Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Σωστός, άρα 4 παιχνίδια μέχρι στιγμής με full RT.

Aν το προσεγγισεις απο αυτη την οπτικη γωνια και το συνδυασεις με το χαμο που εχει γινει στο νημα των Ada σε πιανει μια απελπισια..

Ειναι πολυ λιγα τα παιχνιδια με πληρες feature set και δεν φαινεται και τιποτα πολυ ενδιαφερον στον οριζοντα για το αμεσο μελλον.

Υ.Γ. Και θελεις και 3090 για να αρχισεις να τα ανοιγεις με αξιωσεις..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Full πακέτο RT που αλλάζει εντελώς το οπτικό αποτέλεσμα έχουμε σε 3 παιχνίδια μέχρι στιγμής. CP 2077, Metro Exodus και Dying Light 2. Τα υπόλοιπα έχουν κάτι χαζο-shadows και κάτι χαζο-reflections απλά για να λένε ότι έχουν RT.

Για full RT όπως τα 3 που είπα, θα περιμένουμε κάνα 2 χρόνια ακόμα να σταματήσουν τα PS4/X1 ports και να περάσουμε καθαρά σε PS5/XSS/XSX παιχνίδια που και πάλι δεν ξέρω αν θα έχουμε όλο το πακέτο(Ίσως χρειαστεί να περιμένουμε το PS6). Με λίγα λόγια, στις RTX 5000 τα σπουδαία :P

Και το Control.

3 ώρες πριν, Strategos είπε

θα έδινες 600 ευρώ το 2023 για 8 gb κάρτα; να παίζεις τι; σε 1080p;

Για την απόδοση μιλούσα. Εδώ αγοράζουμε το 2022 κάρτες με 8gb, το 23 γιατί όχι;

1 ώρα πριν, kostiger είπε

Aν το προσεγγισεις απο αυτη την οπτικη γωνια και το συνδυασεις με το χαμο που εχει γινει στο νημα των Ada σε πιανει μια απελπισια..

Ειναι πολυ λιγα τα παιχνιδια με πληρες feature set και δεν φαινεται και τιποτα πολυ ενδιαφερον στον οριζοντα για το αμεσο μελλον.

Υ.Γ. Και θελεις και 3090 για να αρχισεις να τα ανοιγεις με αξιωσεις..

Όχι με το DLSS εντάξει είσαι σε όλα αυτά. Παίζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Strategos είπε

θα έδινες 600 ευρώ το 2023 για 8 gb κάρτα; να παίζεις τι; σε 1080p;

Αν μιλάμε για κατηγορία x060 προφανώς οχι, και ειναι περιεργο να εχει η 3060 12gb και η 4060 8.

Ακομα πιο περιεργο ειναι να μιλάμε για απόδοση 3090 οταν η κατα πολύ ακριβότερη της 4080 12gb υποτίθεται ειναι κοντα σε απόδοση 3090ti, και αρα θεωρητικά κοντα σε απόδοση 3090 θα πρέπει να ειναι η 4070.

Τελος, εχε υπόψη σου οτι οι περισσότεροι που αγοράζουν 3070/3070ti, δεν το κάνουν για να παίζουν υποχρεωτικά σε 1080p, αλλά και σε 1440p μιας και τα 8gb Vram καλύπτουν την πλειοψηφια αυτών των τίτλων.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/2/2022 στις 9:44 ΜΜ, Armoral είπε

Graphically Challenged (BAN MINING) (@GraphicallyChal) / Twitter

Για να δούμε αν ισχύουν το παραπάνω. Πολύ καλό για να είναι αληθινό. Παίζει να είναι και μεγάλο ψέμμα.

Για την τιμή δεν ξέρω αλλά από επιδόσεις και ισχύει αλλά και όχι, η 3090 είναι ανάμεσα στις "δυο 4080" , η 12gb με 192bit είναι ουσιαστικά 4060 αλλά αφού την πασάρει σαν 4080 12gb... οπότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

517.48 - WHQL released

Release Highlights

Game Ready Drivers provide the best possible gaming experience for all major new releases. Prior to a new title launching, our driver team is working up until the last minute to ensure every performance tweak and bug fix is included for the best gameplay on day-1.

Game Ready for Overwatch 2

This new Game Ready Driver provides the best day-0 gaming experience for Overwatch 2. In addition, this new Game Ready Driver offers support for the latest releases and updates including the addition of NVIDIA DLSS technology to Microsoft Flight Simulator.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, d4ydr33m3r είπε

517.48 - WHQL released

Release Highlights

Game Ready Drivers provide the best possible gaming experience for all major new releases. Prior to a new title launching, our driver team is working up until the last minute to ensure every performance tweak and bug fix is included for the best gameplay on day-1.

Game Ready for Overwatch 2

This new Game Ready Driver provides the best day-0 gaming experience for Overwatch 2. In addition, this new Game Ready Driver offers support for the latest releases and updates including the addition of NVIDIA DLSS technology to Microsoft Flight Simulator.

εγώ που τον πέρασα τον συγκεκριμένο driver black ops cold war έφαγα error code,και μαύρη οθόνη, warzone δουλεύει flawless .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ICE-T είπε

εγώ που τον πέρασα τον συγκεκριμένο driver black ops cold war έφαγα error code,και μαύρη οθόνη, warzone δουλεύει flawless .

Δεν γνωριζω δεν το εχω το black ops CW, παιζει να ειναι κανα bug.. Αλλα καλου κακου κανε ενα uninstall, driver cleaner με safe boot και ξαναπερνα τον driver ισως να ειναι κανα conflict ή να μην εγκαταστηθηκε σωστα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Δεν γνωριζω δεν το εχω το black ops CW, παιζει να ειναι κανα bug.. Αλλα καλου κακου κανε ενα uninstall, driver cleaner με safe boot και ξαναπερνα τον driver ισως να ειναι κανα conflict ή να μην εγκαταστηθηκε σωστα

 ξαναπέρασα τον προηγούμενο και όλα δουλεύουν σωστά, μπορεί να έφαγε κανένα bug με τα shaders από κανένα update,όταν διαβάσω review αναλυτικό τον περνάω ξανά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω λίγο τις τιμές στις αγγελίες και νομίζω ότι ο κόσμος έχει ψιλοτρελαθεί.

Ποιος θα δώσει 700 και 800 ευρώ για μεταχείρισμένες κάρτες χωρίς υποστήριξη του DLSS 3.0 ?

Θα έχεις σκάσει 800 ευρώ, θα σου λέει το game για DLSS 3.0 και 100+ frames και εσύ με το 2.0 δε θα παίρνεις ούτε 30.

Δε ξέρω ίσως εγώ τα βλέπω λάθος, αλλά τις θεωρώ τρομερά υψιλές τις τιμές για ένα προιόν που δεν υποστηρίζει τα τελευταία δεδομένα, 35+ dlss 3.0 games στο launch της 4090 ανακοίνωσε ο πέτσινος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DeareN είπε

Βλέπω λίγο τις τιμές στις αγγελίες και νομίζω ότι ο κόσμος έχει ψιλοτρελαθεί.

Ποιος θα δώσει 700 και 800 ευρώ για μεταχείρισμένες κάρτες χωρίς υποστήριξη του DLSS 3.0 ?

Θα έχεις σκάσει 800 ευρώ, θα σου λέει το game για DLSS 3.0 και 100+ frames και εσύ με το 2.0 δε θα παίρνεις ούτε 30.

Δε ξέρω ίσως εγώ τα βλέπω λάθος, αλλά τις θεωρώ τρομερά υψιλές τις τιμές για ένα προιόν που δεν υποστηρίζει τα τελευταία δεδομένα, 35+ dlss 3.0 games στο launch της 4090 ανακοίνωσε ο πέτσινος...

Το DLSS 3.0 δεν είναι η ανακάλυψη του τροχού. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DeareN είπε

Βλέπω λίγο τις τιμές στις αγγελίες και νομίζω ότι ο κόσμος έχει ψιλοτρελαθεί.

Ποιος θα δώσει 700 και 800 ευρώ για μεταχείρισμένες κάρτες χωρίς υποστήριξη του DLSS 3.0 ?

Θα έχεις σκάσει 800 ευρώ, θα σου λέει το game για DLSS 3.0 και 100+ frames και εσύ με το 2.0 δε θα παίρνεις ούτε 30.

Δε ξέρω ίσως εγώ τα βλέπω λάθος, αλλά τις θεωρώ τρομερά υψιλές τις τιμές για ένα προιόν που δεν υποστηρίζει τα τελευταία δεδομένα, 35+ dlss 3.0 games στο launch της 4090 ανακοίνωσε ο πέτσινος...

Και πόσο να δώσει δλδ κάποιος μια 3080ti/3090?

500€?

Με αυτό το σκεπτικό οποίος έχει 2080/2080ti να τις χαρίσει.

Θα υποστηρίξουν και οι 3αρες το dlss3 απλά δεν θα σου δίνει το 100% που θα δίνει στις ada

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Θα υποστηρίξουν και οι 3αρες το dlss3 απλά δεν θα σου δίνει το 100% που θα δίνει στις ada

Και εγω σου λεω οτι θα βλεπεις τοσα artifacts που δεν θα το χρησιμοποιεις ποτε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, azazil1190 είπε

Και πόσο να δώσει δλδ κάποιος μια 3080ti/3090?

500€?

Με αυτό το σκεπτικό οποίος έχει 2080/2080ti να τις χαρίσει.

Θα υποστηρίξουν και οι 3αρες το dlss3 απλά δεν θα σου δίνει το 100% που θα δίνει στις ada

Μακάρι να είχαν 700 και 800 αυτές που γράφεις... 

Anyway το θέμα είναι αλλού, άπαξ και είναι να δώσει κάποιος κεφάλαιο 700 η 800 είναι χαζομάρα να μη περιμένει dlss 3.0 και τη σειρά 40xx εκτός αν πετύχει αυτές που γράφεις δηλαδή 3080ti ή 3090 και δε τον ενδιαφέρει το dlss

 

Edit : + τον κίνδυνο να έπαιζε η κάρτα 24/7 σε κάποιο rig στα κόκκινα για μεγιστοποιηση κέρδους 

Επεξ/σία από DeareN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Και εγω σου λεω οτι θα βλεπεις τοσα artifacts που δεν θα το χρησιμοποιεις ποτε..

Θα το δούμε στην πορεία και αυτό.

Έτσι και αλλιώς την 3090ti θα την κρατήσω για το δεύτερο μηχάνημα (του γιου μου) που παίζει 1440π

Στο δικό μου θα μπει 40ρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...