Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, DeareN είπε

Τόσο είχα δώσει την 2080 το Νοέμβριο του 20, 400 και έβαλα άλλα 400 για την 3080.

τόσο δίνεις και τώρα...με την διαφορά ότι δίνεις 800€  την μτχ κάρτα και βάζεις άλλα 400 και παίρνεις το τσίρκο 4080 12gb.....🤣

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, DeareN είπε

Τόσο είχα δώσει την 2080 το Νοέμβριο του 20, 400 και έβαλα άλλα 400 για την 3080.

εγώ 895 αγόρασα την 3080 Νοέμβριο και όχι την καλύτερη έκδοση που κυκλοφορούσε και ήμουν από τους τυχερούς που πρόλαβαν πριν φύγουν στο 15λεπτο, 800 δεν είδα πουθενά κούτα μαγαζί.

Επεξ/σία από ICE-T
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DeareN είπε

Τόσο είχα δώσει την 2080 το Νοέμβριο του 20, 400 και έβαλα άλλα 400 για την 3080.

Άρα την δίνεις στα 400€.

Πολύ καλή τιμή βαλτην αγγελία θα φύγει στα 5 λεπτά.

Και μετά θα συμπληρώσεις αλλά πόσα ώστε να πάρεις τι? Γιατί το την δίνω 400 και βάζω άλλα τόσα να πάρω 4αρα τελείωσε με τις τιμές του πέτσα 

Κρατήστε τις καρτουλες σας και κάντε υπομονή να δούμε που και πως θα παει όλο αυτό φετος.Γιατί δύσκολα θα πέσουν οι τιμές γενικά.

Φιλική συμβουλή!

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ICE-T είπε

εγώ 895 αγόρασα την 3080 Νοέμβριο και όχι την καλύτερη έκδοση.

Και πάλι καλή τιμή σε σχέση με αυτό που ακολούθησε τότε, αλλά που να το ξέρουμε όταν τις παίρναμε 

2 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Άρα την δίνεις στα 400€.

Πολύ καλή τιμή βαλτην αγγελία θα φύγει στα 5 λεπτά.

Και μετά θα συμπληρώσεις αλλά πόσα ώστε να πάρεις τι? Γιατί το την δίνω 400 και βάζω άλλα τόσα να πάρω 4αρα τελείωσε με τις τιμές του πέτσα 

Αυτό δε θα έπρεπε όμως να γίνεται κανονικά για να έχει μέλλον η αγορά?

Τέσπα τζάμπα συζήτηση όντως για τα μεταχειρισμένα, άλλος αυτό που εγώ θεωρώ τρελό μπορεί να το θεωρεί φυσιολογικό. 

Απλά γνώμη μου αν είναι να δώσει κάποιος 800 ευρώ ας τα κρατήσει για την αντίστοιχη 4αρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DeareN είπε

Και πάλι καλή τιμή σε σχέση με αυτό που ακολούθησε τότε, αλλά που να το ξέρουμε όταν τις παίρναμε 

Αυτό δε θα έπρεπε όμως να γίνεται κανονικά για να έχει μέλλον η αγορά?

Τέσπα τζάμπα συζήτηση όντως για τα μεταχειρισμένα, άλλος αυτό που εγώ θεωρώ τρελό μπορεί να το θεωρεί φυσιολογικό. 

Απλά γνώμη μου αν είναι να δώσει κάποιος 800 ευρώ ας τα κρατήσει για την αντίστοιχη 4αρα 

Όποιος έχει φράγκα θα πάει στις νέες δεν θα κοιτάξει μεταχ. Αυτός που δεν έχει τόσα να διαθέσει θα πάει στις μεταχ.και θα πάρει αυτή που πιστεύει ότι είναι οκ τιμή. Και όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, DeareN είπε

Και πάλι καλή τιμή σε σχέση με αυτό που ακολούθησε τότε, αλλά που να το ξέρουμε όταν τις παίρναμε 

Αυτό δε θα έπρεπε όμως να γίνεται κανονικά για να έχει μέλλον η αγορά?

Τέσπα τζάμπα συζήτηση όντως για τα μεταχειρισμένα, άλλος αυτό που εγώ θεωρώ τρελό μπορεί να το θεωρεί φυσιολογικό. 

Απλά γνώμη μου αν είναι να δώσει κάποιος 800 ευρώ ας τα κρατήσει για την αντίστοιχη 4αρα 

192bit 12gb1200 euros,να δούμε review πρώτα χωρίς dlss και βλέπουμε.

Επεξ/σία από ICE-T
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ICE-T είπε

192bit 12gv 1200 euros,να δούμε review πρώτα χωρίς dlss και βλέπουμε.

Εδώ θέλει να υπάρχει ανταγωνισμός να τον στείλει σπίτι του τον γελοίο, αλλά όταν δεν υπάρχει έτσι είναι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, DeareN είπε

Εδώ θέλει να υπάρχει ανταγωνισμός να τον στείλει σπίτι του τον γελοίο, αλλά όταν δεν υπάρχει έτσι είναι... 

Θα υπάρξει από την 7800χτ  πιστεύω σε ραστερ.

Αλλά με το dlss3 θα αλλάξουν τα δεδομένα.Μενει λοιπόν να δούμε και πως θα πάει στις μικρές 

Επεξ/σία από azazil1190
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, icenex είπε

Εγω παντως θα βαλω αγγελια την 2070 για ανταλλαγη με 4090+ λεφτα απο μερους του αλλιως δεν το δινω το θηριο... 🙃

Ε μα.

Δίκαιο σενάριο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, azazil1190 είπε

Ε μα.

Δίκαιο σενάριο 

Ειπα να πω και εγω την λαλακια μου,αλλα δυστυχως στα μεταχειρισμενα υπαρχουν και τρελες αγγελιες που δεν βγαζουν νοημα, απο εκει και επειτα απλα προσπερνας οτι δεν σου κανει οπως σωστα ειπωθηκε.

Θεωρω οτι οποιος ειναι με 3080 και πανω δεν χρειαζεται αναβαθμιση ή τουλαχιστον δεν χρειαζεται να βιαστει αυτη ειναι η ταπεινη μου αποψη.Παιχνιδια δεν υπαρχουν οι επιδοσεις δειχνουν παραφουσκωμενες δεν ξερω κατα ποσο βγαζει νοημα να προβεις σε μια τετοια αγορα και σε τετοιες τιμες ειδικα αν εισαι με top tier της σειρας 30χχ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, icenex είπε

Ειπα να πω και εγω την λαλακια μου,αλλα δυστυχως στα μεταχειρισμενα υπαρχουν και τρελες αγγελιες που δεν βγαζουν νοημα, απο εκει και επειτα απλα προσπερνας οτι δεν σου κανει οπως σωστα ειπωθηκε.

Θεωρω οτι οποιος ειναι με 3080 και πανω δεν χρειαζεται αναβαθμιση ή τουλαχιστον δεν χρειαζεται να βιαστει αυτη ειναι η ταπεινη μου αποψη.Παιχνιδια δεν υπαρχουν οι επιδοσεις δειχνουν παραφουσκωμενες δεν ξερω κατα ποσο βγαζει νοημα να προβεις σε μια τετοια αγορα και σε τετοιες τιμες ειδικα αν εισαι με top tier της σειρας 30χχ.

Συμφωνώ σε όλα Mr.

Ναι υπάρχουν αγγελίες για γέλια με τιμές μεταχ.στον Θεό .

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BabisTs είπε

τόσο δίνεις και τώρα...με την διαφορά ότι δίνεις 800€  την μτχ κάρτα και βάζεις άλλα 400 και παίρνεις το τσίρκο 4080 12gb.....🤣

Όλη η συζήτηση ξεκίνησε χωρίς να γνωρίζω τη φουστιά που έκανε ο πέτσινος με τη μούφα 4080 στα 1200, έτσι αλλάζει όλο το σενάριο στις μεταχειρισμένες.

Με απλά λόγια ξεφτύλισε την αγορά, πέταξε και ένα dlss 3.0 για να είναι απλησίαστος από τη Λίζα.

Απλά όλοι εμείς με αυτοί την κίνηση αν χρειαστεί να αναβαθμίσουμε θα πρέπει να βάλουμε γερά το χέρι στην τσέπη.

Ή όπως είπε ο @azazil1190  μένουμε ως έχουμε επ αορίστου μέχρι όντως να αξίζουν τα games και όλη η εμπειρία για να αναβαθμίσουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι μεταχειρες δυστυχως ακομη και για αυτους που προσεξαν τις καρτες τους θα φυγουν δυσκολα για δυο λογους αυτη την γενια.

1. Γιατι δεν μπορεις να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας και δεν εκανες mining,κατι που πολλοι σε συνδυασμο με την εγγυηση δεν βλεπουν ως θελγητρο και

2. Γιατι πλεον θα πεσει γενναιο cut στις τιμες λογικα σε λιγο καιρο οποτε θα πρεπει να πουληθουν σε ανταγωνιστικη τιμη.

Φυσικα on a side note συμφωνω οτι δεν πουλαμε τιποτα αν δεν αγορασουμε πρωτα γιατι μπορει να την πατησουμε οπως την προηγουμενη γενια. Αν οχι με ελλειψη, με καθυστερηση μεγαλη για να βγουν τα μικροτερα μοντελα που θα θελουν ισως αρκετοι.. Ειδικα με αυτα που εδειξε η nvidia για 3080 12Gb γελανε και οι πετρες μενεις με την 3080-3090 σου και εισαι μια χαρα..

Αντε να δουμε και AMD..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...