Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, Alexandr0s7 είπε

Καλησπέρα είμαι ανάμεσα στην gigabyte rtx 3070 gaming oc στα 570 από το eshop, με την Asus tuf gaming oc Rx 6800 από το Σκρουτζ στα 590€. Είδα ότι η 3070 νικάει με rtx dlss και χάνει χωρίς αυτά. Τι μου προτείνετε;

δεν εχουν επαφη οι καρτες φιλε μου,η 6800 ειναι ανταγωνιστης της 3070ti ,η 3070 ενα απλο υπερτιμολογημενο σκουπιδι της πρασινης ειναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/11/2022 στις 10:39 ΠΜ, Herald είπε

Ε αν σε ενδιαφερει το rtx πας σε 3070. Αν όχι πας σε 6800. Δεν ειναι ιδιαιτερα πολυπλοκο. 

Δηλαδή αν διψάς πίνεις νερό και αν δεν διψάς δεν πίνεις ? Αυτό μου λες Βίρνα :P  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xartemporas είπε

 

με λίγα λόγια πήρε την κάρτα που θα έπρεπε να είναι η 3050ti και την ονομάτισε 3060 για να κρατήσει msrp...

ρε τον πέτσινο δεν παίζεται μιλάμε!!!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Tambas91 είπε

με λίγα λόγια πήρε την κάρτα που θα έπρεπε να είναι η 3050ti και την ονομάτισε 3060 για να κρατήσει msrp...

ρε τον πέτσινο δεν παίζεται μιλάμε!!!

Η συγκεκριμένη επιλογή είναι όντως για μεγάλο κράξιμο. Και η πλάκα είναι ότι, παρόλ'αυτά, ακόμα κι έτσι θα "πουλήσει" μια χαρά. Γι' αυτό και κάνουν τέτοια τερτίπια. Ξέρουν ότι θα βρουν "ανταπόκριση" στο αγοραστικό κοινό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Ποσα θα δινατε για μια 3080 την τωρινη περιοδο; Προβλεπονται σοβαρες πτωσεις των τιμων σε 1,2 μηνες, οταν βγει και η 4070;

Για καινούρια max 700. Λογικά ναι, αλλά εξαρτάται και σε τι τιμή θα βγεί. Ακούγεται οτι θα την παρουσιάσει 3/1, δεν ξέρω όμως κατά πόσο ισχύει αυτό.

Επεξ/σία από ptz13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά η έλευση νέων καρτών θα μπορούσε να φέρει πτώση τιμών. Παράλληλα βέβαια θα σταματήσει η παραγωγή της προηγούμενης γενιάς. Αν έχεις ηδη πισί μπορείς να περιμένεις να δεις τι θα γίνει. 3080 βλέπω από 850 blower,  δεν είναι καλή ιδέα, η φτηνότερη reference διαθέσιμη που βλέπω είναι στα 950. Πολλά μου φαίνονται. Τσέκαρε 6800xt reference διαθέσιμη στα 750. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Θεωρητικά η έλευση νέων καρτών θα μπορούσε να φέρει πτώση τιμών. Παράλληλα βέβαια θα σταματήσει η παραγωγή της προηγούμενης γενιάς. Αν έχεις ηδη πισί μπορείς να περιμένεις να δεις τι θα γίνει. 3080 βλέπω από 850 blower,  δεν είναι καλή ιδέα, η φτηνότερη reference διαθέσιμη που βλέπω είναι στα 950. Πολλά μου φαίνονται. Τσέκαρε 6800xt reference διαθέσιμη στα 750. 

Ειχε παιξει προσφορα απο E-shop για Asus Tuf V2 OC στα 799 πριν λιγες ημερες. Τωρα παλι ανεβηκαν οι τιμες. 

6800xt απο foxstore φιλος την πηρε στα 630 πριν 10 ημερες. Αλλα ανεβηκε και εκει η τιμη. Μαλλον ειναι κακη περιοδος τωρα για αγορα.

Παντως στο steam το μεριδιο αγορας για Nvidia καρτες ειναι 75%, οποτε μαλλον η Nvidia μαλλον κανει κατι καλυτερα. Βεβαια οι περισσοτεροι εχουν μεταξυ 1650-3060. Μετα οι τιμες ξεφευγουν.

Μεταχειρισμενη;

Επεξ/σία από Witcher1st
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Witcher1st είπε

Ειχε παιξει προσφορα απο E-shop για Asus Tuf V2 OC στα 799 πριν λιγες ημερες. Τωρα παλι ανεβηκαν οι τιμες. 

6800xt απο foxstore φιλος την πηρε στα 630 πριν 10 ημερες. Αλλα ανεβηκε και εκει η τιμη. Μαλλον ειναι κακη περιοδος τωρα για αγορα.

Παντως στο steam το μεριδιο αγορας για Nvidia καρτες ειναι 75%, οποτε μαλλον η Nvidia μαλλον κανει κατι καλυτερα. Βεβαια οι περισσοτεροι εχουν μεταξυ 1650-3060. Μετα οι τιμες ξεφευγουν.

Μεταχειρισμενη;

Για μεταχειρισμενη 3080 με εγγυηση 600 ευρω μαξ  ,αναλογα και την υλοποιηση και το υπολοιπο εγγυησης

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...