Προς το περιεχόμενο

RouterHAK - Το απόλυτο tool για να ξεκλειδώσεις το router σου


knackrack

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 286
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 5/2/2021 στις 9:16 ΜΜ, knackrack είπε

Καλησπέρα σε όλους και σε όλες,

Ονομάζομαι Χρήστος, είμαι ο Project leader του RouterHAK. Η ομάδα μας τον τελευταίο μήνα ολοκλήρωσε την ανάπτυξη ενός εργαλείου που επιτρέπει στους χρήστες να ανακτήσουν τα διαπιστευτήρια (credentials) της σύνδεσης PPP και VoIP του παρόχου internet & τηλεφωνίας.


Το RouterHAK προσφέρει μια πληθώρα δυνατοτήτων όπως το router emulation (provisioning), λίστα με κωδικούς διαχειριστή και εργαλεία ανάκτησης ρυθμίσεων και κωδικών για router των ελληνικών παρόχων.

Youtube Video (Demo)


Το executable που θα βρείτε παρακάτω είναι ο Updater του προγράμματος ο οποίος κατεβάζει το core application και φροντίζει να έχετε όλες τις πρόσφατες ενημερώσεις.

Download Link: GitHub
Our Website: RouterHAK


Η εφαρμογή βρίσκεται σε δοκιμαστικό στάδιο (Beta) και θα το εκτιμήσουμε αν μπορείτε να μας αναφέρετε οποιοδήποτε bug ή πρόβλημα αντιμετωπίσετε.

Προς το παρών μερικά anti-virus ανιχνεύουν την εφαρμογή ως κακόβουλη διότι είναι κρυπτογραφημένη για λόγους ασφαλείας, αλλα σας διαβεβαιώνουμε πως δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος. Αν θελήσετε μπορείτε να την τρέξετε σε ενα virtual machine ή sandbox (Windows Sandbox, VMWare, Virtualbox, Sandboxie κ.λ.π.) καθώς και είναι πλήρης συμβατή αρκεί να έχετε ρυθμίσει τον αντάπτορα δικτύου του VM σε Bridge Mode.

 

Core Team:
knackrack615 - Project Leader
magas8 - Lead Developer
tehtafara0 - Networking Engineer & Developer
 

Contributors:
ComradeTurtle - Provided us with a Wind line & Implemented the Thomson Wi-Fi generator module
ConTsalk - Provided us with a Forthnet line
Rounnus - Provided us with a Vodafone line
Xionias - Also provided us with a Vodafone line

Καλησπέρα, γνωρίζεις αν το πρόγραμμα μπορεί να βρει τον root κωδικό από το Oxygen miniOffice; Δεν γνωρίζω το ακριβές μοντέλο, ούτε από ποιον πάροχο είναι, το έχω βρει σε μια αγγελία και επισυνάπτω φωτογραφίες. Πιστεύω όμως ότι είναι από Vodafone, συνήθως αυτή έδινε τέτοιο Oxygen.

146943169_10223483650934665_9029927262678599843_n.jpg

147014113_10223483651014667_4334193343435128751_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, spasoklambania είπε

Καλησπέρα, γνωρίζεις αν το πρόγραμμα μπορεί να βρει τον root κωδικό από το Oxygen miniOffice; Δεν γνωρίζω το ακριβές μοντέλο, ούτε από ποιον πάροχο είναι, το έχω βρει σε μια αγγελία και επισυνάπτω φωτογραφίες. Πιστεύω όμως ότι είναι από Vodafone, συνήθως αυτή έδινε τέτοιο Oxygen.

146943169_10223483650934665_9029927262678599843_n.jpg

147014113_10223483651014667_4334193343435128751_n.jpg

Το μοντέλο είναι αυτό που φαίνεται στο συνημμένο και είναι από την Wind. Έχεις ιδέα αν μπορούμε να πάρουμε root;

received_207422920762357.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, PC_MAGAS said:

Βλέπω το source Code του  Updater στο github αλλά δεν βλέπω το Source Code του Κυρίως APP.

Κάνετε Host το source Code κάπου αλλού πχ. Gitlab;

 

On 05/02/2021 at 21:16, knackrack said:

Προς το παρών μερικά anti-virus ανιχνεύουν την εφαρμογή ως κακόβουλη διότι είναι κρυπτογραφημένη για λόγους ασφαλείας, αλλα σας διαβεβαιώνουμε πως δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

W8 a sec μπορείς την main  εφαρμογή να την έχεις στο github και όποιο encryption να το κάνει μέσω CI/CD pipeline. Δηλαδή το ότι είναι κρυπτογραφήμένη/obfuscated δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να κάνει SHIP τον κώδικα as well.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα ξανα δοκίμασα και πάλι δε μπορεσε να κανει provisioning τα στοιχεία

[RouterHAK] Build 1.0.0.0 Initialized.

[RouterHAK] Creating PPP connection.

[RouterHAK] PPP connection created.

[RouterHAK] Dialing PPP connection.

[RouterHAK] Now connected through PPP.

[Module] Successfully sent initial request!

[Module] Challenge Code: null



[Module] Script finished!


[RouterHAK] Provision completed but no credentials were retrieved.

[RouterHAK] Closing PPP connection.

[RouterHAK] Removing PPP connection.

[RouterHAK] PPP connection removed.

Μήπως παίζει ρόλο ότι η γραμμή Nova έχει 3 νουμερα με 2 κανάλια φωνής?

Το εργαλείο παίζει μόνο με 1 voip ?

 

Πάντως αν βάλω το H288a τραβάει κανονικά τα στοιχεία σύνδεσης internet αλλά και όλες τις voip συνδέσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μολις μου ηρθε το Η288α και μου γραφει στο  Internet2_VDSL ( VDSL VPU ) VLAN ID-835,τωρα ψαχνω να δω πως θα γινει bridge με το fritz.....

Επεξ/σία από kostas77kostas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

συνδεθηκα μεσω bridge,το ρουτερ παιζει κανονικα αλλα οταν ξεκινω το εργαλειο βαζοντας το sn zte....... μου βγαζει οταν το τρεχω failed to dial ppp connection.

update τικαρα το Connected network devices are also allowed to establish their own internet connections (not recommended) και ετρεξε κανονικα απλα μου εγραψε και μενα

[Module] Script finished!

[RouterHAK] Provision completed but no credentials were retrieved.
[RouterHAK] Closing PPP connection.
[RouterHAK] Removing PPP connection.
[RouterHAK] PPP connection removed

Επεξ/σία από kostas77kostas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, kostas77kostas είπε

συνδεθηκα μεσω bridge,το ρουτερ παιζει κανονικα αλλα οταν ξεκινω το εργαλειο βαζοντας το sn zte....... μου βγαζει οταν το τρεχω failed to dial ppp connection.

update τικαρα το Connected network devices are also allowed to establish their own internet connections (not recommended) και ετρεξε κανονικα απλα μου εγραψε και μενα

[Module] Script finished!

[RouterHAK] Provision completed but no credentials were retrieved.
[RouterHAK] Closing PPP connection.
[RouterHAK] Removing PPP connection.
[RouterHAK] PPP connection removed

Και σε μένα ενώ κάνει κλήση δεν δίνει στοιχεία. Πριν από ένα μήνα που το είχα τρέξει με τον ιδιο τρόπο δεν είχα πρόβλημα.

Μάλλον κατάλληλος να απαντήσει είναι ο knackrack

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, awtms είπε

Και σε μένα ενώ κάνει κλήση δεν δίνει στοιχεία. Πριν από ένα μήνα που το είχα τρέξει με τον ιδιο τρόπο δεν είχα πρόβλημα.

Μάλλον κατάλληλος να απαντήσει είναι ο knackrack

τουλαχιστον απο οτι διαβασα τα εχω κανει οπως πρεπει ή καπου και οι 2 εχουμε κανει το ιδιο λαθος....κατι ειναι και αυτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...