Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 25/11/2022 στις 8:27 ΜΜ, Metaksas είπε

Πωπω μαυρη Παρασκευη οντως. δεν εχω δει ουτε μια ελατωση τιμη σε 3xxx σειρα!!! ετσι θα ξεστοκαρουν?? μια ευκαιρια ειχαν να ξεπουλησουν πριν βγουν οι ανταγωνιστες, τωρα θα πεσει σκονηηη!!!

Στο θέμα των Amd πάντως αν έχεις δει, απαξιώνονται οι κάρτες της παρόλο που αυτή την περίοδο και σε καλύτερες τιμές παίζουν οι περισσότερες(ειδικά οι φθηνότερες)και με 2 δωρεάν παιχνίδια.

Αρα καλά κάνει ο Πέτσινος και δεν ρίχνει τις τιμές, ούτε δίνει bundles παιχνιδιών, μιας και οι αγοραστές nvidia φαίνεται είναι large και πληρώνουν όσο όσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά απο μερικές μέρες εχω βγαλει καποια συμπεράσματα για την RX 6800 TUF της Asus.Καταρχή η κάρτα είναι τεράστια χαχαχαχα είναι ψυγείο στην κυριολεξία δεν ζεσταίνεται με τίποτα.Furmark και Games με το ζόρι έφτασε 63 βαθμούς και με overclock.Το μόνο μου πρόβλημα είναι πως στην μητρική που έχω Crosshair Vii είναι σε Pci 3 x8.Δεν έχω καταλήξει ακόμη στο γιατι δεν ειναι Χ16 αλλα ισως φταίει το γεγονός πως έχω 2 nvme δισκους στη μητρική.Επόμενο upgrade motherboard X570  

4.gif

Επεξ/σία από alldaynews
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, alldaynews είπε

Μετά απο μερικές μέρες εχω βγαλει καποια συμπεράσματα για την RX 6800 TUF της Asus.Καταρχή η κάρτα είναι τεράστια χαχαχαχα είναι ψυγείο στην κυριολεξία δεν ζεσταίνεται με τίποτα.Furmark και Games με το ζόρι έφτασε 63 βαθμούς και με overclock.Το μόνο μου πρόβλημα είναι πως στην μητρική που έχω Crosshair Vii είναι σε Pci 3 x8.Δεν έχω καταλήξει ακόμη στο γιατι δεν ειναι Χ16 αλλα ισως φταίει το γεγονός πως έχω 2 nvme δισκους στη μητρική.Επόμενο upgrade motherboard X570  

4.gif

Δυσκολα να φταιει αυτο. Εχω μητρικη z370 και κουμπωμενους 2 NVME πανω + ssd και δουλευει στα x16 η καρτα. Μηπως θελει να το ενεργοποιησεις απο το bios? Επισης βλεπω resizable bar disabled. Καντο enable αμεσα θα σε δωσει καλο boost σε αρκετα παιχνιδια. 

 

Screenshot_1.png

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Δυσκολα να φταιει αυτο. Εχω μητρικη z370 και κουμπωμενους 2 NVME πανω + ssd και δουλευει στα x16 η καρτα. Μηπως θελει να το ενεργοποιησεις απο το bios? 

 

Screenshot_1.png

ειναι ενεργοποιημένο γαμώτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, alldaynews είπε

ειναι ενεργοποιημένο γαμώτο

 

https://rog.asus.com/forum/showthread.php?101950-Crosshair-VII-M-2-drives-steal-PCIE-bandwidth

 

Κανε x8 τον πανω M2 απο το bios και θα παει παλι στα x16 η καρτα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Voziniotis-3 είπε

Δεν χωράει στο κουτί κάρτα μεγαλύτερη από 270cm. Η 590 είναι τσίμα Τσίμας

Σοβαρα μονο 27 εκατοστα μηκος χωραει καρτα? Οποτε ξεχνας 6800 3080. 

Εδω εισαι 26 εκατοστα και τελεια προσφορα για την τιμη της και 110% πανω απο την 590 διπλασια και πανω σε επιδοσεις με λιγα λογια. 

https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi-pc/kartes-grafikon/sapphire-vga-radeon-rx-6700-pulse-10-gb_4029410

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Arkin είπε

Σοβαρα μονο 27 εκατοστα μηκος χωραει καρτα? Οποτε ξεχνας 6800 3080. 

Εδω εισαι 26 εκατοστα και τελεια προσφορα για την τιμη της και 110% πανω απο την 590 διπλασια και πανω σε επιδοσεις με λιγα λογια. 

https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/anavathmisi-pc/kartes-grafikon/sapphire-vga-radeon-rx-6700-pulse-10-gb_4029410

Παίζει να πάω σε αυτήν, φαίνεται καλή. Την είχα απορίψει γιατί στο UserBenchmark την έβγαζε χειρότερη από την 590.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Voziniotis-3 είπε

Παίζει να πάω σε αυτήν, φαίνεται καλή. Την είχα απορίψει γιατί στο UserBenchmark την έβγαζε χειρότερη από την 590.

UserBenchmark? Φιλε μου οσο πιο μακρια μπορεις απο αυτο το site. Ειναι οτι πιο σκουπιδαριο υπαρχει εκει εξω. Η 6700 στα 350 απο plaisio με τα 2 παιχνιδια δωρο αξιας 90 ευρω δεν υπαρχει σημερα. Εισαι 110% πανω απο 590 δεν υπαρχει συγκριση θα δεις τεραστιες διαφορες παντου. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Voziniotis-3 είπε

Παίζει να πάω σε αυτήν, φαίνεται καλή. Την είχα απορίψει γιατί στο UserBenchmark την έβγαζε χειρότερη από την 590.

κατι λαθος ειχες κανει ,ειπαμε σκουπιδι το userbenchmark αλλα οχι και ετσι

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-RX-6700-XT-vs-AMD-RX-590/4109vs4033

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

κατι λαθος ειχες κανει ,ειπαμε σκουπιδι το userbenchmark αλλα οχι και ετσι

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-RX-6700-XT-vs-AMD-RX-590/4109vs4033

Σχεδόν, για την RX 6700 μιλάμε, όχι την XT

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-RX-6700-vs-AMD-RX-590/m1880631vs4033

Αν και γενικά ναι, να το αποφεύγεις αυτό το site.

 

Δες στο youtube κάνα βιντεο, εδώ πχ έναντι στην RX 6600 XT που είναι λίγο χειρότερη από την RX 6700

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα είμαι ανάμεσα στην gigabyte rtx 3070 gaming oc στα 570 από το eshop, με την Asus tuf gaming oc Rx 6800 από το Σκρουτζ στα 590€. Είδα ότι η 3070 νικάει με rtx dlss και χάνει χωρίς αυτά. Τι μου προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την Tuf εξαιρετική κάρτα πάγος κυριολεκτικά και απόδοση άριστη σε 1080 μεν αλλα αριστη.Σημερα θα την δοκιμάσω σε 4Κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Alexandr0s7 είπε

Καλησπέρα είμαι ανάμεσα στην gigabyte rtx 3070 gaming oc στα 570 από το eshop, με την Asus tuf gaming oc Rx 6800 από το Σκρουτζ στα 590€. Είδα ότι η 3070 νικάει με rtx dlss και χάνει χωρίς αυτά. Τι μου προτείνετε;

Ε αν σε ενδιαφερει το rtx πας σε 3070. Αν όχι πας σε 6800. Δεν ειναι ιδιαιτερα πολυπλοκο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Herald είπε

Ε αν σε ενδιαφερει το rtx πας σε 3070. Αν όχι πας σε 6800. Δεν ειναι ιδιαιτερα πολυπλοκο. 

Μετράει που δεν θα έχω amd επεξεργαστή και θα έχω Intel 13600k στις επιδόσεις ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...