Προς το περιεχόμενο

Η ματιά του φωτογράφου .........


babisskg
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από costas_,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Snorky.GR είπε

Πράγματι όμορφες......

και η D200 βγάζει επίσης καταπληκτικές φωτογραφίες ακόμα και σήμερα .....😉

Το ότι είναι παλιά μοντέλα , δεν σημαίνει ότι είναι και άχρηστες....

Να σου πω την αλήθεια, είχα ξεχάσει τι όμορφα χρώματα βγάζουν οι Nikon μηχανές, μετά από τόσο καιρό με αλλά συστήματα, όποτε για αυτο μου έκανε εντύπωση, όχι πως δεν περίμενα ότι θα βγάζει ωραίες φωτογραφίες👍😉

3 λεπτά πριν, stratigos24 είπε

Καλορίζικη! 

Σε ευχαριστω πολύ👍🙏

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, greekgreek είπε

Σήμερα έγινε ...των ερωδιών.

Φράγμα Έλλης, Αξιός ποταμός:

IMG-0581.jpg

IMG-0624.jpg

Ωραία κίνηση στην πρώτη. Επειδή το δοκίμασα, αν αποθηκεύεις και σε RAW δοκίμασε αν θες βέβαια και ασπρόμαυρη στην επεξεργασία αν χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, pifilos είπε

Ωραία κίνηση στην πρώτη. Επειδή το δοκίμασα, αν αποθηκεύεις και σε RAW δοκίμασε αν θες βέβαια και ασπρόμαυρη στην επεξεργασία αν χρησιμοποιείς κάποιο πρόγραμμα. 

Δεν έχω δοκιμάσω καθόλου σε RAW, σίγουρα θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, greekgreek είπε

Δεν έχω δοκιμάσω καθόλου σε RAW, σίγουρα θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή.

 

     Αν δεν πρόκειται να προχωρήσεις σε επεξεργασία του αρχείου δεν χρειάζεσαι λήψη σε raw , ενώ σιγουρέψου ότι έχεις αρκετό αποθηκευτικό χώρο , εκεί που αποθηκεύεις τα αρχεία ( φωτογραφίες ) πχ σε σκληρό δίσκο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, gotthard είπε

MKH_8448-Edit - Copy.jpg

Τις λατρεύω τις φωτογραφίες τοπίων σου. Είναι σχεδόν όλες που έχεις ανεβάσει, επαγγελματικού επιπέδου. Συγχαρητήρια για την δουλειά σου.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, highpriest είπε

Τις λατρεύω τις φωτογραφίες τοπίων σου. Είναι σχεδόν όλες που έχεις ανεβάσει, επαγγελματικού επιπέδου. Συγχαρητήρια για την δουλειά σου.

Σε ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, gotthard είπε

MKH_8448-Edit - Copy.jpg

🤪🤪🤪 

Κάνε μου μια χάρη... Βαζε τις φωτό σου σε spoiler να προετοιμαζόμαστε πριν τις δούμε... Δεν είναι αστείο.. δεν αντέχουμε τόσο απότομα τέτοια ομορφιά... 

Πες και ένα στο τέλος, μην απογοητεύεστε όλοι μπορειτε να  καταφέρετε τέτοιες φωτογραφίες με υπομονή και επιμονή κλπ κλπ ... Ένα ψέμα βρε αδερφέ να απαλύνουμε τον πόνο μας... Χαχα 

ΥΓ: συμφωνώ απόλυτα με τον @highpriest

ΥΓ2: ακόμα και που (αν δεν κάνω λάθος) είναι ελαφρώς στραβος ο ορίζοντας, προσδίδει κάτι στη συγκεκριμένη φωτογραφία. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, stratigos24 είπε

🤪🤪🤪 

Κάνε μου μια χάρη... Βαζε τις φωτό σου σε spoiler να προετοιμαζόμαστε πριν τις δούμε... Δεν είναι αστείο.. δεν αντέχουμε τόσο απότομα τέτοια ομορφιά... 

Πες και ένα στο τέλος, μην απογοητεύεστε όλοι μπορειτε να  καταφέρετε τέτοιες φωτογραφίες με υπομονή και επιμονή κλπ κλπ ... Ένα ψέμα βρε αδερφέ να απαλύνουμε τον πόνο μας... Χαχα 

ΥΓ: συμφωνώ απόλυτα με τον @highpriest

ΥΓ2: ακόμα και που (αν δεν κάνω λάθος) είναι ελαφρώς στραβος ο ορίζοντας, προσδίδει κάτι στη συγκεκριμένη φωτογραφία. 

Δεν νομίζω να είναι, αλλά δεν θα σκάσω κιόλας αφού δεν υπάρχει νερό. Αύριο (αν το θυμηθώ) θα ανεβάσω από τις πρώτες μου πριν 6 χρόνια που ξεκίνησα να βγάζω, έτσι για να νιώσετε πόσο καλά το πηγαίνετε.  Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, gotthard είπε

Δεν νομίζω να είναι, αλλά δεν θα σκάσω κιόλας αφού δεν υπάρχει νερό. Αύριο (αν το θυμηθώ) θα ανεβάσω από τις πρώτες μου πριν 6 χρόνια που ξεκίνησα να βγάζω, έτσι για να νιώσετε πόσο καλά το πηγαίνετε.  Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. 

Practice makes perfect 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...