Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Το αν αξίζει μια κάρτα στις σημερινές τιμές εξαρτάται από σένα..Αν είναι καλύτερη από την twin,έχει καλύτερο cooler κ 20w μεγαλύτερο pl.Άρα θεωρητικά είναι

 

Εννοώ αξίζει σε σχέση με το να πάρεις μια eagle σε ανάλογη τιμή; Ή από το να δώσεις κάτι παραπάνω για ένα καλύτερο μοντέλο msi,giga, κτλπ..

Με βάση πάντα τις εντυπώσεις σου μέχρι τώρα από την inno.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα βρεις σε λογική τιμή κ όχι στο χιλιάρικο...Η eagle δεν αξίζει,ίδιες κάρτες είναι.Τα top μοντέλα έχουν μεγαλύτερο pl,είναι 8+6 pin,θα έχεις πιο σταθερά ρολόγια.Αξίζει ένα σεβαστό ποσό για μεγαλύτερο pl se 3060 ti?Όχι κατά τη γνώμη μου,αλλά κ πάλι η τιμή κάνει κουμάντο.Η inno πάντως για entry level τα σπάει.Αν θες κάτι καλύτερο κατά τη γνωμη μου gaming oc ως ενδιάμεση λύση k μετά τα κλασσικά ftw,strix,suprim..Αλλά καλή τύχη να τα βρεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Matrix7 είπε

Αν τα βρεις σε λογική τιμή κ όχι στο χιλιάρικο...Η eagle δεν αξίζει,ίδιες κάρτες είναι.Τα top μοντέλα έχουν μεγαλύτερο pl,είναι 8+6 pin,και 8+8.θα έχεις πιο σταθερά ρολόγια.Αξίζει ένα σεβαστό ποσό για μεγαλύτερο pl se 3060 ti?Όχι κατά τη γνώμη μου,αλλά κ πάλι η τιμή κάνει κουμάντο.Η inno πάντως για entry level τα σπάει.Αν θες κάτι καλύτερο κατά τη γνωμη μου gaming oc ως ενδιάμεση λύση k μετά τα κλασσικά ftw,strix,suprim..Αλλά καλή τύχη να τα βρεις

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xartemporas είπε

 

Έχουν χάσει οι λέξεις το νόημά τους, τι Ultra Realistic και παραμύθια; Έχει κανείς οδηγήσει σε βουνό μέσα στα δέντρα και βροχή; Αυτά νομίζει πως θα βλέπει; Από το Need for Speed Hot Pursuit που έπαιζα το 1998 μέχρι σήμερα, 23 χρόνια μετά, η εξέλιξη των γραφικών σε σχέση με την πραγματικότητα έχει μεγάλο δρόμο ακόμα να διανύσει. Αν το NFS HP ήταν στο 1 και η πραγματικότητα είναι στο 10, δεν είμαστε ούτε στο 3. Ειδικά στο παραπάνω video, βλέπεις σε πάρα πολλά σημεία δισδιάστατες απεικονίσεις από τρισδιάστατα αντικείμενα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση παιδιά για όποιον μπορεί να βοηθήσει.PSU 550 watt είναι αρκετό για την 3060 ti;το build μου είναι:

PSU:Corsair CX 550W 80+bronze
GPU:i5 8600k
MOTHERBOARD:MSI Z370
RAM:Corsair 2x8 GB 3200 MHZ
SSD:128GB
HDD:1 TB
CPU COOLER:Coolemaster hyper evo 212
CASE:Cougar MX410 Mesh-G RGB με 4 fans

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, misterman είπε

Μια ερώτηση παιδιά για όποιον μπορεί να βοηθήσει.PSU 550 watt είναι αρκετό για την 3060 ti;το build μου είναι:

PSU:Corsair CX 550W 80+bronze
GPU:i5 8600k
MOTHERBOARD:MSI Z370
RAM:Corsair 2x8 GB 3200 MHZ
SSD:128GB
HDD:1 TB
CPU COOLER:Coolemaster hyper evo 212
CASE:Cougar MX410 Mesh-G RGB με 4 fans

Δεν βλεπω πρόβλημα 

χοντρικα GPU+CPU 230+100=330W

30% πανω να τραβηξουν παμε στα 430.

Το τροφοδοτικό με 80% μας δινει 440.

Μεσα εισαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...