Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, wargasm είπε

Ξέρω γώ;

να δουλεύει 1,5 χρόνο, 24/24, 100%, Ε ενέχει ένα ρίσκο όπως και να το κάνεις. 

και η δικη μου 3080 εκανε mining  ,κομπλε ειναι παντως δεν εχει κατι ,αν εχει και υπολοιπο εγγυησης χεστηκες, αρκει να ειναι σε καλη τιμη και οχι σε τιμη σχετικα νεας καρτας. Αν εβρισκα δλδ 3080 στο 500αρι θα την επαιρνα και ας εκανε mining. Τωρα βεβαια τα λεφτα ειναι δικα σου ,εσυ αποφασιζεις.

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, wargasm είπε

500 είναι «καλό» deal πλέον. 
Δεν διαφωνώ, ειδικά αν έχει έστω και ένα μήνα εγγύηση. 

κοιτα αν ειχε 3 χρονια εγγυηση η καρτα σου μενει σιγουρα 1 χρονος και με εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, wargasm είπε

500 είναι «καλό» deal πλέον. 
Δεν διαφωνώ, ειδικά αν έχει έστω και ένα μήνα εγγύηση. 

Αν έχει εγγύηση και καλή τιμή δεν σε πολύ νοιάζει (να τρέχει σωστά όμως απο την πρώτη στιγμή που θα την έχεις στα χέρια σου) ή εγγύηση δηλαδή να υπάρχει αν χρειαστεί, οκ αν είναι και πάνω απο μήνα ακόμη καλύτερα. 

Αν μετά την εγγύηση πιάνουν τα χέρια σου κάνεις και ενα repaste + thermal pads και είσαι κομπλέ.

P.s Φαντάσου αν την πάρεις 500€ και πάθει κάτι με την εγγύηση μπορεί να βγάλεις και λεφτά αν δεν στην αντικαταστήσουν και σου δώσουν χρήματα ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικαρια καλησπερα, χθες παρελαβα μια 3070ti (used) και ειπα να μπω να ψαχτω τι παιζει με τα graphics settings στα παιχνιδια (ναι ειμαι περα βρεχει δεν εχω ιδεα καθως το gaming μου γινοτανε μονιμα σε κονσολα απο εποχες ps3).

Χαζευοντας στο youtube πετυχα μπροστα μου το συγκεκριμενο βιντεο https://www.youtube.com/watch?v=jH-aBwbmcG0 

Αξιζει πιστευεται να κατσω να ασχοληθω με τις ρυθμισεις που κανει ο τυπος ή ειναι παπατζα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kjtzemis είπε

Παλικαρια καλησπερα, χθες παρελαβα μια 3070ti (used) και ειπα να μπω να ψαχτω τι παιζει με τα graphics settings στα παιχνιδια (ναι ειμαι περα βρεχει δεν εχω ιδεα καθως το gaming μου γινοτανε μονιμα σε κονσολα απο εποχες ps3).

Χαζευοντας στο youtube πετυχα μπροστα μου το συγκεκριμενο βιντεο https://www.youtube.com/watch?v=jH-aBwbmcG0 

Αξιζει πιστευεται να κατσω να ασχοληθω με τις ρυθμισεις που κανει ο τυπος ή ειναι παπατζα?

σε τι αναλυση παιζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, valantis123 είπε

Αν έχει εγγύηση και καλή τιμή δεν σε πολύ νοιάζει (να τρέχει σωστά όμως απο την πρώτη στιγμή που θα την έχεις στα χέρια σου) ή εγγύηση δηλαδή να υπάρχει αν χρειαστεί, οκ αν είναι και πάνω απο μήνα ακόμη καλύτερα. 

Αν μετά την εγγύηση πιάνουν τα χέρια σου κάνεις και ενα repaste + thermal pads και είσαι κομπλέ.

P.s Φαντάσου αν την πάρεις 500€ και πάθει κάτι με την εγγύηση μπορεί να βγάλεις και λεφτά αν δεν στην αντικαταστήσουν και σου δώσουν χρήματα ;)

δεν παιρνεις λεφτα φιλε μου,η εγγυηση δεν ισχυει για μεταχειρισμενα.

φυσικα ολα τα καταστηματα θα σε εξυπηρετησουν ομως για να μη χαλασουν τη φημη τους.

η επιστροφη χρηματων θα γινει στον αρχικο αγοραστη .Μου εχουν ερθει ετσι 600ε απο το πουθενα ενω ειχα πουλησει 1,5 χρονο πριν.

ολα αυτα τα εχουμς συζητηση εδω μεσα και υπαρχουν και οι σχετικοι νομοι.

κανε αναζητηση αν εχεις αμφιβολιες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kjtzemis είπε

2k

Βασικα οτι κανει μπορεις να το κανεις μεσα απο τα settings  του παιχνιδιου αναλογα με το τι ζηταει το παιχνιδι και πως αποδιδει η καρτα σου . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

Βασικα οτι κανει μπορεις να το κανεις μεσα απο τα settings  του παιχνιδιου αναλογα με το τι ζηταει το παιχνιδι και πως αποδιδει η καρτα σου . 

Ναι αυτο το γνωριζω απο εκει ρυθμιζα τα γραφικα, μεσα απο το καθε παιχνιδι.Απλα ειδα τυχαια το συγκεκριμενο βιντεακι και ειδα πως πειραζει καποιες ρυθμισεις μεσα απτο control panel της nvidia και ειπα μηπως ανεβαζει ακομη περισσοτερο τις επιδοσεις, μηπως ειναι πχ κατι σαν το καλιμπραρισμα που γινετε στις οθονες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, kjtzemis είπε

Αξιζει πιστευεται να κατσω να ασχοληθω με τις ρυθμισεις που κανει ο τυπος ή ειναι παπατζα?

όχι με το control panel μην ασχοληθείς καθόλου αστο default γενικά όπως λέει και ο φίλος akoinonitos από πάνω με τα settings του game να παίξεις μέχρι να βρείς τη χρυσή τομή για εσένα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tambas91 είπε

όχι με το control panel μην ασχοληθείς καθόλου αστο default γενικά όπως λέει και ο φίλος akoinonitos από πάνω με τα settings του game να παίξεις μέχρι να βρείς τη χρυσή τομή για εσένα

αλλη ερωτηση, το anisotropic filter που εχει βαθμιδες (χ2 εως χ16) τι ρολο βαραει?οσο υψηλοτερο τοσο το καλυτερο?το ανεβοκατεβαζω αλλα διπλα που δειχνει κατι σαν διαγραμμα των gb της καρτα δεν δειχνει να καταλαμβανει καθολου χωρο (δλδ αν τα εχω ολα ultra και δειχνει πως εχω 4.5gb απτα 8gb ανεβοκατεβαζοντας το anisotropic δεν αλλαζει η τιμη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, dsi44 είπε

δεν παιρνεις λεφτα φιλε μου,η εγγυηση δεν ισχυει για μεταχειρισμενα.

φυσικα ολα τα καταστηματα θα σε εξυπηρετησουν ομως για να μη χαλασουν τη φημη τους.

η επιστροφη χρηματων θα γινει στον αρχικο αγοραστη .Μου εχουν ερθει ετσι 600ε απο το πουθενα ενω ειχα πουλησει 1,5 χρονο πριν.

ολα αυτα τα εχουμς συζητηση εδω μεσα και υπαρχουν και οι σχετικοι νομοι.

κανε αναζητηση αν εχεις αμφιβολιες .

Ναι άρα μπορείς να τα πάρεις γιατί τα μαγαζιά εξυπηρετούν.

Αν και αν πας και πεις εγώ είμαι αυτός που γράφει η απόδειξη δύσκολο να ζητήσουν απόδειξη. 

Προσωπικά οπότε και να με καλέσει κάποιος που έχω πουλήσει θα χαρώ να πάρω τα χρήματα και να του τα δώσω ή και όπως έχω πει σε πολλούς αν δε βγάζουν κάποια άκρη να αναλάβω την διαδικασία χρήσης εγγύησης. 

Είμαι ότι πρέπει και για after sales support :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, kjtzemis είπε

αλλη ερωτηση, το anisotropic filter που εχει βαθμιδες (χ2 εως χ16) τι ρολο βαραει?οσο υψηλοτερο τοσο το καλυτερο?το ανεβοκατεβαζω αλλα διπλα που δειχνει κατι σαν διαγραμμα των gb της καρτα δεν δειχνει να καταλαμβανει καθολου χωρο (δλδ αν τα εχω ολα ultra και δειχνει πως εχω 4.5gb απτα 8gb ανεβοκατεβαζοντας το anisotropic δεν αλλαζει η τιμη).

κοίτα γενικά η κάρτα σου για 2k είναι αρκετά δυνατή τα περισσότερα games τα maxάρεις εκτος από κάνα 2-3 τίτλους.. anisotropic πάντα τέρμα δεν επηρεάζει την απόδοση σχεδόν καθόλου και κάνει τα textures πιο "καθαρά"

επίσης άμα το game έχει dlss η fsr βάλτο πάντα στο quality ;)

άμα έχει και τα 2 μπορείς να ανοίξεις μονο το ένα πάντα προτιμάς dlss

Επεξ/σία από Tambas91
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...