Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου σκούτερ 125cc


greekparot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 21/1/2021 στις 3:43 ΜΜ, Aslbill είπε

Το medley (κατοχος) έχει πολυ μεγαλο αποθηκευτικό χώρο κατω από τη σέλα και με το ABS νίώθεις μεγάλη ασφάλεια. Χώρια που αν αποφασίσεις να το πουλήσεις, φεύγει πολύ εύκολα.Αν μπορείς και τα 150cc.

να ρωτησω 125 η 150 και πως ειναι οδηγικα τελικη κτλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

150. Οδηγικά, δημιουργεί μεγάλη ασφάλεια με το ABS,  είναι ελαφρύ και ευέλικτο. Έχει επιτάχυνση μέχρι τα 80 πολύ καλή αλλά μέχρι την τελική των 110 αργεί λίγο.Κυρίως για μέσα στην πόλη το αισθάνομαι ότι ταιριάζει καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Aslbill είπε

150. Οδηγικά, δημιουργεί μεγάλη ασφάλεια με το ABS,  είναι ελαφρύ και ευέλικτο. Έχει επιτάχυνση μέχρι τα 80 πολύ καλή αλλά μέχρι την τελική των 110 αργεί λίγο.Κυρίως για μέσα στην πόλη το αισθάνομαι ότι ταιριάζει καλύτερα.

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου με βοηθησες αρκετα !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Για να μην ανοίγω νέο τοπικ, εν έτει 2024 ποιο είναι το πιο vfm 125αρι; Μάλλον το δίλημμα είναι ανάμεσα σε Liberty και Symphony ξανά. Οδηγός ιχ εδώ που παίρνω τώρα άδεια για 125αρι (οδηγούσα παπί... 20 χρονια πριν). Ευχαριστώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Rebirth είπε

Για να μην ανοίγω νέο τοπικ, εν έτει 2024 ποιο είναι το πιο vfm 125αρι; Μάλλον το δίλημμα είναι ανάμεσα σε Liberty και Symphony ξανά. Οδηγός ιχ εδώ που παίρνω τώρα άδεια για 125αρι (οδηγούσα παπί... 20 χρονια πριν). Ευχαριστώ! 

Εγω θα αγοραζα το liberty.Aλλα..αν το θες για λιγα χιλιομετρα καθημερινα και σκεφτεσαι την οικονομια ,παρε παπι.Θα σου προτεινα το crypton εστω και μεταχειρισμενο.

Το παπι ειναι ο βασιλιας της οικονομιας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά σκέφτομαι την οικονομία αλλά σκέφτομαι και την άνεση. Για κάποιον λόγο μου γεμίζουν περισσότερο το μάτι τα σκούτερ πλέον, ίσως κάνω και λάθος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Rebirth είπε

Φυσικά σκέφτομαι την οικονομία αλλά σκέφτομαι και την άνεση. Για κάποιον λόγο μου γεμίζουν περισσότερο το μάτι τα σκούτερ πλέον, ίσως κάνω και λάθος 

το liberty το ειχα παρει 2100 το 2020,και το εδωσα 2 χρονια μετα και πηρα beverly,τιμιο ηταν για 125,προσωπικα μου φανηκε πολυ μικρο σαν μεγεθος σε σχεση με αλλα 125 παντως χωρις να ειμαι μεγαλοσωμος,σε τετοια κατηγορια μπορεις να δεις και το jet 14,εχει 95 ευρω πανω αλλα εχει απο μονο του πλαινο σταντ ενω στο piaggio πρεπει να βαλεις εσυ και εχει χωρο στην σελα που χωραει ενα κρανος full face,επισης ειναι πιο μεγαλο σαν μεγεθος και δεν καθεσαι σε ορθια σταση σαν το liberty,η καλυτερη λυση ειναι να τα δεις απο κοντα παντως 

Επεξ/σία από nikossof88
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, nikossof88 είπε

το liberty το ειχα παρει 2100 το 2020,και το εδωσα 2 χρονια μετα και πηρα beverly,τιμιο ηταν για 125,προσωπικα μου φανηκε πολυ μικρο σαν μεγεθος σε σχεση με αλλα 125 παντως χωρις να ειμαι μεγαλοσωμος,σε τετοια κατηγορια μπορεις να δεις και το jet 14,εχει 95 ευρω πανω αλλα εχει απο μονο του πλαινο σταντ ενω στο piaggio πρεπει να βαλεις εσυ και εχει χωρο στην σελα που χωραει ενα κρανος full face,επισης ειναι πιο μεγαλο σαν μεγεθος και δεν καθεσαι σε ορθια σταση σαν το liberty,η καλυτερη λυση ειναι να τα δεις απο κοντα παντως 

Νίκο ευχαριστώ πολύ. Να σημειώσω ότι δεν είμαι κανένα πρώτο μπόι (1.74), επομένως και αυτό θα παίξει τον ρόλο του. Να πω επίσης ότι συχνά θα χρειάζεται μεταφορά δεύτερου ατόμου. Οι αποστάσεις θα είναι αποκλειστικά εντός Αθηνών (πιο ακραίες μετακινήσεις από κέντρο που μένω ως βόρεια ή νότια προάστια). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ιδιο υψος ειμαι και εγω 😄,υποψιν οτι και το liberty και το jet 14 εχουν μονο αμορτισερ πισω,το st εχει διπλο,το αναφερω γιατι ειπες για δευτερο ατομο

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, kotsonatos04 είπε

sym symphony (αερόψυκτο) είναι μια οικονομική και καλή λύση. Αν δεν θες πολλά πολλά, λίγα χιλιόμετρα κατ' εμέ είναι μονόδρομος.

 

κερδίζει πόντους όσο πάει το sym! τελικο κοστος ποσο βγαίνουν αυτά; άδεια/πινακίδα δλδ με το κλειδί στο χέρι

Επεξ/σία από Rebirth
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Rebirth είπε

κερδίζει πόντους όσο πάει το sym! τελικο κοστος ποσο βγαίνουν αυτά; άδεια/πινακίδα δλδ με το κλειδί στο χέρι

Συνήθως 70-80 πάνω,όλοι σχεδόν οι έμποροι δίνουν μαζί δώρα όπως γάντια, κουκούλα, κάκιστα κράνη, συναγερμό(κινεζικο που χτυπάει χωρίς λόγο συνήθως) όπου αυτά μπορείς να τα παζαρεψεις ώστε να πάρεις καλύτερο κράνος που είναι και το βασικό,όλα αυτά αφορούν το sym,στην Piaggio με το ζόρι ένα λουκέτο δισκόφρενου πήρα 😆

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, nikossof88 είπε

Συνήθως 70-80 πάνω,όλοι σχεδόν οι έμποροι δίνουν μαζί δώρα όπως γάντια, κουκούλα, κάκιστα κράνη, συναγερμό(κινεζικο που χτυπάει χωρίς λόγο συνήθως) όπου αυτά μπορείς να τα παζαρεψεις ώστε να πάρεις καλύτερο κράνος που είναι και το βασικό,όλα αυτά αφορούν το sym,στην Piaggio με το ζόρι ένα λουκέτο δισκόφρενου πήρα 😆

Sym δλδ πάω σε αντιπροσωπεία; Ξέρουμε κανέναν συγκεκριμένο; Θα ζητήσω αν είναι έτσι και καμία πετσέτα παραλίας Temu. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Rebirth είπε

Sym δλδ πάω σε αντιπροσωπεία; Ξέρουμε κανέναν συγκεκριμένο; Θα ζητήσω αν είναι έτσι και καμία πετσέτα παραλίας Temu. 

motorex στον πειραια εχω ακουσει καλα λογια και εχει και καλες κριτικες,αλλα γενικα οτι πουλαει ο ενας πουλαει και ο αλλος,αμα εισαι μακρια ψαξε για κατι κοντινο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...