Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου σκούτερ 125cc


greekparot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αγοράσω καινούριο σκούτερ στα 125cc. Δεν έχω βάλει όριο τιμής. Μένω σε πόλη με ανηφόρες όποτε θέλω κάτι δυνατό σε hp. Όποιος είναι γνώστης τι θα μου πρότεινε; Εγώ έχω στο νου μου για το medley της Piaggio.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Yamaha Nmax με διαφορά απ τη δεύτερη επιλογή από εμένα, ειδικά αφού δεν έχεις βάλει όριο στην τιμή.

Τον άλλο μήνα έρχεται το καινούριο μοντέλο, με ακόμα περισσότερα καλούδια.

 

Επεξ/σία από SakafliaC
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ σκέφτομαι την αγορά ενός 125 άλλα παρόλο που μου αρέσει το medley MY20 είναι κάπου στα 3.050 δεν θα έδινα τόσα για ένα 125 σκέφτομαι το Liberty 125 abs Euro 5.η το καινούργιο Sym Symphony St 2021 ( περισσότερος χώρος ,δικαναλο abs ,και υδρόψυκτο αντί για αερόψυκτο Liberty ?

Εσείς τι γνώμη έχετε ;

5 λεπτά πριν, Miltiadiss είπε

Και εγώ σκέφτομαι την αγορά ενός 125 άλλα παρόλο που μου αρέσει το medley MY20 είναι κάπου στα 3.050 δεν θα έδινα τόσα για ένα 125 σκέφτομαι το Liberty 125 abs Euro 5.η το καινούργιο Sym Symphony St 2021 ( περισσότερος χώρος ,δικαναλο abs ,και υδρόψυκτο αντί για αερόψυκτο Liberty ?

Εσείς τι γνώμη έχετε ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, arisg90 είπε

Αμαρτια να πας σε Yamaha Honda για 125αρι σκουτερ.Σχεδον στα ιδια λεφτα παιρνεις 300αρι απο SYM και Kymco και κανεις και ταξιδια.

Το αστείο είναι ότι με sh125-150 έχουν κάνει όντως τεράστια ταξίδια και υπάρχουν πολλά video στο YouTube τώρα με sym δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα πηρα το sym jet 14 (υδροψυκτο) στα 2100ε προσφορά το 3ημερο της Black friday.. Τωρα εχει 400ε πανω νομιζω.. 

Στην ιδια κατηγορία είναι το nmax ατα 3000ε και το pcx της honda στα 3300..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω το Liberty 125 Iget του 19 δηλαδή euro 4 και ο αδερφός μου το sym jet14 ac..Liberty δίσκος μπροστά ταμπούρο πίσω με abs ενώ jet δίσκος και ταμπούρο με cbs..και τα 2 έχουν μόνο αμορτισέρ..ποιότητα κατασκευής σίγουρα καλύτερη το Liberty αλλά όχι ότι το άλλον είναι χρεπι..χώρος στην σέλα Liberty χωράει οριακά ένα jet κρανος ανάλογα το μέγεθος και το σχήμα ενώ το jet ένα κρανος ότι ναναι είδους..προσωπικά θα πρότεινα symphony st lc ως πιο vfm (abs,δίσκους,2πλο αμορτισέρ,χώρο στην σέλα) ή άμα υπάρχει ακόμα σε προσφορά το jet 14 lc που όπως είπε και το παιδί επαιζε στα 2100 μιας και είναι ένα st πιο όμορφο για εμένα..Υπόψην η piaggio με εξτρα 140 ευρώ νομίζω κάνει επέκταση εγγύησης 2 έτη δηλαδή πας στα 4..

Επεξ/σία από nikossof88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/1/2021 στις 9:52 ΠΜ, nikossof88 είπε

Πρωτον σε ευχαριστω για την απαντηση εχω ηδη ενα Sym Symphony ST 50 και δεν ειμαι σιγουρος ακομη αμα θελω το ιδιο σε 125 θελω κατι πιο ποιοτικο σαν το Liberty με εχει δελεασει το καινουργιο ST ειναι η αληθεια.Απο liberty 125 που κατεχεις αν μπορεις να μου πεις πως τραβαει τι τελικη εχεις δει εσυ αν λειτουργει καλα το abs??? ειναι vfm ???? Σε ευχαριστω εκ των προτερων

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Miltiadiss είπε

 

Δεν έχω τρομερή εμπειρία από μηχανακια και δεν ασχολούμαι κιόλας τρομερά..Το πηρα για μέσα στην πόλη για κοντινές αποστάσεις γιαυτο και έχω σε 2 χρόνια 4κ χιλιόμετρα 😄..σαν τράβηγμα έχει πολύ ικανοποιητικό μέχρι να 60-70 και μετά αρχίζει να ανεβάζει πιο αργά θα έλεγα..Προσωπικά το περίμενα πολύ πιο ψωφιο όντας euro 4..το πιο ποιοτικό μην νομίζεις ότι το ένα ένα φιατ του 90 και το άλλο μερσεντες απλά άμα τα βάλεις δίπλα δίπλα έχουν διάφορες ποιότητας όπως τα πλαστικά στο συμ τρίζουν λίγο το κλείδωμα στην σέλα του τζετ κρέμεται από έναν μεντεσέ κυριολεκτικά και γενικά το Liberty δίνει μια αίσθηση κάτι καλύτερα φτιαγμένου..Τελική δεν μπορώ να βοηθήσω δεν έχω πάει πάνω από 80 ποτέ μου αλλά με βάσει βιντεάκια yt δεν νομίζω να είναι πάνω από 100 αληθινά και όχι κοντερισια..Το abs στον μπροστά τροχό λειτουργεί αποτελεσματικά 1-2 φορές που το τσίμπησα παραπάνω..γενικά για 125 τα φρένα του είναι παραπάνω από ικανοποιητικά άλλωστε δεν έχει και τρομερή δύναμη όποτε καλύπτουν 100%..Προσωπικά απλά έψαχνα abs γιατί ήμουν σχετικά νέος οδηγός..Vfm από την στιγμή που υπάρχουν τα sym δεν θα το έλεγα..Δίνουν αρκετά πράγματα παραπάνω στην ίδια τιμή..Γενικά θα πρότεινα και εγώ st lc ως vfm και από ότι λένε αξιόπιστο κιόλας..Έχουν διαφορά τιμής με liberty πολύ μικρή και παίρνεις δίσκους μπρος πίσω,abs,υδροψυχτο αντί για αερόψυκτο,διπλή ανάρτηση πίσω,χώρο κάτω από την σέλα για ένα κρανος..ελπίζω να βοήθησα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/1/2021 στις 10:19 ΠΜ, nikossof88 είπε

Δεν έχω τρομερή εμπειρία από μηχανακια και δεν ασχολούμαι κιόλας τρομερά..Το πηρα για μέσα στην πόλη για κοντινές αποστάσεις γιαυτο και έχω σε 2 χρόνια 4κ χιλιόμετρα 😄..σαν τράβηγμα έχει πολύ ικανοποιητικό μέχρι να 60-70 και μετά αρχίζει να ανεβάζει πιο αργά θα έλεγα..Προσωπικά το περίμενα πολύ πιο ψωφιο όντας euro 4..το πιο ποιοτικό μην νομίζεις ότι το ένα ένα φιατ του 90 και το άλλο μερσεντες απλά άμα τα βάλεις δίπλα δίπλα έχουν διάφορες ποιότητας όπως τα πλαστικά στο συμ τρίζουν λίγο το κλείδωμα στην σέλα του τζετ κρέμεται από έναν μεντεσέ κυριολεκτικά και γενικά το Liberty δίνει μια αίσθηση κάτι καλύτερα φτιαγμένου..Τελική δεν μπορώ να βοηθήσω δεν έχω πάει πάνω από 80 ποτέ μου αλλά με βάσει βιντεάκια yt δεν νομίζω να είναι πάνω από 100 αληθινά και όχι κοντερισια..Το abs στον μπροστά τροχό λειτουργεί αποτελεσματικά 1-2 φορές που το τσίμπησα παραπάνω..γενικά για 125 τα φρένα του είναι παραπάνω από ικανοποιητικά άλλωστε δεν έχει και τρομερή δύναμη όποτε καλύπτουν 100%..Προσωπικά απλά έψαχνα abs γιατί ήμουν σχετικά νέος οδηγός..Vfm από την στιγμή που υπάρχουν τα sym δεν θα το έλεγα..Δίνουν αρκετά πράγματα παραπάνω στην ίδια τιμή..Γενικά θα πρότεινα και εγώ st lc ως vfm και από ότι λένε αξιόπιστο κιόλας..Έχουν διαφορά τιμής με liberty πολύ μικρή και παίρνεις δίσκους μπρος πίσω,abs,υδροψυχτο αντί για αερόψυκτο,διπλή ανάρτηση πίσω,χώρο κάτω από την σέλα για ένα κρανος..ελπίζω να βοήθησα 

ναι οντως με βοηθησες ...σε ευχαριστω το εκτιμω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το medley (κατοχος) έχει πολυ μεγαλο αποθηκευτικό χώρο κατω από τη σέλα και με το ABS νίώθεις μεγάλη ασφάλεια. Χώρια που αν αποφασίσεις να το πουλήσεις, φεύγει πολύ εύκολα.Αν μπορείς και τα 150cc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...