Προς το περιεχόμενο

Η ματιά του φωτογράφου .........


babisskg
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από costas_,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, GQPhDFBI είπε


 

Θέλεις σε όλες τις κατηγορίες; Compact/slr κλπ. Το μέγεθος του αισθητήρα παίζει ρόλο;
 

Ψηφιακές άνω των 10 megapixel. Σε οποιοδήποτε σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GQPhDFBI είπε

Είναι rangefinder και δεν μπορώ να σκανάρω τα αρνητικά, αλλιώς θα είχα πάρει 2.

Είναι ψηφιακή rangefinder με αισθητήρα ccd. Οπότε δεν έχεις να σκανάρεις αρνητικά. Leica M-E. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Είναι ψηφιακή rangefinder με αισθητήρα ccd. Οπότε δεν έχεις να σκανάρεις αρνητικά. Leica M-E. 

Δεν μπορώ να τη χρησιμοποιήσω για να σκανάρω τα αρνητικά μου. ΤΟ ξέρω ότι είναι CCD το αυθεντικό το KODAK

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι νέες τεχνολογίες δεν μου εμπνέουν εμπιστοσύνη με τίποτε. Όπως η σταθεροποίηση . Η παρακάτω βγήκε για να δοκιμάσω τη σταθεροποίηση . Στα 70mm με 1/20 και ενεργοποιημένη τη σταθεροποίηση . Σε πλήρη ανάλυση και μεγάλη μεγένθυση δεν κάνει μπαμ για κουνημένη , αλλά μου δημιουργεί κάποιες αμφιβολίες . Καλύτερα να είχα βάλει μεγαλύτερο iso και 1/80 , θα ένοιωθα πιο σίγουρος ! 5 λεπτά πριν τη δύση .

IMG_2651.jpg.8e5550bfda0557495891501e2c41b870.jpg

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Οι νέες τεχνολογίες δεν μου εμπνέουν εμπιστοσύνη με τίποτε. Όπως η σταθεροποίηση . Η παρακάτω βγήκε για να δοκιμάσω τη σταθεροποίηση . Στα 70mm με 1/20 και ενεργοποιημένη τη σταθεροποίηση . Σε πλήρη ανάλυση και μεγάλη μεγένθυση δεν κάνει μπαμ για κουνημένη , αλλά μου δημιουργεί κάποιες αμφιβολίες . Καλύτερα να είχα βάλει μεγαλύτερο iso και 1/80 , θα ένοιωθα πιο σίγουρος ! 5 λεπτά πριν τη δύση .

IMG_2651.jpg.8e5550bfda0557495891501e2c41b870.jpg

    Πεντακάθαρη φαίνεται !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...