Προς το περιεχόμενο

Επανέλεγχος ηλεκτρικής εγκατάστασης και υποβολή νέας ΥΔΕ


eidikos33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, lacta13 είπε

Καλησπέρα,θελουμε να αλλαξουμε το ρεύμα στο σπίτι του πεθερού μου στο χωριο που ειναι ακομα στον θανόντα μπαμπα του απο πριν την μεταπολίτευση και βαλε.προφανως θα θελει και ΥΔΕ,απλα απ οσο γνωρίζω οτι οντως δεν ειναι απαραίτητη η νεα ΥΔΕ για αλλαγη ονοματος,αλλα την προσκομιζεις σ ενα 6μηνο,σωστα;

Τωρα ως προς το θεμα της τιμης απ οτι εχω καταλάβει διαφερει απο τα μεγαλα αστικα κεντρα με τα χωρια.στην Θεσσαλονίκη θυμαμαι 50-60€ κοστισε πριν κανα 3 χρονια.Εδω ενας αλλος ειοε για 150€.Αλλα αυτό που ρωτησε τον γείτονα-ξαδερφο-φιλο ηλεκτρολόγο και τον λεει θες 300€,με ξεπερνάει και νομιζω καποιο λακο εχει η φάβα...

Να το ψαξω καπου περισσότερο; ή ειμαστε το τι τιμη θα μας πει ο καθε "φιλος" ηλεκτρολόγος;

Το δεύτερο. Οι τιμές και αν θα γίνει ουσιαστικός έλεγχος της εγκατάστασης η όχι ποικίλουν. Εγώ Αθήνα το έκανα με 80 ευρώ και έκανε έλεγχο τουλάχιστον σε πίνακα και πρίζες.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, lacta13 είπε

Καλησπέρα,θελουμε να αλλαξουμε το ρεύμα στο σπίτι του πεθερού μου στο χωριο που ειναι ακομα στον θανόντα μπαμπα του απο πριν την μεταπολίτευση και βαλε.προφανως θα θελει και ΥΔΕ,απλα απ οσο γνωρίζω οτι οντως δεν ειναι απαραίτητη η νεα ΥΔΕ για αλλαγη ονοματος,αλλα την προσκομιζεις σ ενα 6μηνο,σωστα;

Τωρα ως προς το θεμα της τιμης απ οτι εχω καταλάβει διαφερει απο τα μεγαλα αστικα κεντρα με τα χωρια.στην Θεσσαλονίκη θυμαμαι 50-60€ κοστισε πριν κανα 3 χρονια.Εδω ενας αλλος ειοε για 150€.Αλλα αυτό που ρωτησε τον γείτονα-ξαδερφο-φιλο ηλεκτρολόγο και τον λεει θες 300€,με ξεπερνάει και νομιζω καποιο λακο εχει η φάβα...

Να το ψαξω καπου περισσότερο; ή ειμαστε το τι τιμη θα μας πει ο καθε "φιλος" ηλεκτρολόγος;

Ανάλογα την περιοχή που είσαι.. Και τι θα χρειαστεί ο ηλεκτρολόγος.. Στον πίνακα, τετραγωνικά οικίας, κτλπ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lacta13 είπε

Καλησπέρα,θελουμε να αλλαξουμε το ρεύμα στο σπίτι του πεθερού μου στο χωριο που ειναι ακομα στον θανόντα μπαμπα του απο πριν την μεταπολίτευση και βαλε.προφανως θα θελει και ΥΔΕ,απλα απ οσο γνωρίζω οτι οντως δεν ειναι απαραίτητη η νεα ΥΔΕ για αλλαγη ονοματος,αλλα την προσκομιζεις σ ενα 6μηνο,σωστα;

Τωρα ως προς το θεμα της τιμης απ οτι εχω καταλάβει διαφερει απο τα μεγαλα αστικα κεντρα με τα χωρια.στην Θεσσαλονίκη θυμαμαι 50-60€ κοστισε πριν κανα 3 χρονια.Εδω ενας αλλος ειοε για 150€.Αλλα αυτό που ρωτησε τον γείτονα-ξαδερφο-φιλο ηλεκτρολόγο και τον λεει θες 300€,με ξεπερνάει και νομιζω καποιο λακο εχει η φάβα...

Να το ψαξω καπου περισσότερο; ή ειμαστε το τι τιμη θα μας πει ο καθε "φιλος" ηλεκτρολόγος;

Γιατί να το αλλάξεις?

Δεν σου αρέσει η ΔΕΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Γιατί να το αλλάξεις?

Δεν σου αρέσει η ΔΕΗ?

Και στη ΔΕΗ να παραμείνει αν αλλάξει όνομα (προφανώς και ΑΦΜ ) για τους δικούς του λόγους η παροχή είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα του ζητηθεί ΥΔΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, messinia3 είπε

Και στη ΔΕΗ να παραμείνει αν αλλάξει όνομα (προφανώς και ΑΦΜ ) για τους δικούς του λόγους η παροχή είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα του ζητηθεί ΥΔΕ.

Οχι σχεδόν βέβαιο. Σίγουρα βέβαιο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, lacta13 είπε

Παντως εναν αλλο ηλεκτρολόγο της περιοχής που ρωτησαμε,μας ειπε 100-120€ και αν δεν εχει ρελε,ενα 50ρικο ακομα. Τι να πω.ειδωμεν

Πήγαινε εκεί που βρήκες.. Υπολόγισε τα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...