Προς το περιεχόμενο

Επανέλεγχος ηλεκτρικής εγκατάστασης και υποβολή νέας ΥΔΕ


eidikos33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα 

Ποια είναι η διαδικασία γνωρίζει κάποιος να μου πει πως γίνεται τρεις διαφορετικοί ηλεκτρολόγοι έλεγαν διάφορα …? Ο καθένας διαφορετικά το περιέγραψε..

Επεξ/σία από corsair04
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, corsair04 είπε

Καλησπέρα 

Ποια είναι η διαδικασία γνωρίζει κάποιος να μου πει πως γίνεται τρεις διαφορετικοί ηλεκτρολόγοι έλεγαν διάφορα …? Ο καθένας διαφορετικά το περιέγραψε..

1.Ερχεται ο ηλεκτρολογος ελεγχει πινακα , πριζες κλπ και αν ειναι ολα καλα υπογραφει.Αν δεν υπαρχει ρελε διαφυγης βαζει υποχρεωτικα για να υπογραψει .

Τιμη απο 40 ερω εως οσο θελει ....Δεν υπαρχει οριο 

2.Δεν παταει καθολου και υπογραφει ενα χαρτι στα τυφλα  με οτι μπορει να σημαινει αυτο .

Τιμη οσο θελει ....

Απο 1/3/2023 η καταθεση γινεται ηλεκτρονικα απο τον ηλεκτρολογο 

Διαλεγεις και παιρνεις

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

1.Ερχεται ο ηλεκτρολογος ελεγχει πινακα , πριζες κλπ και αν ειναι ολα καλα υπογραφει.Αν δεν υπαρχει ρελε διαφυγης βαζει υποχρεωτικα για να υπογραψει .

Τιμη απο 40 ερω εως οσο θελει ....Δεν υπαρχει οριο 

2.Δεν παταει καθολου και υπογραφει ενα χαρτι στα τυφλα  με οτι μπορει να σημαινει αυτο .

Τιμη οσο θελει ....

Απο 1/3/2023 η καταθεση γινεται ηλεκτρονικα απο τον ηλεκτρολογο 

Διαλεγεις και παιρνεις

Σε ευχαριστώ, απλά αναφέρω τι ακριβώς μου είπε ο ένας από τους δυο ηλεκτρολόγους που επικοινώνησα, "ότι πρέπει να κάνει καινούριο σχέδιο να το στείλει στο σύνδεσμο ηλεκτρολόγων και να καταθέσει μαζί  50€ ως παράβολο για να υπογράφει " 

Στις 25/2/2023 στις 11:56 ΜΜ, korakios είπε

δεν μπορούν (ευτυχώς)

έλεγχο της εγκατάστασης δλδ οτι δε θα καείς στο σπίτι σου ή δε θα πας ακαριαία απο ηλεκτροπληξία αλλά θα λειτουργούν οι ασφάλειες / ρελέ ηλεκτροπληξίας ....

βάλε αγγελία με "ζητείται" και το ποσό που διαθέτεις

Μπορείς να μου προτείνεις κάποιο site για να βάλω αγγελία ή κάποια ομάδα στο Facebook…

ευχαριστώ  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, corsair04 είπε

Σε ευχαριστώ, απλά αναφέρω τι ακριβώς μου είπε ο ένας από τους δυο ηλεκτρολόγους που επικοινώνησα, "ότι πρέπει να κάνει καινούριο σχέδιο να το στείλει στο σύνδεσμο ηλεκτρολόγων και να καταθέσει μαζί  50€ ως παράβολο για να υπογράφει " 

Μπορείς να μου προτείνεις κάποιο site για να βάλω αγγελία ή κάποια ομάδα στο Facebook…

ευχαριστώ  

https://pistopoihtiko-deh.gr/

Γρψε σε google πιστοποιητικο ΔΕΗ και θα σου βγαλει απειρα

Από εκεί είχα βρει με 70 ευρώ μαζί με ρελε πριν λίγα χρόνια 

Δεν πληρωνε τουλαχιστον οχι 50 ευρω εκει που λελει .

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

https://pistopoihtiko-deh.gr/

Γρψε σε google πιστοποιητικο ΔΕΗ και θα σου βγαλει απειρα

Από εκεί είχα βρει με 70 ευρώ μαζί με ρελε πριν λίγα χρόνια 

Δεν πληρωνε τουλαχιστον οχι 50 ευρω εκει που λελει .

Ναι, το έχω κάνει αλλά όλα τα αποτελέσματα είναι για Αθήνα, βρίσκομαι Λάρισα …Όσους μίλησα μου ζήτησαν 160-180€ …επειδή ο korakios έγραψε κάτι για αγγελία  γιαυτό ρώτησα εάν γνωρίζει κάποια ομάδα ή κάποιο site ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, corsair04 είπε

Ναι, το έχω κάνει αλλά όλα τα αποτελέσματα είναι για Αθήνα, βρίσκομαι Λάρισα …Όσους μίλησα μου ζήτησαν 160-180€ …επειδή ο korakios έγραψε κάτι για αγγελία  γιαυτό ρώτησα εάν γνωρίζει κάποια ομάδα ή κάποιο site ...

δυστυχώς δε γνωρίζω κάτι συγκεκριμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, corsair04 είπε

Ναι, το έχω κάνει αλλά όλα τα αποτελέσματα είναι για Αθήνα, βρίσκομαι Λάρισα …Όσους μίλησα μου ζήτησαν 160-180€ …επειδή ο korakios έγραψε κάτι για αγγελία  γιαυτό ρώτησα εάν γνωρίζει κάποια ομάδα ή κάποιο site ...

Έχω ακούσει ότι εκτός Αττικής οι τιμές είναι πολύ μεγαλύτερες και υπάρχει και άτυπο καρτέλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, corsair04 είπε

Ναι, το έχω κάνει αλλά όλα τα αποτελέσματα είναι για Αθήνα, βρίσκομαι Λάρισα …Όσους μίλησα μου ζήτησαν 160-180€ …επειδή ο korakios έγραψε κάτι για αγγελία  γιαυτό ρώτησα εάν γνωρίζει κάποια ομάδα ή κάποιο site ...

Ψάξε καλύτερα και θα βρεις και φθηνότερους. 

Edit: Για Αθήνα και Θεσσαλονίκη αυτό. Αν είσαι επαρχία είναι αρκετά παραπάνω λόγω καρτέλ. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Ψάξε καλύτερα και θα βρεις και φθηνότερους. 

Edit: Για Αθήνα και Θεσσαλονίκη αυτό. Αν είσαι επαρχία είναι αρκετά παραπάνω λόγω καρτέλ. 

Βρήκα μια λίστα με ηλεκτρολόγους και τους έστειλα όλους email …Εδώ στη Λάρισα σε σπίτι ένα ρελε διαφυγής 60€ και το ρελε δικό μου …

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, corsair04 είπε

Βρήκα μια λίστα με ηλεκτρολόγους και τους έστειλα όλους email …Εδώ στη Λάρισα σε σπίτι ένα ρελε διαφυγής 60€ και το ρελε δικό μου …

Κανονικά Θα  πρεπει έρθει ο ηλεκτρολόγος από κοντά.. Να δει και τον πινακα και να βγάλει το σχέδιο.. Το σωστό αυτό είναι.. Καλη τιμή είναι.. 

Επεξ/σία από takoulou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα 

Και η ανεύρεση φτηνού ηλεκτρολόγου συνεχίζεται αλλά κοιτώντας τις υπηρεσίες της Δ.Ε.Η είδα ότι  έχει κάποιες υπηρεσίες όπως το fixit , από εκεί θα μπορούσα να έχω κάποια έκπτωση ; Έχει κάποιος γνώμη για τη συγκεκριμένη υπηρεσία ;

Στις 2/3/2023 στις 6:18 ΜΜ, takoulou είπε

Κανονικά Θα  πρεπει έρθει ο ηλεκτρολόγος από κοντά.. Να δει και τον πινακα και να βγάλει το σχέδιο.. Το σωστό αυτό είναι.. Καλη τιμή είναι.. 

60€ για να περάσει ένα ρελε διαφυγής (χωρίς τα υλικά) και το χαρακτηρίζεις ως καλή τιμή για δέκα λεπτά δουλεία... 

Επεξ/σία από corsair04
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, corsair04 είπε

Καλημέρα 

Και η ανεύρεση φτηνού ηλεκτρολόγου συνεχίζεται αλλά κοιτώντας τις υπηρεσίες της Δ.Ε.Η είδα ότι  έχει κάποιες υπηρεσίες όπως το fixit , από εκεί θα μπορούσα να έχω κάποια έκπτωση ; Έχει κάποιος γνώμη για τη συγκεκριμένη υπηρεσία ;

60€ για να περάσει ένα ρελε διαφυγής (χωρίς τα υλικά) και το χαρακτηρίζεις ως καλή τιμή για δέκα λεπτά δουλεία... 

Ναι.. Καλή  τιμή είναι φυσικά. Μαζί με το σχέδιο λέω.. Για να σου περάσει ένα ρελε νομίζω από  30-45 Ευρώ.  Θα πρεπει να το ρωτήσεις.. Αλλά τι έκπτωση να έχεις δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, corsair04 είπε

60€ για να περάσει ένα ρελε διαφυγής (χωρίς τα υλικά) και το χαρακτηρίζεις ως καλή τιμή για δέκα λεπτά δουλεία... 

Τα 60€ που ανέφερες ήταν μόνο για τοποθέτηση ρελέ, και όχι για επανέλεγχο ηλεκτρολογικής εγκατάστασης και έκδοση νέας ΥΔΕ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Τα 60€ που ανέφερες ήταν μόνο για τοποθέτηση ρελέ, και όχι για επανέλεγχο ηλεκτρολογικής εγκατάστασης και έκδοση νέας ΥΔΕ?

Καλημέρα,

Μόνο για να μου εγκαταστήσει το ρελε μου ζήτησε 60€…Για νέα ΥΔΕ μου ζήτησε 180€ και ο πιο φθηνός που βρήκα είναι στα 130€…

33 λεπτά πριν, takoulou είπε

Ναι.. Καλή  τιμή είναι φυσικά. Μαζί με το σχέδιο λέω.. Για να σου περάσει ένα ρελε νομίζω από  30-45 Ευρώ.  Θα πρεπει να το ρωτήσεις.. Αλλά τι έκπτωση να έχεις δηλαδή;

Στην Αθήνα ζητούν ένα ευρώ το τμ + ΦΠΑ …Στη Λάρισα που μένω δεν έχει στάνταρ τιμή όσα Θέλει ζητάει ο καθένας από 100€ και πάνω …

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, corsair04 είπε

Καλημέρα,

Μόνο για να μου εγκαταστήσει το ρελε μου ζήτησε 60€…Για νέα ΥΔΕ μου ζήτησε 180€ και ο πιο φθηνός που βρήκα είναι στα 130€…

Τότε πολλά μου φαίνονται και μένα.

Νομίζω πως με λίγο ψάξιμο ακόμα θα μπορέσεις να βρεις άλλον με αρκετά λιγότερα, κάνε και σε Αθηναίους τηλέφωνα, δεν χάνεις κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...