Προς το περιεχόμενο

Επιλογή NDI camera αγορά για Livestream


xariscd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.amazon.de/-/en/Minrray-20X-NDI-Broadcast-Conference-Streaming/dp/B0899W54G6/ref=pd_aw_sbs_23_9?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B0899W54G6&pd_rd_r=fc673f53-8235-482c-8448-5a4c9141da5e&pd_rd_w=Qdw8T&pd_rd_wg=GYu1e&pf_rd_p=93aae9c8-114d-490a-99a1-c285c331c692&pf_rd_r=72KVSJ38WZ4JRW7M9CZ1&psc=1&refRID=TQ9GE56452HQDJXKV1AW

αυτή τη στιγμή έχω ένα δίκτυο με 20 κάμερες ptz και σταθερές που είναι security κάμερες και με αυτές φτιάχνω live streaming και δεν έχω την ποιότητα που περιμένω νομίζω ότι θα μπορούσα πολύ καλύτερα και νομίζω ότι φταίνε οι κάμερες και πιθανόν ότι δεν μπορούνε να δώσουν 60 frame στο 1900 x 1080 νομίζω ότι αν προχωρήσω στην αγορά μίας τέτοιας κάμερας θα ανεβάσω κατά πολύ την ποιότητα του βίντεο αν έχει κάποιος φυσικά εμπειρία από τέτοια κάμερα θα ήθελα να τη μοιραστεί και να μπορέσω να προσέξω μήπως τελικά δεν είναι αυτό που θέλω και είναι αρκετά ακριβή μάλιστα ή αλλιώς αν μου προτείνει κάτι άλλο που μπορώ να βγάζω τα 60 frame στο full HD. Οι κάμερες που έχω το ανώτερο βγάζουν 25 frame και όταν της περιστρέφω με PTZ  βγάζει πάρα πολύ Κόκο και γενικά πολύ κακή ποιότητα , βέβαια δεν φτιάχτηκαν για αυτό το λόγο ,είναι λογικό. Αυτή η κάμερα απλά θα βάλω το ethernet και θα μπορώ να γίνω χειριστώ με το obs με όλα τα frame που θέλω; Σκέφτομαι την αγορά τριών τέτοιων καμερών. Με τον ήχο δεν έχω πρόβλημα διότι παίρνω κατευθείαν από το μίκτη. Βασική σημείωση θέλω να χρησιμοποιήσω μόνο το network cable όχι άλλα καλώδια στο ήδη υπάρχον σύστημα μου

Επεξ/σία από xariscd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...