Προς το περιεχόμενο

Η ματιά του φωτογράφου .........


babisskg
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από costas_,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Dr_73 είπε

Ntinlanden πιστεύω την παραπάνω, θα την απογείωνε ένα πέρασμα  dodge tool πάνω από το σκοτεινό έδαφος. 

Ειναι 3 ληψεις εδω, bracketing για HDR, οποτε ειχα ηδη καλη πληροφορία σε ολα.. εδωσα στα σκοτεινά και γενικα στα shadows αλλα μου κλωτσαγε, δεν μου αρεσε το αποτέλεσμα, την εκανε λιγο ψεύτικη..

Αν και μόνο δεντρα, δασος, ειχα κάτω εκει και εκεινα χωρις καποιο ιδιαίτερο φως ενα παιχνίδι κατι..

Απο την οθόνη του υπολογιστή που την έφτιαξα τα φωτισα τοσο οσο και γενικα να δενει ως πιο ομοιόμορφο σύνολο. Απο το κινητό που τη βλεπω ειναι τραγικη..πνιγμένα ολα..

Μπορει ομως να ήθελε ενα τσικ παραπάνω, γιατί οχι δεν αντιλέγω. 

Το μονο "ψευτικο" εδω ειναι το φεγγάρι. Εκεί ηταν, αυτο ειναι, απλα το μεγάλωσα ενα 10% ας πουμε γιατι ο ευρυγωνιος το παραμικρυνε..

48 λεπτά πριν, Panikas13 είπε

Είσαι σε καμία ομάδα στο fb?? Κάτι μου θυμίζει η φιγούρα 

Αν λες την δεύτερη ίσως...

Τη συγκεκριμένη αν θυμάμαι την ανέβασα μόνο στο καναλι του Αντώνη, Anthony David Photography Group..

 

Εαν τυχων το ψάξει κανείς, πληροφοριακά, και θελει κάνεις να γινει μελος θελει πρωτα ενα sing up απο τo site του. (Photocoaching.gr) 

2 ώρες πριν, pifilos είπε

 

DSCF8925_2.jpg.f1f3f3617b4f77038d98fca1904d13d8.jpg

Πολυ μ αρέσεις εδω.....

Επεξ/σία από Ntinlanden
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

     Στούς αναποφάσιστους για το σύστημα eos M της Canon ........ με τον κιτ φακό κιόλας .......... όχι παίζουμε ........ βγάζει λίγο μάτι βέβαια το μπλέ της Canon αλλά ......... 

sketch-1649450753621.jpg

Επεξ/σία από babisskg
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, babisskg είπε

     Στούς αναποφάσιστους για το σύστημα eos M της Canon ........ με τον κιτ φακό κιόλας .......... όχι παίζουμε ........ βγάζει λίγο μάτι βέβαια το μπλέ της Canon αλλά ......... 

 

Δεν είμαι αναποφάσιστος. Έχω αποφασίσει πως δεν μου κάνει. Κι επίσης στην φώτο βλεπω αυτο που βλέπω και στις δικές μου φώτο και δεν μου αρέσει. Γούστα είναι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, highpriest είπε

Δεν είμαι αναποφάσιστος. Έχω αποφασίσει πως δεν μου κάνει. Κι επίσης στην φώτο βλεπω αυτο που βλέπω και στις δικές μου φώτο και δεν μου αρέσει. Γούστα είναι αυτά.

     Εχω και χωρίς μπλέ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Με στήριξη σοβαρή κιόλας ......... ο 400αρης Tokina f/6.3 ......... το θυμάμαι πλέον , είναι 6.3 κι' όχι 6.2 ....... πάνω στην Olympus e - pl1 ........ χωρίς image stabilization φυσικά ......... 

sketch-1649572619010.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, NickSyk είπε

  καλημέρα..    λίγο πριν την προσγείωση..image.jpeg.29aeda39a46ffbdfb36958925ffe5b25.jpeg

    Από τον τρόπο προσέγγισης πρέπει να έχει gusts πάνω από 40 κόμβους ......... η μπορεί να έχει κάνει ήδη abort την προσπάθεια ......... φυσικά το περιβάλλον γύρω δείχνει πολύ ήρεμο για κάτι τέτοιο ........ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...