Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Και πόσο να δώσει δλδ κάποιος μια 3080ti/3090?

500€?

Με αυτό το σκεπτικό οποίος έχει 2080/2080ti να τις χαρίσει.

Θα υποστηρίξουν και οι 3αρες το dlss3 απλά δεν θα σου δίνει το 100% που θα δίνει στις ada

Στας ευρώπας κοστίζουν

6900xt με MSRP 700$ την βρίσκεις 770€ - 870€ πες 820€

3080 ti  με MSRP 830$ την βρίσκεις 1100€

 Πόσο να πουλήσεις κάτι μεταχειρισμένο; τι ποσοστό τις αξίας θεωρείς ότι χάνει κάτι που έχει περάσει από ξένα χέρια; εγώ θεωρώ τουλάχιστον 30%, με διαφορά 10% και 20% δεν τα κοιτάω καν, για χωρίς εγγύηση το 30% φυσικά είναι πολυ παραπάνω, προσωπικά σέβομαι τα χρήματα μου οπότε χωρίς εγγύηση θα αγόραζα δύσκολα.

Προσωπικά δεν θα αγόραζα κάρτα πριν βγάλει η AMD, δλδ καλά Χριστούγεννα, εξαίρεση καμιά τρελή προσφορά σε BF.

Τώρα αν μου πεις ότι την αγόρασαν 2000€ θα σου απαντήσω πολύ κακός και ότι είναι μέρος του προβλήματος, αυτοί είναι ο λόγος που η 4060 12gb (κατά την ngridia βαφτισμένη 4080 12gb, αλλά 4080 με τέτοια specs απλά δεν και 192bit mem bus μονο η **60 έχουν) έχει 900$ msrp !!!!

 

Επεξ/σία από Havik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Και πόσο να δώσει δλδ κάποιος μια 3080ti/3090?

500€?

Με αυτό το σκεπτικό οποίος έχει 2080/2080ti να τις χαρίσει.

Θα υποστηρίξουν και οι 3αρες το dlss3 απλά δεν θα σου δίνει το 100% που θα δίνει στις ada

κάθε χρόνο τα ίδια ακούμε οποίος δεν θέλει κοιτάζει καινούργια σειρά 

Επεξ/σία από ICE-T
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο καθένας πουλάει όσο θέλει και όσο νομίζει.Δεν σημαίνει ότι είναι σωστή η λάθος η τιμη.Οκ υπάρχουν και οι τρελές αγγελίες τύπου 3090 2κ αλλά εγώ που έχω 1-2 μήνες καινούρια κάρτα(3090τι)από ελληνικό κατάστημα , άσχετα πόσο την πήρα δεν θα την έδινα κάτω από 1200€

Για αυτό και την κρατάω για δεύτερη 

Ειναι στο χέρι  του καθενός , πόσο πιστεύει και πόσα μπορεί να διαθέσει για κάτι που τον ενδιαφέρει να αγοράσει μεταχ.με ότι συνεπάγεται αυτό, άσχετα πόσο το είχε πάρει ο αρχικό αγοραστής 

 

Επεξ/σία από azazil1190
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, DeareN είπε

άπαξ και είναι να δώσει κάποιος κεφάλαιο 700 η 800 είναι χαζομάρα να μη περιμένει dlss 3.0 και τη σειρά 40xx εκτός αν πετύχει αυτές που γράφεις δηλαδή 3080ti ή 3090 και δε τον ενδιαφέρει το dlss

E τότε ας δώσει 1300 για την fake 4080 και 1600 για την 4080 16(τιμες που πανω κατω θα παιξουν Ελλάδα) για το dlss3 motion interpolation(που θα το υποστηριξουν και οι 3000 αλλα οχι στο φούλ)

Επεξ/σία από xartemporas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DeareN είπε

Δε ξέρω ίσως εγώ τα βλέπω λάθος, αλλά τις θεωρώ τρομερά υψιλές τις τιμές για ένα προιόν που δεν υποστηρίζει τα τελευταία δεδομένα, 35+ dlss 3.0 games στο launch της 4090 ανακοίνωσε ο πέτσινος...

Κάτι τέτοια γράφετε και κάνετε τσάμπα διαφήμιση στην nvidia. Ούτε καν πήρατε χαμπάρι ορισμένοι οτι διάφορα απο τα παιχνιδια που αναφέρει ο πέτσινος, ειναι και σε μελλοντικές κυκλοφορίες του 2023....

Ναι να εισαι σίγουρος οτι ο κόσμος θα κάνει ουρές να δώσει day one 1100+ευρω για την ψεύτικη/κουτσή 4080 12gb πχ λόγω του dlss 3...

Ειμαι σίγουρος οτι εσύ αν ειχες πχ 3080, θα την έδινες οσο οσο λόγω μη πλήρους υποστήριξης dlss 3...τι οχι? 🙃

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Havik είπε

6900xt με MSRP 700$ την βρίσκεις 770€ - 870€ πες 820€

3080ti  με MSRP 830$ την βρίσκεις 800€ - 900€ πες 850€

https://www.hagglezon.com/en/s/3080 ti

μήπως εννοεις χωρις φπα..? 🤔

Επεξ/σία από xartemporas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Ο καθένας πουλάει όσο θέλει και όσο νομίζει.Δεν σημαίνει ότι είναι σωστή η λάθος η τιμη.

Ειναι στο χέρι  του καθενός , πόσο πιστεύει και πόσα μπορεί να διαθέσει για κάτι που τον ενδιαφέρει να αγοράσει μεταχ.με ότι συνεπάγεται αυτό, άσχετα πόσο το είχε πάρει ο αρχικό αγοραστής 

 

ο καθένας κάνει τις αγορές του όπως νομίζει ,πόσο πουλάει  ο καθένας με αφήνει αδιάφορο, άμα δεν σε ενδιαφέρει προσπερνάς απλά πράγματα .

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ICE-T είπε

ο καθένας κάνει τις αγορές του όπως νομίζει ,πόσο πουλάει  ο καθένας με αφήνει αδιάφορο, άμα δεν σε ενδιαφέρει προσπερνάς απλά πράγματα .

Σωστοςςςς ο φίλος.

Όλα τα άλλα είναι να είχαμε να λέγαμε και πόσο μας βολεύει οικονομικά να πάρουμε μεταχ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, xartemporas είπε

https://www.hagglezon.com/en/s/3080 ti

μήπως εννοεις χωρις φπα..? 🤔

έχεις δίκιο, στην αναζήτηση έβγαλε και μη ti και δεν το παρατήρησα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DeareN είπε

Βλέπω λίγο τις τιμές στις αγγελίες και νομίζω ότι ο κόσμος έχει ψιλοτρελαθεί.

Ποιος θα δώσει 700 και 800 ευρώ για μεταχείρισμένες κάρτες χωρίς υποστήριξη του DLSS 3.0 ?

Θα έχεις σκάσει 800 ευρώ, θα σου λέει το game για DLSS 3.0 και 100+ frames και εσύ με το 2.0 δε θα παίρνεις ούτε 30.

Δε ξέρω ίσως εγώ τα βλέπω λάθος, αλλά τις θεωρώ τρομερά υψιλές τις τιμές για ένα προιόν που δεν υποστηρίζει τα τελευταία δεδομένα, 35+ dlss 3.0 games στο launch της 4090 ανακοίνωσε ο πέτσινος...

Πρώτον θα το υποστηρίζουν απλά με μειωμένη απόδοση και οι 3000 series.......δεύτερον τα παράπονα σου στον πέτσινο.....τραβώντας τις new ψηλά σε τιμή....κρατάνε εξίσου ψηλά σε τιμή και τα μτχ.....ειδάλλως χτυπάς 4080 12gb στα 1200€ και ξεμπερδεύεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ICE-T είπε

ο καθένας κάνει τις αγορές του όπως νομίζει ,πόσο πουλάει  ο καθένας με αφήνει αδιάφορο, άμα δεν σε ενδιαφέρει προσπερνάς απλά πράγματα .

 

1 λεπτό πριν, azazil1190 είπε

Σωστοςςςς ο φίλος.

Όλα τα άλλα είναι να είχαμε να λέγαμε και πόσο μας βολεύει οικονομικά να πάρουμε μεταχ.

Κοιτάξτε σε αυτό συμφωνώ ο καθένας πουλάει όπως νομίζει 

Εγώ απλά έγραψα ότι οι τιμές συγκριτικά με αυτό που αγοράζεις είναι τρελές.

Το Νοέμβριο του 2020 τουλάχιστον όταν έσκαγα τα 800 για την 3080 από εδώ μέσα ήξερα ότι παίρνω ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί με την τελευταία τεχνολογία.

Τώρα 2 χρόνια μετά με τη σειρά 40xx στα σκαριά με τα ίδια λεφτά δε παίρνω καν 3080ti.

Τρελές τιμές + ο κίνδυνος να πάρω ξεκοκκαλισμένη μπαρουτοχτυπημενη κάρτα. 

Εκτός αν τα 800 τα έχετε για πέταμα ή πιστεύετε ότι αξίζει χωρίς καν να έχει τις νέες τεχνολογίες.

Τα υπόλοιπα περί dlss εγώ όσο το έζησα (Death Stranding, Cyberpunk, Metro) με την 3080 με κάνουν να περιμένω το dlss 3.0 γιατί πραγματικά αξίζει σαν τεχνολογία

1 λεπτό πριν, BabisTs είπε

Πρώτον θα το υποστηρίζουν απλά με μειωμένη απόδοση και οι 3000 series.......δεύτερον τα παράπονα σου στον πέτσινο.....τραβώντας τις new ψηλά σε τιμή....κρατάνε εξίσου ψηλά σε τιμή και τα μτχ.....ειδάλλως χτυπάς 4080 12gb στα 1200€ και ξεμπερδεύεις

Θα δούμε και αυτές πως θα πάνε αλλά είμαι της λογικής ότι αν είναι να επενδύσεις ένα τόσο μεγάλο κεφάλαιο καλύτερα να πας στο καινούργιο μοντέλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Πρώτον θα το υποστηρίζουν απλά με μειωμένη απόδοση και οι 3000 series.......δεύτερον τα παράπονα σου στον πέτσινο.....τραβώντας τις new ψηλά σε τιμή....κρατάνε εξίσου ψηλά σε τιμή και τα μτχ.....ειδάλλως χτυπάς 4080 12gb στα 1200€ και ξεμπερδεύεις

Που στέλνουμε email παραπόνων Μπάμπη που?Θέλω μια 4090 στα 1500€ Μαξ ,άντε επειδή είμαι χουβαρντας να ανέβω μέχρι 1800€ πρόσεξε ...ζεστααα

2 λεπτά πριν, DeareN είπε

 

Κοιτάξτε σε αυτό συμφωνώ ο καθένας πουλάει όπως νομίζει 

Εγώ απλά έγραψα ότι οι τιμές συγκριτικά με αυτό που αγοράζεις είναι τρελές.

Το Νοέμβριο του 2020 τουλάχιστον όταν έσκαγα τα 800 για την 3080 από εδώ μέσα ήξερα ότι παίρνω ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί με την τελευταία τεχνολογία.

Τώρα 2 χρόνια μετά με τη σειρά 40xx στα σκαριά με τα ίδια λεφτά δε παίρνω καν 3080ti.

Τρελές τιμές + ο κίνδυνος να πάρω ξεκοκκαλισμένη μπαρουτοχτυπημενη κάρτα. 

Εκτός αν τα 800 τα έχετε για πέταμα ή πιστεύετε ότι αξίζει χωρίς καν να έχει τις νέες τεχνολογίες.

Τα υπόλοιπα περί dlss εγώ όσο το έζησα (Death Stranding, Cyberpunk, Metro) με την 3080 με κάνουν να περιμένω το dlss 3.0 γιατί πραγματικά αξίζει σαν τεχνολογία

Θα δούμε και αυτές πως θα πάνε αλλά είμαι της λογικής ότι αν είναι να επενδύσεις ένα τόσο μεγάλο κεφάλαιο καλύτερα να πας στο καινούργιο μοντέλο 

Ωραία μαζί σου σε όσα λες.

Δλδ την 3080 σου θα την δώσεις ας πούμε 350-400€ ? 

Επεξ/σία από azazil1190
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DeareN είπε

Θα δούμε και αυτές πως θα πάνε αλλά είμαι της λογικής ότι αν είναι να επενδύσεις ένα τόσο μεγάλο κεφάλαιο καλύτερα να πας στο καινούργιο μοντέλο 

αν δεν πέσει το 4080 12gb δεν πρόκειται να δεις φτηνή 3080 12gb/3080ti 12gb/3090 24gb/3090ti 24gb......πέτσινος rules

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Που στέλνουμε email παραπόνων Μπάμπη που?Θέλω μια 4090 στα 1500€ Μαξ ,άντε επειδή είμαι χουβαρντας να ανέβω μέχρι 1800€ πρόσεξε ...ζεστααα

Ωραία μαζί σου σε όσα λες.

Δλδ την 3080 σου θα την δώσεις ας πούμε 400€ ? 

Τόσο είχα δώσει την 2080 το Νοέμβριο του 20, 400 και έβαλα άλλα 400 για την 3080.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...