Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, panakos_thess είπε

@BabisTs Να σε καλα Babi και εσενα καλοριζικη αλλα εμενα ηταν 7μηνες Mining αλλα με κλιματιστικο και ολα τα σχετικα δεν εχει κανενα προβλημα!!!

Δεν ξανά ασχολούμαι με gpus άνω του χιλιαρικου......χόρτασα πια.....έρχεται και το oled και είμαι κομπλέ...χαλαρό gaming απο εδώ και πέρα...B)

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Δεν ξανά ασχολούμαι με gpus άνω του χιλιαρικου......χόρτασα πια.....έρχεται και το oled και είμαι κομπλέ...χαλαρό gaming απο εδώ και πέρα...B)

Το έχω πει και 'γω αυτό όλες τις τελευταίες φορές και πάντα καταλήγω να δίνω ~1.5Κ.

1 ώρα πριν, panakos_thess είπε

@Psycho_Warhead ολες οι καρτες που θα βγουν στην αγορα τωρα ολες απο Mining θα ειναι ασε τι θα λενε!!! δευτερον δεν ξερεις καν τι τιμη την πηρα!!!

Σχετικό το ''όλες'', η δικιά μου δεν έχει κάνει ούτε 1 δευτερόλεπτο mining. Όχι ότι παθαίνει κάτι, αν αλλάξεις πάστα κλπ μια χαρά θα είναι.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Σχετικό το ''όλες'', η δικιά μου δεν έχει κάνει ούτε 1 δευτερόλεπτο mining. Όχι ότι παθαίνει κάτι, αν αλλάξεις πάστα κλπ μια χαρά θα είναι.

Ανάλογα τι μνήμες φορά μια χαρά παθαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Το έχω πει και 'γω αυτό όλες τις τελευταίες φορές και πάντα καταλήγω να δίνω ~1.5Κ.

Σχετικό το ''όλες'', η δικιά μου δεν έχει κάνει ούτε 1 δευτερόλεπτο mining. Όχι ότι παθαίνει κάτι, αν αλλάξεις πάστα κλπ μια χαρά θα είναι.

Σχετικο φυσηκα εννοειτε εχω διαβασει αρκετα για το Mining αν ειναι σε φυσιολογικα επιπεδα η Micron GDDR6X κατω απο 80c και χρονια να κανει δεν θα παθει κατι!!!μονο τα thermal pads επεισης παιζει ρολο και η υλοποιηση της καθε καρτας!!!το Μονο κακκο ειναι οτι βαζουν τα ανεμηστηρια 100% ΠΑΝΤΑ και χαλανε μετα απο καιρο βεβαια μπορεις να αγορασεις 3αδα με 50ευρω!!!το μεγαλο προβλημα ειναι στης 3090 που εχει και μνημες στο backplate εκει δυσκολα να ψυχονται!!!! Αυτα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Το έχω πει και 'γω αυτό όλες τις τελευταίες φορές και πάντα καταλήγω να δίνω ~1.5Κ.

Για αυτό τσίμπησα μια 12ρα 3080 (3 x 8pin) σε σπέσιαλ τιμή και special υλοποίηση και skip τις νέες εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Για αυτό τσίμπησα μια 12ρα 3080 (3 x 8pin) σε σπέσιαλ τιμή και special υλοποίηση και skip τις νέες εγώ.

Το σκεφτόμουν και 'γω αλλά τα 12GB μάλλον θα τα βρουν σκούρα στα επόμενα γκέιμς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Το σκεφτόμουν και 'γω αλλά τα 12GB μάλλον θα τα βρουν σκούρα στα επόμενα γκέιμς..

Αφού βγει και η 4070 12ρα μια χαρά θα είναι...δεν θα τα βρει πουθενά σκούρα.....ούτως ή άλλως 4Κ δεν είμαι....μόνο σε 4Κ αν θα τα βρουν σκούρα οι 12ρες αργότερα...και πάλι tweakareis κάνα setting και βρίσκεις sweet spot και εκεί αν τα βρει σκούρα...εγώ skip πάντως.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και η 3070 βγήκε με 8GB αλλά πολλά παιχνίδια θέλουν 10+(3080). Κάπως έτσι θα πάει και με τις νέες, για max textures θα θες 4080 με 16GB.

Anyway, ένα PS5 χρειάζεται τώρα για Ragnarok, το PC δεν έχει κάτι το τρομερό μέχρι στιγμής που να δικαιολογεί δυνατότερες κάρτες.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Και η 3070 βγήκε με 8GB αλλά πολλά παιχνίδια θέλουν 10+(3080). Κάπως έτσι θα πάει και με τις νέες, για max textures θα θες 4080 με 16GB.

Anyway, ένα PS5 χρειάζεται τώρα για Ragnarok, το PC δεν έχει κάτι το τρομερό μέχρι στιγμής που να δικαιολογεί δυνατότερες κάρτες.

Πλακα πλακα το επομενο ΑΑΑ game που θα ζορισει gpus σε max settings ειναι .. το uncharted 4 remake ?? :P :P : P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nickk0kkav είπε

Πλακα πλακα το επομενο ΑΑΑ game που θα ζορισει gpus σε max settings ειναι .. το uncharted 4 remake ?? :P :P : P 

STALKER 2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...