Προς το περιεχόμενο

Η ματιά του φωτογράφου .........


babisskg
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από costas_,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Panpaiz79 είπε

Φαράγγι Σκεπασμένου 

Adobe_Express_20221013_2320010_1.png

@Panpaiz79 στις φωτογραφίες σου πολύ Δυτική Μακεδονία βλέπω. Για πες έδρα...μπας και είσαι κοντοχωριανός;😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, highpriest είπε

@Panpaiz79 στις φωτογραφίες σου πολύ Δυτική Μακεδονία βλέπω. Για πες έδρα...μπας και είσαι κοντοχωριανός;😄

Θεσσαλονίκη είμαι αλλά ταξιδεύω αρκετά! Τα μέρη εκεί είναι πολύ όμορφα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη χαρά.....μια μαθήτρια μου, μετά το 3ο της μάθημα, μου έβγαλε με Focus-Stacking ( 48 X images), το αποτέλεσμα που βλέπετε στην φωτό.

Έχω ξετρελαθεί από την χαρά μου........ και σκέφτομαι, αν αυτό το παιδί ( είναι 18 χρόνων), κάνει τώρα αυτό με το τρίτο του μάθημα, άραγε τι 8α κάνει σε πιο ώριμη ηλικία?

Δεν παίζοντε τα παιδιά σήμερα....Bravo της πάντως.

1748430998_Eindresultaat1estacking_v1.2.jpg.657dcac406161a31ac01a281a60990ad.jpg

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δεν μπόρεσα να αντισταθώ και να μην πειράξω (αρκετά) τα χρώματα , τα φωτεινά και τις σκιές ! Για να περιμένω με ανυπομονησία το σχόλιο του Μπάμπη . 

DSC_1801.jpg.11a17019ccf83918dcb9a5eefc6d0d01.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dr_73 είπε

Εδώ δεν μπόρεσα να αντισταθώ και να μην πειράξω (αρκετά) τα χρώματα , τα φωτεινά και τις σκιές ! Για να περιμένω με ανυπομονησία το σχόλιο του Μπάμπη . 

DSC_1801.jpg.11a17019ccf83918dcb9a5eefc6d0d01.jpg

       Φυσικά , τα συγκεκριμένα χρώματα δεν προδίδουν με τίποτε μία Canon , αλλά ούτε μία Fujifilm η μία Nikon ενώ για Olympus με τίποτε , μάλιστα θα έλεγα πως πάνε ....... λέω πάνε ....... να μοιάσουν μιά Pentax αφού έχουν αυτό το φυσικό , το αληθινό ........ αυτό που βλέπει χρωματικά το ανθρώπινο μάτι ........ αυτό το αποτέλεσμα θα είχες λοιπόν χωρίς επεξεργασία ...... αν λειτουργούσες με Pentax !!! 

   Καλά , για τον κόπο , τον χρόνο και τα χρήματα που θα γλύτωνες ......... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, babisskg είπε

       Φυσικά , τα συγκεκριμένα χρώματα δεν προδίδουν με τίποτε μία Canon , αλλά ούτε μία Fujifilm η μία Nikon ενώ για Olympus με τίποτε , μάλιστα θα έλεγα πως πάνε ....... λέω πάνε ....... να μοιάσουν μιά Pentax αφού έχουν αυτό το φυσικό , το αληθινό ........ αυτό που βλέπει χρωματικά το ανθρώπινο μάτι ........ αυτό το αποτέλεσμα θα είχες λοιπόν χωρίς επεξεργασία ...... αν λειτουργούσες με Pentax !!!  

Είναι με τη D610 και τον 16-35. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, babisskg είπε

Καλά , για τον κόπο , τον χρόνο και τα χρήματα που θα γλύτωνες ......... 

Χρήματα δεν θα γλύτωνα με την Pentax. Πιο πολλά θα κόστιζε . Και πολλά λεφτά οι φακοί . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Χρήματα δεν θα γλύτωνα με την Pentax. Πιο πολλά θα κόστιζε . Και πολλά λεφτά οι φακοί . 

    Και φακοί και φθηνοί δεν γίνεται ....... εκτός και προτιμήσεις ....... smartphone ........ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...