Προς το περιεχόμενο

Η ματιά του φωτογράφου .........


babisskg
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από costas_,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια και ώρα φαγητού, καθώς έκανα φάκελο με μερικές παλιές μου μάκρο για άλλο post, ας μοιραστώ κι εδώ κάτι να γλυκαθούμε 😅
Sony a6300 + sigma 60mm f2.8 + extension tubes

63S03928

Όποιος θέλει να δει και τις υπόλοιπες (που δεν τρώγονται) εδώ:
https://flic.kr/s/aHBqjAxcq7

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ub40 είπε

Μια και ώρα φαγητού, καθώς έκανα φάκελο με μερικές παλιές μου μάκρο για άλλο post, ας μοιραστώ κι εδώ κάτι να γλυκαθούμε 😅
Sony a6300 + sigma 60mm f2.8 + extension tubes

63S03928

Όποιος θέλει να δει και τις υπόλοιπες (που δεν τρώγονται) εδώ:
https://flic.kr/s/aHBqjAxcq7

     Σε πρόσθεσα στο Flickr ....... και όχι μόνον γιατί είσαι από τον δικό μου μαχαλά ....... αλλά γιατί είναι ενδιαφέρουσα η ματιά σου ....... και η φωτογραφική άποψη ........ όσο και για να παρακολουθώ από κοντά τις φωτογραφικές σου τζαναμπετιές ........ 🤣🤣🤣 ...... 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, babisskg είπε

     Σε πρόσθεσα στο Flickr ....... και όχι μόνον γιατί είσαι από τον δικό μου μαχαλά ....... αλλά γιατί είναι ενδιαφέρουσα η ματιά σου ....... και η φωτογραφική άποψη ........ όσο και για να παρακολουθώ από κοντά τις φωτογραφικές σου τζαναμπετιές ........ 🤣🤣🤣 ...... 

😂 ναι 'σαι καλά ευχαριστώ!
Δε θα βλέπεις και πολλά upload μια και δυστυχώς δεν ταξιδεύω συχνά και χωρίς φωτογραφική παρέα όταν οι άλλοι βιάζονται δεν μπορώ να χαρώ τη φωτογράφιση όσο θα ήθελα. Το παθαίνετε κι εσείς αυτό ή μόνο εμένα με τραβολογάνε άντε και άντε; 😇

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Yannis1976 είπε

Από σημερινή βόλτα:

DSCF8578-Edit(Large).jpg.49ffd4c241ce19e88ec883549ca8bdb6.jpg

DSCF8641-Edit (Large).jpg

DSCF8706-Edit (Large).jpg

DSCF8717 (Large).jpg

DSCF8597-Edit (Large).jpg

DSCF8598-Edit (Large).jpg

DSCF8609-Edit (Large).jpg

Πολύ ωραίες!

Μηχανή ,φακό;

Από ποια περιοχή είναι;

Τώρα τελευταία που προσπαθώ να βγάλω macro φωτογραφίες, βλέπω ότι οι πεταλούδες έχουν συνηθισμένα χρώματα ,είτε στον κήπο ,είτε στις περιοχές που πάω.

Χτες στη Λίμνη Ζάζαρη ,σε ένα λόφο που είχε δίπλα, είχε  πεταλούδες με διαφορετικά χρώματα.

Μόνο μια φωτογραφία μπόρεσα να βγάλω:

IMG_9685_DxO

 

Επεξ/σία από greekgreek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, greekgreek είπε

Πολύ ωραίες!

Μηχανή ,φακό;

Από ποια περιοχή είναι;

Τώρα τελευταία που προσπαθώ να βγάλω macro φωτογραφίες, βλέπω ότι οι πεταλούδες έχουν συνηθισμένα χρώματα ,είτε στον κήπο ,είτε στις περιοχές που πάω.

Χτες στη Λίμνη Ζάζαρη ,σε ένα λόφο που είχε δίπλα, είχε  πεταλούδες με διαφορετικά χρώματα.

Μόνο μια φωτογραφία μπόρεσα να βγάλω:

IMG_9685_DxO

 

Με Fuji XF70-300 και κλείστρο από 1/500 για ακίνητες έως και 1/2000 ενώ πετάνε.

Γενικά για αυτά τα θέματα με βολευει εμένα ένας μέτριος σε εστιακό μήκος τηλεφακός. Αν πλησιάσεις πολύ συνήθως φεύγουν. Περιοχή Αττική αλλά δεν έχει πολύ σημασία, αρκεί να βρεις έναν αγρό με ελάχιστα δέντρα για να έχεις φως.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ub40 είπε

😂 ναι 'σαι καλά ευχαριστώ!
Δε θα βλέπεις και πολλά upload μια και δυστυχώς δεν ταξιδεύω συχνά και χωρίς φωτογραφική παρέα όταν οι άλλοι βιάζονται δεν μπορώ να χαρώ τη φωτογράφιση όσο θα ήθελα. Το παθαίνετε κι εσείς αυτό ή μόνο εμένα με τραβολογάνε άντε και άντε; 😇

    Οι φωτογραφικές βόλτες είναι αφιερωμένες στο αντικείμενο αυτό καθεαυτό . Αλλιώς θες να σταματήσεις , οι άλλοι ζόρι που είχαν να καταλάβουν τι θες να κάνεις ....... κλπ ...... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, babisskg είπε

    Οι φωτογραφικές βόλτες είναι αφιερωμένες στο αντικείμενο αυτό καθεαυτό . Αλλιώς θες να σταματήσεις , οι άλλοι ζόρι που είχαν να καταλάβουν τι θες να κάνεις ....... κλπ ...... 

Ναι... αλλά όταν πρόκειται να τους βγάλεις το πορτραίτο δεν υπάρχει βιασύνη, βγάλε κι εδώ, βγάλε κι έτσι, κι αλλιώς, κι εκεί... 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, ub40 είπε

Ναι... αλλά όταν πρόκειται να τους βγάλεις το πορτραίτο δεν υπάρχει βιασύνη, βγάλε κι εδώ, βγάλε κι έτσι, κι αλλιώς, κι εκεί... 😂

Με μπουφάν, χωρίς μπουφαν, το μπουφαν στον ώμο, με γυαλιά, χωρίς γυαλιά, με χαμόγελο, χωρίς χαμόγελο, sexy, σεμνή κλπ...
κι αν είναι 2 τα άτομα, ανέβασε τα στην δύναμη του 2 😄

It's a trap!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, highpriest είπε

Με μπουφάν, χωρίς μπουφαν, το μπουφαν στον ώμο, με γυαλιά, χωρίς γυαλιά, με χαμόγελο, χωρίς χαμόγελο, sexy, σεμνή κλπ...
κι αν είναι 2 τα άτομα, ανέβασε τα στην δύναμη του 2 😄

It's a trap!

Μετά στέλνεις low res αρχείο οσο να φαινεται καλό στο thumb (κανα 300x300) και λες 10€/φωτο πάει για να μη βλέπετε pixel B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχω κόψει αυτά εν τη γενέσει!

Σε αυτά τα "Τωρα που θα έρθεις στο/στη (βάλε random εκδήλωση/γιορτή) φέρε και την μηχανή να έχουμε και λίγο υλικό να δείξουμε"...
 

η στάνταρ μου απάντηση είναι:

"Θέλετε φωτογραφική κάλυψη; Να σας κάνω μια προσφορά πακέτο ή θέλετε τα βασικά;"

 

και 99 στις 100 τελειώνει κάπου εκει.😉

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...