Προς το περιεχόμενο

επιλογή κατηγορίας εκτυπωτή: Ecotank ή Laser


manosbr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα!

 

έχει κάποιος εμπειρία με τους Ecotank (πχ. έχω δει τον https://www.skroutz.gr/s/19311001/Canon-Pixma-G6040.html#specs Canon Prixma G6040) ;

είμαι ανάμεσα σε ecotank και έγχρωμο Laser. Ποιος καταλήγει να είναι καλός και πιο οικονομικός στη χρήση; 

Οι laser έχουν πολυ ακριβά αναλώσιμα, αλλά μήπως κόστος ανά σελίδα βγαίνει χαμηλό επειδή κάθε κεφαλή βγάζει πολλές σελίδες? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας ecotank θα ήταν καλή επιλογή. Ο laser είναι χρήσιμος αν υπάρχουν διαστήματα πάνω από 10 ημέρες που δεν χρησιμοποιείς τον εκτυπωτή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τόσο λίγες σελίδες θα σου έλεγα (όπως και σε προηγούμενο thread που τα λέγαμε) ecotank. Θα σου πρότεινα να καταλήξεις στα δυο μοντελα που θελεις (ένα ecotank inject και ένα laser έγχρωμο) και να κάνεις τα μαθηματικά σου (κόστος εκτυπωτή, κόστος εκτύπωσης, αλλαγές μελάνια, cartridge κτλ κτλ) να δεις τι σε συμφέρει οικονομικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Στις 1/2/2021 στις 1:04 ΜΜ, manosbr είπε

Καλημέρα!

 

έχει κάποιος εμπειρία με τους Ecotank (πχ. έχω δει τον https://www.skroutz.gr/s/19311001/Canon-Pixma-G6040.html#specs Canon Prixma G6040) ;

είμαι ανάμεσα σε ecotank και έγχρωμο Laser. Ποιος καταλήγει να είναι καλός και πιο οικονομικός στη χρήση; 

Οι laser έχουν πολυ ακριβά αναλώσιμα, αλλά μήπως κόστος ανά σελίδα βγαίνει χαμηλό επειδή κάθε κεφαλή βγάζει πολλές σελίδες? 

Καλησπέρα, τελικά τι εκτυπωτή πήρες; Θα ήθελα να μου πεις την γνώμη σου γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ να πάρω και το ψάχνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μαμάει ο ecotank . Σταμάτησα να πηγαίνω βιβλιοπωλείο εδώ και καιρό ότι θέλω εκτυπώνω στο πατρικό μου όπου έχουμε και το ecotank. Κάθε βδομάδα εκτυπώνω 30 φύλλα τουλάχιστον. Το μελάνι βγάζει χιλιάδες εκτυπώσεις όχι όπως τα συμβατικά που βγάζουν μόνο 300 φωτοτυπίες και μετά αδειάζει και θέλει νέο μελάνι. Περιοδικά μια φορά το μήνα κάνουμε και δυναμική έκπλυση. Χρόνος χρήσης = 3 έτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...