Προς το περιεχόμενο

Επανέλεγχος ηλεκτρικής εγκατάστασης και υποβολή νέας ΥΔΕ


eidikos33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, corsair04 είπε

 Σήμερα ηλεκτρολόγος στη Λάρισα (στο Σπίτι των γονιών μου)  εγκατέστησε ένα ρελε διαρροής και άλλαξε και μια ασφάλεια σύνολο 30€ (αδειούχος), μια απόλυτα λογική τιμή…Εάν ζητούσε πάνω από 30€ θα τον έδιωχνα και κανονίσαμε να κατέβει στην περιοχή μου (χωριό) μόλις βρει μια δυο εργασίες ακόμα να τσεκάρει τον πίνακα και να προχωρήσουμε και στην επανέκδοση της ΥΔΕ …  κοντά στα 65-70€…

Τον ρελε τον αγορασε αυτος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ΜΕ 30-50 ευρω ΥΔΕ .....  μετρησε ο άλλος μια διαφορά τάσης και σωθήκατε..

Κατα 99% , ειναι όλες το ίδιο σχέδιο, με ίδιες μετρήσεις και ηλεκτρολόγους που δίνουν την ΥΔΕ για συγκεκριμένα χρόνια, χωρίς να ξέρουν τι υπογράφουν μάλλον ,και οτι πλεον ηλεκτρολογος και ιδιοκτήτης ειναι 100% υπευθυνοι για οτιδήποτε προκύψει...  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Ribopaido είπε

ΜΕ 30-50 ευρω ΥΔΕ .....  μετρησε ο άλλος μια διαφορά τάσης και σωθήκατε..

Κατα 99% , ειναι όλες το ίδιο σχέδιο, με ίδιες μετρήσεις και ηλεκτρολόγους που δίνουν την ΥΔΕ για συγκεκριμένα χρόνια, χωρίς να ξέρουν τι υπογράφουν μάλλον ,και οτι πλεον ηλεκτρολογος και ιδιοκτήτης ειναι 100% υπευθυνοι για οτιδήποτε προκύψει...  

Μόλις φύγουν από το σπίτι δεν είναι υπεύθυνοι πλέον , αν γίνει κάτι θα ισχυριστούν  ότι εσύ έκανες αλλαγές στο δίκτυο. Δεν πιάνονται πουθενά, μην το ψάχνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Τον ρελε τον αγορασε αυτος ?

Εγώ και το ρελε και την ασφάλεια…Στην προηγούμενη τιμή που ανέφερα μέρες πριν ήταν χωρίς το ρελε …Αυτές τις μέρες τηλεφώνησα σε πολλούς και έκανα πολλές ερωτήσεις σχετικά  με διάφορες εργασίες για να έχω μια εικόνα …Ο συγκεκριμένος ήταν φτηνός και είχε αρκετές καλές αξιολογήσεις …

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, corsair04 είπε

 Σήμερα ηλεκτρολόγος στη Λάρισα (στο Σπίτι των γονιών μου)  εγκατέστησε ένα ρελε διαρροής και άλλαξε και μια ασφάλεια σύνολο 30€ (αδειούχος), μια απόλυτα λογική τιμή…Εάν ζητούσε πάνω από 30€ θα τον έδιωχνα και κανονίσαμε να κατέβει στην περιοχή μου (χωριό) μόλις βρει μια δυο εργασίες ακόμα να τσεκάρει τον πίνακα και να προχωρήσουμε και στην επανέκδοση της ΥΔΕ …  κοντά στα 65-70€…

Χαίρομαι αφού κατάφερες και βρήκες λυση.

Την τιμή την ρωτάς από το τηλέφωνο για να ξέρεις από πριν. Την ασφάλεια και το ρελε τα είχες αγοράσει εσύ και αυτός σε χρέωσε μόνο την εργασία; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, corsair04 είπε

Εγώ και το ρελε και την ασφάλεια…Στην προηγούμενη τιμή που ανέφερα μέρες πριν ήταν χωρίς το ρελε …Αυτές τις μέρες τηλεφώνησα σε πολλούς και έκανα πολλές ερωτήσεις σχετικά  με διάφορες εργασίες για να έχω μια εικόνα …Ο συγκεκριμένος ήταν φτηνός και είχε αρκετές καλές αξιολογήσεις …

Η τιμή καλή είναι... Φθηνά...Απλά το ΥΔΕ θα πρέπει να το κοιτάξεις.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Basilhs23___ είπε

Χαίρομαι αφού κατάφερες και βρήκες λυση.

Την τιμή την ρωτάς από το τηλέφωνο για να ξέρεις από πριν. Την ασφάλεια και το ρελε τα είχες αγοράσει εσύ και αυτός σε χρέωσε μόνο την εργασία; 

Μόνο εργασία…Ήθελε πρώτα να δει την κατάσταση του πίνακα το σπίτι είναι του 92 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, corsair04 είπε

Μόνο εργασία…Ήθελε πρώτα να δει την κατάσταση του πίνακα το σπίτι είναι του 92 

Οκ. Στο σπίτι της μητέρας μου που ήταν του 88, κατά το 2012 αλλάξαμε όλους τους μικροαυτοματους γιατί παρουσίαζαν πρόβλημα, προσθέσαμε και ένα ρελε. Κάτι στρογγυλοι μικροαυτοματοι του 50 που έχουμε εδώ δεν έχουν πάθει τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, geodimis είπε

ΔΕΝ ισχύει σε καμμία περίπτωση είναι ανάλογα τα κέφια του τοπικού ΔΕΔΔΗΕ(;). 2 παροχές σε διαφορετικές περιοχές αλλαγή απο ΗΡΩΝ σε ΔΕΗ η μία ζήτησε ΥΔΕ η άλλη όχι (προφανώς ληγμένες και οι 2 πάνω απο 3 χρόνια)

είσαι ο 1ος που αναφέρει κάτι τέτοιο , σίγουρα δεν έγινε και αλλαγή ονόματος στη μία παροχή?

η αλλαγή προχώρησε ή έπρεπε πρώτα να βγάλεις ΥΔΕ? ο ΔΕΔΔΗΕ πότε επικοινώνησε και πως ?

4 λεπτά πριν, takoulou είπε

Δεν εγκρίνει την αλλαγή παρόχου ο Δεδδηε..Μέχρι να κατατεθεί νέο ΥΔΕ.. Μέσα από αυτόν περνάνε τα αιτήματα.. 

συνεχίζουμε εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, takoulou είπε

Καλησπερα....Ετσι ερχεται η ειδοποιηση  για νεα ΥΔΕ...... Με επιστολη και με sms

ΥΔΕ74.jpg

ΥΔΕ 885.jpg

ΥΔΕ 11110.jpg

Καλημέρα 

Γνωρίζεις εάν είναι συστημένο ή όχι ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. 

Πόσο διάστημα κάνει περίπου να εμφανιστεί στα συστήματα του δεδδηε το νέο πιστοποιητικό; 

Αφορά υπάρχουσα παροχη απλά έχουν παρέλθει τα χρονια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mule206 είπε

Καλημέρα. 

Πόσο διάστημα κάνει περίπου να εμφανιστεί στα συστήματα του δεδδηε το νέο πιστοποιητικό; 

Αφορά υπάρχουσα παροχη απλά έχουν παρέλθει τα χρονια. 

Απο οταν το καταχωρησουν γινεται αμεσα .Τωρα που γινεται ηλεκτρονικα η υποβολη του λογικα θα ειναι πιο γρηγορα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...