Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 15/3/2022 στις 9:08 ΜΜ, giannis2156 είπε

Ξερει κανεις τι παιζει με τιμες 3080 σκρουτζ vs Plaisi# γιατι τοσο μεγαλη διαφορα απο 400$.

στο πλαισιο ο υπαλληλος εχει 1 μισθο κ 50 αρμοδιοτητες ολη μερα.

στα σκρουτζ κοιταζουν να βρουν τρυπα να μαζεψουν την πενταρα να μην παει ο πελατης σε αλλο, και μην τους μεινουν εμπορευματα κ τα πουλησουν απο την τσεπη τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Ρε παιδιά τι έχει παιχτεί με το CaseKing???  Μου βγαζει εξοδα αποστολης 99.99 Ευρώ, τι καπνίσανε; 

Επίσημα, ρίχνουν το μπαλάκι στις μεταφορικές (επειδή ασφαλίζονται οι αποστολές).

Ανεπίσημα,δέν μας θέλουν σάν πελάτες.

Εναλλακτικά δές Amazon,computeruniverse,alternate,notebooksbillinger,cyberport,equippr,reichelt και φτιάξε έναν λογαριασμό τύπου ehopwedrop για μεταφορές απο Γερμανία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Tenshi είπε

Επίσημα, ρίχνουν το μπαλάκι στις μεταφορικές (επειδή ασφαλίζονται οι αποστολές).

Ανεπίσημα,δέν μας θέλουν σάν πελάτες.

Εναλλακτικά δές Amazon,computeruniverse,alternate,notebooksbillinger,cyberport,equippr,reichelt και φτιάξε έναν λογαριασμό τύπου ehopwedrop για μεταφορές απο Γερμανία.

Thank u. Σίγουρα δε μας θέλουν σαν πελάτες γιατί εγώ μίλησα και με τις μεταφορικές και λένε ότι δεν έχει γίνει κάτι τετοιο από μεριάς μας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Προφανώς κάποιοι πήγαν να εκμεταλλευτούν καταστάσεις όπως με το overclockers.uk

Πόσοι να ήταν αυτοί οι κάποιοι που αυτομάτως ωθεί μια εταιρεία να βάζει Χ στην συγκεκριμένη αγορά;

Σκατένια πάστα είμαστε, άλλα δέν μπορώ να φανταστώ πως κατ'αναλογία έχουμε περισσότερους απατεώνες απο χώρες με υπερ-πολλαπλάσιο πλυθισμό.

Κατατά το "free movement of goods within EU, είναι ένα ανέκδοτο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορώ να τους τραβήξω καμια καταγγελία σε κανένα Ευρωπαϊκό φορέα στο μεταξύ; Σε κάνα συνήγορο καταναλωτή κλπ ξέρω γώ;

 

ή είναι καλούμενοι από παντού; Γιατί πριν 20 μέρες (Μαξ) είχε 17€ η αποστολή 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Μπορώ να τους τραβήξω καμια καταγγελία σε κανένα Ευρωπαϊκό φορέα στο μεταξύ; Σε κάνα συνήγορο καταναλωτή κλπ ξέρω γώ;

 

ή είναι καλούμενοι από παντού; Γιατί πριν 20 μέρες (Μαξ) είχε 17€ η αποστολή 

Τα μεταφορικά για Ελλάδα ήταν 20,99€.

Capture.JPG.1e814b7df31e174b78701b9132c0594b.JPG

Το 99,99€ ισχύει εδώ και τουλάχιστον ένα χρόνο.

Δέν νομίζω πως έπεσε ποτέ στα 17€, εκτός αν συνέβη κάτι τις τελευταίες μέρες που μου διέφυγε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Tenshi είπε

Τα μεταφορικά για Ελλάδα ήταν 20,99€.

Capture.JPG.1e814b7df31e174b78701b9132c0594b.JPG

Το 99,99€ ισχύει εδώ και τουλάχιστον ένα χρόνο.

Δέν νομίζω πως έπεσε ποτέ στα 17€, εκτός αν συνέβη κάτι τις τελευταίες μέρες που μου διέφυγε.

 

Πριν 20 μέρες που το είχα τσεκάρει ρε σύ νομίζω μου έδινε 17-20 αυτό που λες αλλιώς θα μου είχε κάνει σίγουρα εντύπωση το 100αρι που ζητάνε 

Εννοώ νωρίτερα θα μου έκανε εντύπωση και δε θα το σχολίαζα τώρα. Σίγουρα σηκώνει καταγγελία σε ευρωπαϊκό φορέα αυτό το πράγμα. Με την DHL Ελλάδας που μίλησα δεν υπάρχει το 99.99€ που σου ζητάνε μου λένε. Έχω ένα γνωστό δουλεύει στην Γερμανία στη DHL, θα ρωτήσω και αυτόν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Πριν 20 μέρες που το είχα τσεκάρει ρε σύ νομίζω μου έδινε 17-20 αυτό που λες αλλιώς θα μου είχε κάνει σίγουρα εντύπωση το 100αρι που ζητάνε 

Εννοώ νωρίτερα θα μου έκανε εντύπωση και δε θα το σχολίαζα τώρα. Σίγουρα σηκώνει καταγγελία σε ευρωπαϊκό φορέα αυτό το πράγμα. Με την DHL Ελλάδας που μίλησα δεν υπάρχει το 99.99€ που σου ζητάνε μου λένε. Έχω ένα γνωστό δουλεύει στην Γερμανία στη DHL, θα ρωτήσω και αυτόν 

με DHL paket έχω πάρει GPU με 15.99 ευρω και παράδοση σε περίπου 1 εβδομάδα (dhl παραδοση τοπικά, όχι ΕΛΤΑ). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cyberguy είπε

με DHL paket έχω πάρει GPU με 15.99 ευρω και παράδοση σε περίπου 1 εβδομάδα (dhl παραδοση τοπικά, όχι ΕΛΤΑ). 

Ναι κανονικά έτσι ήταν, τώρα ζητάνε 99.99 στο caseking και λένε ότι αυτές τις τιμες μας δίνουν για αποστολές στην Ελλάδα ενώ στην πραγματικότητα για δέμα έως 5 κιλά είναι 15.99 από Γερμανία για Ελλάδα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Μπορώ να τους τραβήξω καμια καταγγελία σε κανένα Ευρωπαϊκό φορέα στο μεταξύ; Σε κάνα συνήγορο καταναλωτή κλπ ξέρω γώ;

 

ή είναι καλούμενοι από παντού; Γιατί πριν 20 μέρες (Μαξ) είχε 17€ η αποστολή 

Νομίζω πως είναι δικαίωμα τους να ζητάνε ό,τι θέλουν για handling/shipping. Ελεύθερη αγορά, απλά πας αλλού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Πριν 20 μέρες που το είχα τσεκάρει ρε σύ νομίζω μου έδινε 17-20 αυτό που λες αλλιώς θα μου είχε κάνει σίγουρα εντύπωση το 100αρι που ζητάνε 

Εννοώ νωρίτερα θα μου έκανε εντύπωση και δε θα το σχολίαζα τώρα. Σίγουρα σηκώνει καταγγελία σε ευρωπαϊκό φορέα αυτό το πράγμα. Με την DHL Ελλάδας που μίλησα δεν υπάρχει το 99.99€ που σου ζητάνε μου λένε. Έχω ένα γνωστό δουλεύει στην Γερμανία στη DHL, θα ρωτήσω και αυτόν 

Eίχε ανοίξει πριν δυο μήνες θέμα εδώ για τα μεταφορικά το caseking, και τον Γενάρη πάντως 99.99€ ζητάγανε μεταφορικά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, skritikos είπε

Νομίζω πως είναι δικαίωμα τους να ζητάνε ό,τι θέλουν για handling/shipping. Ελεύθερη αγορά, απλά πας αλλού.

1 ώρα πριν, thetiesthatbind είπε

Μπορώ να τους τραβήξω καμια καταγγελία σε κανένα Ευρωπαϊκό φορέα στο μεταξύ; Σε κάνα συνήγορο καταναλωτή κλπ ξέρω γώ;

 

ή είναι καλούμενοι από παντού; Γιατί πριν 20 μέρες (Μαξ) είχε 17€ η αποστολή 


Ακριβώς αυτό και καταγγελία να γίνει σε κάποιον φορέα αν υπάρχει... το μόνο που θα τους κάνουν είναι αέρα.
Σου λέει 15.99 shipping όσο λέει και η μεταφορική και τα υπόλοιπα handling τόσο το κοστολογούμε... Δε σε αναγκάζει κάνεις αγόρασε το από αλλού

Επεξ/σία από Deu164
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...