Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έρχονται στα φυσιολογικά σιγά σιγά..Τελειώνουν τα μεγαλεία πέτσινε, τα γκαφρά θα πηγαίνουν στο ρεύμα και στα καύσιμα από 'δω και πέρα.

NVIDIA GeForce RTX 3090 Ti is just 5% to 10% faster than RTX 3090

No shit..

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Έρχονται στα φυσιολογικά σιγά σιγά..Τελειώνουν τα μεγαλεία πέτσινε, τα γκαφρά θα πηγαίνουν στο ρεύμα και στα καύσιμα από 'δω και πέρα.

NVIDIA GeForce RTX 3090 Ti is just 5% to 10% faster than RTX 3090

No shit..

Πιστεύεις ότι δεν κέρδισε αρκετά ή ότι ακόμη χάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

daniel-martinger-carpenters-cellar08.jpg

daniel-martinger-carpenters-cellar011new

ωραία τα γραφικά αλλα κατά τη γνώμη μου και την δίκια μου προτίμηση τα παιχνίδια πάσχουν από αλλα πράγματα, όπως είναι τα physics, οι άδειοι κόσμοι, οι "πλαστικοί" χωρίς ζωή npcs ωραία όλα αυτα τα μπιχλιμπίδια στο video αλλα τι να τα κανεις αφού δε μπορείς να αλληλεπιδράσεις καθόλου μαζί τους... ούτε καν να τα ρήξεις στο έδαφος....τρανό παράδειγμα zelda breath of the wild, μάπα καρτουνίστικα γραφικά σε σχέση με αυτό που βλέπουμε αλλα είναι τόσο μπροστά σε μερικά πράγματα που μπορείς να ασχολείσαι ώρες χωρίς να βαριέσαι

Επεξ/σία από Tambas91
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορειτε να μου προτεινετε ενα οικονομικο αλλα να κανει δουλεια gpu holder bracket που να ταιριαζει με αυτη τη gpu? Δε θελω να εχω sag και μου καταστρεψει τα slots.

oooooooooooooo.jpeg

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ακούσει ποτέ για slot να έχει πάθει ζημιά από το sag. Και όλα τα σύγχρονα είναι και reinforced κιόλας, θέλει πολύ προσπάθεια για να γίνει ζημιά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

9 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Μπορειτε να μου προτεινετε ενα οικονομικο αλλα να κανει δουλεια gpu holder bracket που να ταιριαζει με αυτη τη gpu? Δε θελω να εχω sag και μου καταστρεψει τα slots.

oooooooooooooo.jpeg


Οι zotac είναι από τις ποιο στενές  rtx 30xx σε διαστάσεις κάτι που βοηθάει στο sag και έχουν ήδη ένα bracket το οποίο είναι και vrm cooler και δένει το βάρος του pcb και του cooler  με το ΙΟ pci bracket σε 5 σημεία εκεί που πέφτει το βάρος, τα 2  αν το θυμάμαι σωστά δένουν μαζί το ΙΟ pci bracket /pcb /backplate και sag bracket - vrm cooler μαζί
Αν έχεις sag είναι θέμα κατασκευής του case και όχι της συγκεκριμένης κάρτας

Έχω την αντίστοιχη RTX 3080 Τι AMP Holo και δεν έχει καθόλου sag ούτε πριν με το stock cooler που ζύγιζε 1550g ούτε τώρα με το full cover w/block και pump του aio που έχει επάνω

Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω video ίσως σε βοηθήσει πριν πάρεις κάποιο bracket, αν έχεις sag είναι θέμα του case και όχι της συγκεκριμένης κάρτας π.χ. εμένα στο O11Dynamic δεν έχει

JrcGftu.jpg
  

 

Επεξ/σία από Deu164
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Μπορειτε να μου προτεινετε ενα οικονομικο αλλα να κανει δουλεια gpu holder bracket που να ταιριαζει με αυτη τη gpu? Δε θελω να εχω sag και μου καταστρεψει τα slots.

oooooooooooooo.jpeg

JONSBO VC-1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...