Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου ρθε ειδοποίηση για μια 

12G-P5-4877-KL 

Αυτή: 12G-P5-4877-KL_XL_1.png

από EVGA Ευρωπαϊκό - θέλει κανείς να του παραθέσω τη θέση μου; 

Αρκεί να έχει όντως το απαραίτητο hardware για να την αξιοποιήσει. Προφανώς δεν έχω 4Κ τηλεόραση 120Hz ή 1440 27αρι 240Hz ακόμη ή κάτι τέτοιο για να τη χαρώ προς το παρόν, οπότε δεν την καπαρώνω εγώ.

 

 

* & να έχει μια κάποια παρουσία στο φόρουμ

Screenshot_20220223-192308.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Μου ρθε ειδοποίηση για μια 

12G-P5-4877-KL 

Αυτή: 12G-P5-4877-KL_XL_1.png

από EVGA Ευρωπαϊκό - θέλει κανείς να του παραθέσω τη θέση μου; 

Αρκεί να έχει όντως το απαραίτητο hardware για να την αξιοποιήσει. Προφανώς δεν έχω 4Κ τηλεόραση 120Hz ή 1440 27αρι 240Hz ακόμη ή κάτι τέτοιο για να τη χαρώ προς το παρόν, οπότε δεν την καπαρώνω εγώ.

 

 

* & να έχει μια κάποια παρουσία στο φόρουμ

Screenshot_20220223-192308.jpg

Παράξενο που δεν έχει πέσει η τιμή στο site της evga.  Τόσο κοστίζει και γενικότερα στα ιντερνετομάγαζα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, cyberguy είπε

Παράξενο που δεν έχει πέσει η τιμή στο site της evga.  Τόσο κοστίζει και γενικότερα στα ιντερνετομάγαζα.

Η εκδοση με 12 gb ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Armoral είπε

Δεν είναι Evga ftw3 

τωρα σε αυτο έμεινες? όταν η evga 3090 έκανε 1900 απο το eshop τους τον νοέμβριο, στην αγορά είχε 2600-2800.  Και τώρα δίνουν την 3080 με 1550? απαράδεκτοι

Επίσης στα ίδια λεφτά έχει rog strix, μέρα με την νύχτα με την απαράδεκτη σε pads FTW3

image.png.06b7defcea4e66eb6c484c44cc2007d5.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, cyberguy είπε

τωρα σε αυτο έμεινες? όταν η evga 3090 έκανε 1900 απο το eshop τους τον νοέμβριο, στην αγορά είχε 2600-2800.  Και τώρα δίνουν την 3080 με 1550? απαράδεκτοι

Επίσης στα ίδια λεφτά έχει rog strix, μέρα με την νύχτα με την απαράδεκτη σε pads FTW3

image.png.06b7defcea4e66eb6c484c44cc2007d5.png

Εννοείται ότι δε θα συγκρίνω την evga με σλλες εταιρίες που τιμολογουν διαφορετικά άλλωστε  Δεν είναι το ίδιο.

Άσε που εδώ μιλάμε για παράδοση έως 30 μέρες, φέρε μου και γλίστρησα.

Το msrp της 3080 12gb και της TI είναι ήδη ψηλότερα για αυτό δε βλέπεις τις διαφορές που βλέπεις με τις άλλες παλιότερες κυρίως κάρτες.

4 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Το PCI-E 5.0 connector έχει προδιαγραφή 600W και η 3090Ti Kingpin θα ζητάει 2 τέτοια..Άρα ναι, μια top υλοποίηση 4090 θα θέλει ένα 1000άρι PSU για party της :D

https://www.tomshardware.com/news/gigabyte-pcie-5-psu-exclusively-uses-16-pin-gpu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Armoral είπε

Εννοείται ότι δε θα συγκρίνω την evga με σλλες εταιρίες που τιμολογουν διαφορετικά άλλωστε  Δεν είναι το ίδιο.

Άσε που εδώ μιλάμε για παράδοση έως 30 μέρες, φέρε μου και γλίστρησα.

Το msrp της 3080 12gb και της TI είναι ήδη ψηλότερα για αυτό δε βλέπεις τις διαφορές που βλέπεις με τις άλλες παλιότερες κυρίως κάρτες.

https://www.reichelt.de/gr/de/msi-geforce-rtx-3080-ventus-3x-plus-12g-oc-lhr-msi-v389-400r-p321043.html?&trstct=pol_2&nbc=1

ετοιμοπαράδοτη σε τιμή χαμηλότερη της evga. Δηλαδη η msi εχει άλλο MSRP? μια χαρα το πήρε χαμπάρι η EVGA 'οτι μπορεί να βγάλει κέρδος και άρχισε να βαράει στο κεφάλι. Μπορώ να σου αραδιάσω άπειρα links απο ετοιμοπαράδοτες 3080 12gb απο σοβαρότερες υλοποιήσεις. 
 

Μέχρι τώρα η EVGA ήταν πιο φτηνή απο όλους τους άλλους AIB στα ίδια MSRP, είχε το καλό ότι δεν χανόταν η εγγύηση με την αλλαγή pads, αλλά και το κακό ότι η εγγύηση έμενε στον αρχικό αγοραστή. Πλέον  τρώει Χ με την κίνηση της να ανεβάσει τις τιμές στα ίδια επίπεδα με τους άλλους ΑΙΒ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, cyberguy είπε

https://www.reichelt.de/gr/de/msi-geforce-rtx-3080-ventus-3x-plus-12g-oc-lhr-msi-v389-400r-p321043.html?&trstct=pol_2&nbc=1

ετοιμοπαράδοτη σε τιμή χαμηλότερη της evga. Δηλαδη η msi εχει άλλο MSRP? μια χαρα το πήρε χαμπάρι η EVGA 'οτι μπορεί να βγάλει κέρδος και άρχισε να βαράει στο κεφάλι. Μπορώ να σου αραδιάσω άπειρα links απο ετοιμοπαράδοτες 3080 12gb απο σοβαρότερες υλοποιήσεις. 
 

Μέχρι τώρα η EVGA ήταν πιο φτηνή απο όλους τους άλλους AIB στα ίδια MSRP, είχε το καλό ότι δεν χανόταν η εγγύηση με την αλλαγή pads, αλλά και το κακό ότι η εγγύηση έμενε στον αρχικό αγοραστή. Πλέον  τρώει Χ με την κίνηση της να ανεβάσει τις τιμές στα ίδια επίπεδα με τους άλλους ΑΙΒ

Όχι , απλά οι κάρτες της συνήθως κακ αγοράζονται και πωλούνται ακριβότερα 

Θεωρείται κορυφαίος κατασκευαστής.

Από το κατάστημα τους όμως οι πρώτες κάρτες 30xx, ήταν όντως πολύ κοντά στο msrp και πολύ χαμηλότερα από τις τιμές που παίζουν τώρα στην αγορά.

Οι καινούριες έχουν υψηλότερο msrp οπότε ναι εκεί χρεώνει παραπάνω από τους άλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, cyberguy είπε

τωρα σε αυτο έμεινες? όταν η evga 3090 έκανε 1900 απο το eshop τους τον νοέμβριο, στην αγορά είχε 2600-2800.  Και τώρα δίνουν την 3080 με 1550? απαράδεκτοι

Επίσης στα ίδια λεφτά έχει rog strix, μέρα με την νύχτα με την απαράδεκτη σε pads FTW3

image.png.06b7defcea4e66eb6c484c44cc2007d5.png

Yeah, about that...... ακυράρα θα πέσει μάλλον. Επίσης δεν θα αγόραζα ASUS προϊόν από internetικο σκρουτζομάγαζο. Μόνο επίσημο μεταπωλητή ή amazon γιατί σε περίπτωση εγγύησης διαβάζω διάφορα σιχαμερά πράγματα ότι συμβαίνουν. 

 

Capture.PNG

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Malware ο lhr unlocker τελικα. Επρεπε να το περιμενω (οχι οτι με αφορα αμεσα)

 

https://www.tomshardware.com/news/nvidia-rtx-lhr-unlocker-malware?utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_content=tomsguide&utm_campaign=socialflow

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mp44christos είπε

Και πόλεμος παιδιά... Όσοι σκέφτεστε για κάρτα γραφικών αγοράστε σήμερα. 

 

 

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Όντως αγοράστε τώρα γιατί έρχεται αύξηση παντού.

Παλιά ακούγαμε κάτι τέτοια για τα supermarket, τώρα το ακούμε για κάρτες γραφικών 🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

 

Παλιά ακούγαμε κάτι τέτοια για τα supermarket, τώρα το ακούμε για κάρτες γραφικών 🤪

First world problems απο τον καναπεου μπροστα στο pc και το twitter..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...