Προς το περιεχόμενο

Laser Μαυρόασπρος for office use


_DiMoN_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα πρέπει να έχει:

 

-> Διπλής όψη εκτύπωση

-> Το θέμα του service είναι μεγάλης σημασίας, δεν θέλουν να μένει η εταιρεία χωρίς εκτυπωτή και ούτε να πηγαίνει κάθε χρόνο για service

 

Τι έχετε να προτείνετε για θέμα τιμής και καλών επιδόσεων;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου σε ποια πόλη είσαι?

Το λέω γιατί δεν έχω ακούσει και πολλά καλά για το service της HP.

 

Για πόσες περίπου εκτυπώσεις μιλάμε? Το λέω γιατί αν είναι φορτωμένος ο εκτυπωτη πρέπει να κάνεις μια γερή και ακριβή επιλογή για να ανταπεξέλθει.

Οι φθηνοί θα παρουσιάζουν συνεχώς προβλήματα.

Eγω δουλευα για ένα διάστημα σε ένα μαγαζί όπου δουλευε κυρίως με συμ/φους κτλ

και έφευγαν πολύ εκτυπωτές. Αν κάποιο γραφείο είχε πολλές εκτυπώσεις καθημερινά και μόνο ένα εκτυπωτή τότε αργά η γρήγορα θα χαλούσε.

 

Ένας εκτυπωτης που με είχε εντυπωσιάσει ήταν ο Lexmark T630 από ποιότητα κατασκευης κτλ. Αντίθετα ο Τ420 πιο φθηνός αλλα καμία σχέση ποιοτικά(μακριά).

Aπο kyocera επίσης μακρυα αν και έχουν τα πιο φθηνα αναλώσιμα.

Τώρα ίσως και οι brother-xerox να είναι καλύτερες λύσεις το σημαντικό είναι να μάθεις τι παίζει με το service στην περιοχή σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι Αθήνα... Φίλε μου έχεις δίκιο σε αυτά που λες, θα ψάξω να δω τι γίνεται από θέμα service! Έχουμε καμία 100 εκτυπώσεις την ημέρα επί 22 ημέρες 2.200 εκτυπώσεις τον μήνα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100 εκτυπώσεις είναι αρκετές.

Η πιο σίγουρη λύση αν δεν θέλεις σε καμία περίπτωση να μείνεις ξεκρέμαστος είναι η λύση των δύο εκτυπωτών. Και δεν εννοώ τον έναν μόνο σε περίπτωση που τα φτύσει ο άλλος αλλά να μοιράζονται το φόρτο εργασίας.

 

Anyway σου είπα για τον Τ630 ένας άλλος που είδα τώρα είναι ο Xerox Phaser4500Ν. Γενικά πιστευω xerox ότι είναι κορυφή αν δεν κάνω λάθος. Είναι λίγο ακριβός βέβαια αλλα πρέπει να είναι φοβερό σκυλί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...