Προς το περιεχόμενο

Η ματιά του φωτογράφου .........


babisskg
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από costas_,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, qrstuv είπε

53020198041_86d9096f9f_b.jpg 53020361819_59d1f5d09a_b.jpg

 

Πολύ ωραίες! Και εγώ που νόμιζα ότι η xe-2 μου είναι από τους παππούδες εδώ μέσα, με έφαγες στη στροφή…😁

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, D___G είπε

Από την ταράτσα μου χθες!

Πανσέληνος Αυγούστου 2024.JPG

Έχεις τηλεφακό αλλά να υποθέσω ότι και κάποιο crop έφαγε ε; Εγώ με την m4/3 στα 150mm το μισό (και αν) μπόρεσα να το βγάλω σε μέγεθος χωρίς crop.

Να μια δικιά μου με την m4/3 και τον 40-150 στα 150mm αλλά με τον 2x digital teleconverter της em10 mark ii. Οπότε θεωρητικά στα 600mm ff. Αν θυμάμαι καλά πριν καμιά 7-8 μέρες το φεγγάρι.

Φυσικά χάνει σε λεπτομέρεια λόγω και του 2x digital της μηχανής. Δεν είχα και τρίποδο εκείνη την ώρα, αλλά το ibis καλή δουλειά έκανε.

 

 

IMG_2603.jpeg

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, dimoskoutr είπε

Έχεις τηλεφακό αλλά να υποθέσω ότι και κάποιο crop έφαγε ε; Εγώ με την m4/3 στα 150mm το μισό (και αν) μπόρεσα να το βγάλω σε μέγεθος χωρίς crop.

Να μια δικιά μου με την m4/3 και τον 40-150 στα 150mm αλλά με τον 2x digital teleconverter της em10 mark ii. Οπότε θεωρητικά στα 600mm ff. Αν θυμάμαι καλά πριν καμιά 7-8 μέρες το φεγγάρι.

Φυσικά χάνει σε λεπτομέρεια λόγω και του 2x digital της μηχανής. Δεν είχα και τρίποδο εκείνη την ώρα, αλλά το ibis καλή δουλειά έκανε.

 

 

IMG_2603.jpeg

Είναι με 300άρη που σε crop γίνεται 450, και φυσικά έχει ακόμα ένα μικρό crop στην επεξεργασία για να δείχνει πιο κοντά.

Δοκίμασα και μερικές λήψεις με superzoom camera στα 600, αλλά έχανε λίγο σε οξύτητα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...