Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, teller είπε

Η παραπάνω μνήμη της 2080 Ti είναι χρήσιμη για όσους κάνουν neural net training. Νομίζω επίσης ότι έχει περισσότερους tensor cores.

Δεν έχει ουσια να διυλιζουμε τον κωνωπα. Σε καμια περίπτωση δεν είναι η 2080ti πολυ πιο πάνω της 3070 period.

Άπειρα benches και real life scenarios από πολλούς ειδικούς που ειναι η δουλειά τους και κανένας μα κανένας δεν το ισχυρίστηκε. Τα υπόλοιπα είναι αυθαίρετα συμπεράσματα και απόψεις του καθενός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, vins είπε

Το πολύ πιο πάνω από πού το συμπέρανες???

Αναλόγως την ανάλυση και τα παιχνίδια είναι στα ίδια και λίγο πιο πάνω (και με μεγαλύτερο power consumption η 2080ti).

Η 3070 δε φτιάχτηκε για 4κ, αντιθέτως το selling point της 2080ti ήταν ξεκάθαρα αυτό.

Τέλος, αμφιβάλλω για το future proof, εκτός αν εννοείς τη vram (που πάλι στο 4κ απευθύνεται), καθώς τα rt και tensor cores της 3070 είναι next gen.

Εμένα μου την είχε ακυρώσει την 3070 όταν έγραφε αυτό (μετά από 1 μήνα)

Ναι , συμβαίνει μερικές φορές όταν βλέπουν ότι δεν πρόκειται να παραλάβουν σε εύλογο χρονικό διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
10 λεπτά πριν, teller είπε

Η παραπάνω μνήμη της 2080 Ti είναι χρήσιμη για όσους κάνουν neural net training. Νομίζω επίσης ότι έχει περισσότερους tensor cores.

Και για όσους παίζουν σε 4Κ, τα 8GB είναι λίγα για 4Κ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Παραπλησιες επιδόσεις έχουν,αυτό δείχνουν ξεκάθαρα όλα τα reviews, το πολύ πιο πάνω είναι αιθαιρετω συμπέρασμα δικό σου. 

 

30 λεπτά πριν, vins είπε

Το πολύ πιο πάνω από πού το συμπέρανες???

Αναλόγως την ανάλυση και τα παιχνίδια είναι στα ίδια και λίγο πιο πάνω (και με μεγαλύτερο power consumption η 2080ti).

Η 3070 δε φτιάχτηκε για 4κ, αντιθέτως το selling point της 2080ti ήταν ξεκάθαρα αυτό.

Τέλος, αμφιβάλλω για το future proof, εκτός αν εννοείς τη vram (που πάλι στο 4κ απευθύνεται), καθώς τα rt και tensor cores της 3070 είναι next gen.

Εμένα μου την είχε ακυρώσει την 3070 όταν έγραφε αυτό (μετά από 1 μήνα)

Εχω παραθεσει benchmarks με την Asus 2080ti που ειχα στο αναλογο νημα εδω. Δειτε αποτελεσματα ρεαλιστικα και οχι μονο απο οτι δινει ο καθε ytuber. Τα εχουμε ξαναπει αυτα στο παρελθον μην λεμε τα ιδια . offtopic end

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jimpsar είπε

 

Εχω παραθεσει benchmarks με την Asus 2080ti που ειχα στο αναλογο νημα εδω. Δειτε αποτελεσματα ρεαλιστικα και οχι μονο απο οτι δινει ο καθε ytuber. Τα εχουμε ξαναπει αυτα στο παρελθον μην λεμε τα ιδια . offtopic end

Και τι εδειχναν δηλαδη τα νουμερα που εδωσες? Οτι η 2080ti ητανε πολυ πιο πανω απο 3070? Για δειξε τα νουμερα να δουμε και εμεις οτι η Ti ειναι πολυ πιο πανω απο 3070

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, teller είπε

Εντωμεταξύ το notify που έχω βάλει πριν τα Χριστούγεννα στο eu.evga.com, βλέπω να πηγαίνει για τα επόμενα.

Και αν... :rolleyes:

Και βάλεεεεε!!! 😶

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε ξερω τι λετε για το πλαισιο αλλα σημερα ενημερωσαν το πεδίο της αναζητησης παραγγελίας και ο κωδικος μου δουλευει κανονικα, επισης μου εδωσαν τη δυνατότητα αν επιθυμώ να προπληρωσω χωρις να ειναι υποχρεωτικό... οποτε η παραγγελία μου προχωραει κανονικα στα 559 ευρω για 3060ti οποτε ολα τζιτζι και ας καθυστερησει και 20 χρονια.. επισης δεν ειχα ποτε το παραμικρό προβλημα με οτι παραγγελία εχω κανει απο εκει παρελθοντικα.. μια φορα τα 1500ευρα που ζητανε κατι "παιδακια" δεξια και αριστερά για την ιδια καρτα που εγω θα δωσω 500ευρω δε θα τους τα δωσω.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Δε ξερω τι λετε για το πλαισιο αλλα σημερα ενημερωσαν το πεδίο της αναζητησης παραγγελίας και ο κωδικος μου δουλευει κανονικα, επισης μου εδωσαν τη δυνατότητα αν επιθυμώ να προπληρωσω χωρις να ειναι υποχρεωτικό... οποτε η παραγγελία μου προχωραει κανονικα στα 559 ευρω για 3060ti οποτε ολα τζιτζι και ας καθυστερησει και 20 χρονια.. επισης δεν ειχα ποτε το παραμικρό προβλημα με οτι παραγγελία εχω κανει απο εκει παρελθοντικα.. μια φορα τα 1500ευρα που ζητανε κατι "παιδακια" δεξια και αριστερά για την ιδια καρτα που εγω θα δωσω 500ευρω δε θα τους τα δωσω.

Αυτά τα δύο στην ίδια πρόταση δεν μου βγάζουν και πολύ νόημα αλλά οκ όλα τζι τζι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vins είπε

Το πολύ πιο πάνω από πού το συμπέρανες???

Αναλόγως την ανάλυση και τα παιχνίδια είναι στα ίδια και λίγο πιο πάνω (και με μεγαλύτερο power consumption η 2080ti).

Η 3070 δε φτιάχτηκε για 4κ, αντιθέτως το selling point της 2080ti ήταν ξεκάθαρα αυτό.

Τέλος, αμφιβάλλω για το future proof, εκτός αν εννοείς τη vram (που πάλι στο 4κ απευθύνεται), καθώς τα rt και tensor cores της 3070 είναι next gen.

Εμένα μου την είχε ακυρώσει την 3070 όταν έγραφε αυτό (μετά από 1 μήνα)

Πόσο την πήρες την 3070 σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, UnderZero είπε

Αυτά τα δύο στην ίδια πρόταση δεν μου βγάζουν και πολύ νόημα αλλά οκ όλα τζι τζι!

Nα το θεσω πιο σωστα.. Απο το να δωσω 2Κ στο πιτσιρικα για μια καρτα που κοστολογείται κανονικά στα 400 με 500 φιλε μου κατα τη δικη μου κριση καλυτερα να μεινω και χωρις pc. Να ήταν για θεμα υγειας να προβληματιατω σοβαρα αλλα δοξα το Θεο υγεια πανω απ'ολα. Δεν ειναι τα 2K το προβλημα.. η αλητεια ειναι.. Να τα εδινα σε ενα ιδρυμα με ορφανα παιδια θα κοιμομουν πιο ήσυχα το βραδυ απ το να παιξω cyberpunk στα 150 fps 

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...