριβως είναι πολυμηχανημα τουλάχιστον 16 ετων και ήταν ήδη μεταχερισμένος οταν τον αγορασα από συμφοιτητη το 2004, τωρα τον έχω στο παταρι αλλά τον είχα αλλάξει πριν 3 χρόνια γιατι πια δεν εβρισκα μελάνια. αγοραζα δυο φορες το χρονο συμβατα φτηνα και γεμιζα ενδιάμεσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/3/2021 στις 1:44 ΜΜ, velociraptoras είπε

Γνωριζετε κάποιο μοντέλο, μόνο για εκτύπωση που να προσφέρει καλή ποιότητα και να βρισκω οικονομικά μελάνια? για απλή οικιακή χρήση. **Εγχρωμη και ασπρόμαυρη εκτύπωση

Epson L1110

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Μόνο 1 εκτυπωτής δηλαδή; Μάλιστα. Μήπως lazer ?

 

Ποιος αξίζει περισσότερο στα 100 ευρώ;  Αυτός πχ https://www.skroutz.gr/s/15301921/Brother-HL-L2310D-Ασπρόμαυρος-Εκτυπωτής-Laser.html#reviews

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοίτα, για χρώμα σε inkjet η καλύτερη περίπτωση είναι αυτοί που έχουν δοχείο και αγοράζεις σκέτο μελάνι. Τέτοιοι είναι οι Epson Lxxxx.

Θέλει μια εκτύπωση το 10ημερο πάλι για να μένει η κεφαλή σε καλή κατάσταση.

Σε laser, οι ασπρόμαυροι έχουν "λογικές τιμές", οι έγχρωμοι ξεφεύγουν. Δες το μοντέλο που σου αρέσει-ενδιαφέρει, και κάνε και μια αναζήτηση σε toner original και συμβατά για το μοντέλο αυτό. Αν δεις 2-3 μοντέλα, έτσι θα σχηματίσεις άποψη και θα καταλάβεις τι ζητάς και πόσα χρειάζεται να δώσεις γι αυτά. Θές wi-fi, εκτύπωση 2 όψεων, σάρωση, αυτόματο τροφοδότη, σάρωση 2 όψεων κτλ. Στα 100 ευρώ που ρωτάς έχει 5 μοντέλα, σου κάνει κάποιο από αυτά ή μήπως με 20 ευρώ παραπάνω παίρνεις κάτι που σου χρειάζεται? 

Μπορείς να υποστηρίξεις πχ ένα laser έγχρωμο σε χαμηλή τιμή αλλά χωρίς συμβατά toner που τα original έχουν 70 ευρώ το ένα?

Σε τελική έκανες καθόλου έρευνα ξέρεις τι απαιτήσεις έχεις, ή έγραψες μια σειρά και ένα copy-paste τα αποτελέσματα?

Επεξ/σία από iml
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...